ccwrc
2019-06-19 12:00

Żadnego związku z programowaniem to nie ma. Nie ogarniam tego kraju.
http://wiadomosci.gazeta.pl/w[...]eli-strzelac.html#s=BoxOpLink
Banda facetów z bronią wchodzi do pokoju pełnego nauczycieli i zaczyna strzelać. Nauczyciele nie byli uprzedzeni. Z artykułu wynika, że żaden nie miał pozwolenia na broń i z niej nie skorzystał (może by kilku przygłupów odstrzelił - jak walili ślepakami. Chyba, że strzelali do osób, które były na górze). Nie ogarniam. To tak jak włożyć rękę do nagrzanego pieca hutniczego i... I co? Zero myślenia o konsekwencjach, zero przewidywania tego co nastąpi, zero odpowiedzialności, całkowita pustka. Jak się zostaje taką dyrektorką szkoły? Trzeba mieć IQ poniżej 50?! Ten dziwny kraj naprawdę nie ma żadnej przyszłości.

TurkucPodjadek

Z artykułu wynika, że to chyba normalna jednostka AT brała w tym udział, nie wiem czy to w ogóle możliwe, by sobie na takie "szkolenie" wziąć regularnych chłopaków z AT, którzy mają wyćwiczone milion razy, że jak ktoś w takiej sytuacji sięga jakby po broń/nóż, to mogą go od razu zastrzelić. A tutaj różne zachowania mogłby się wydarzyć...

mar-ek1

Ciekawe jakby się tłumaczyli jakby na zasłabnięciu jednej z nauczycielek się nie skończyło, w końcu nie tak rzadko są to już starsze osoby, z resztą każdy może mieć problemy zdrowotne. Albo jakby policja poważniej podeszła do sprawy, pewnie gdyby zobaczyli/usłyszeli strzały po przyjeździe to by nie było wchodzenia i pytania dyrekcji czy coś się dzieje.
Moim zdaniem spokojnie można mówić o oskarżeniu o narażenie zdrowia i życia i pewnie niejeden prawnik by to przepchnął.

TurkucPodjadek

https://www.zyciepabianic.pl/[...]um-kto-co-o-tym-myslicie.html - tu jest lepszy artykuł. Ci AT to emeryci z jakiejś fundacji co robi takie "szkolenia", żaden normalny komendant czy inny zwierzchnik, nie pozwoliłby na użycie normalnego oddziału AT do czegoś tak głupiego.

Michał Kuliński

Przecież po takimś czymś to się można nabawić jakiegoś post traumatic czegośtam disorder.

Hispano-Suiza

Ludzie gdzie wy macie mózgi? Nauczyciele nie byli uprzedzeni., Ciekawe jakby się tłumaczyli jakby na zasłabnięciu jednej z nauczycielek się nie skończyłood kiedy to w realnej sytuacji napadu na szkołę z bronią ktokolwiek uprzedza wcześniej!? Jeżeli ma to być element zaskoczenia w celu sprawdzenia jak sobie radzą w takich sytuacjach to ma to być element zaskoczenia, a nie wcześniejsze info, że ktoś o 12:00 wpadnie z bronią do sali.

ccwrc

@Hispano-Suiza Tak, wszyscy, którzy wypowiedzieli się przed tobą je posiadają.

Hispano-Suiza

Właśnie widzę. Pogratulować. A gdyby taka sytuacja miała miejsce naprawdę to zapewne Twoja d**a pierwsza by pękała dlaczego nikt nie robił szkoleń, i nie przygotował na taką okoliczność.

cerrato

@Hispano-Suiza: idąc Twoim tokiem myślenia - zróbmy szkolenie odnośnie konieczności zapinania pasów. Żeby pokazać, jakie są konsekwencje jazdy bez pasów, każdy uczestnik szkolenia walnie w betonową ścianę przy 50 na godzinę, ale bez pasów.

Hispano-Suiza

@cerrato: Oddaj czym prędzej prawo jazdy jeżeli masz tak mocną teorię, a następnie udaj się ponownie na kurs, i zgarnij świeżą wiedzę na tematy poruszania się autem, i obowiązki wynikające z tego przywileju. Jakiś mądrala jeszcze mnie pouczy? Do tej pory pamiętam alarmy w szkole średniej. Dzień wcześniej każdy wiedział, że o 12 będzie alarm, i wpadnie straż pożarna + zadymi cały budynek, a nauczyciele mający lekcje od 11:45 czekali beztrosko na ów alarm żeby tylko lekcji nie musieć zaczynać.
Teraz porównaj sobie z atakami z bronią w takim USA. Nie mówię, że u nas też będzie taka zabawa z bronią w szkole ale fajnie, że ktoś sprawdza czy w ogóle szkoła/nauczyciel jest na to gotowa/y. Żyjecie w jakimś wyimaginowanym świecie, a później ludzie pokroju waszego myślenia pierwsi drą mordy w komentarzach, że jak zwykle nikt nie przeszkolony, nie przygotowany. A najwięcej darcia gęby w wypadku tej sytuacji mają rodziny/męzusiowie nauczycielek.

WeiXiao

Jak ćwiczyć, to w jak najrealniejszych warunkach, bo w innym przypadku po co? żeby pieniądze popalić? :P nie no, trochę żartuje, bo akcja naprawdę ostra :D

axelbest

@Hispano-Suiza: kiedy ostatnio ktoś groził Ci bronią? Mi, pijany dresik groził w sytuacji 1v1, w sumie w centrum miasta. Traumatyczne przeżycie. Mimo, że koleś się nie wydzieral, tylko podpity spytał czy chce zarobić kulkę w łeb i pokazał mi broń. Miałem wtedy z 25 lat, czulem zagrożenie, do dziś nie wspominam tego miło. Tutaj mamy małe dzieci + nauczycielki + grupę uzbrojonych debili, którzy drą mordę i strzelają. Powiedz mi tylko kiedy ostatnio miałeś styczność z sytuacją tego typu?

Prewencyjne ćwiczenia z zaskoczenia? Bo terroryzm? To może niech taka jednostka bombę podłoży gdzieś w centrum miasta i niech mieszkańcy nie wiedzą... No bo po co? Przecież dzięki temu będą przygotowani na prawdziwe bomby.

Jprd.... Mogli uprzedzić chcoiaz jednym zdaniem, że "W przyszłym tygodniu będzie takie I takie szkolenie, proszę poinformować uczniów, jak ktoś nie wyraża checi na takie akcje może tego dnia nie przychodzić do szkoły."

Aaaa no i stawiam się teraz w roli madrali, który ma Cie pouczyc. Jak Twoja żona kiedyś będzie w szpitalu/przychodni na badaniu prenatalnym, to się nie zdziw jak przy tego typu akcji poroni. Nie wiem w jakimś stresie bywales, ale znam przypadki, że dosłownie można się zesrac że strachu.

tdudzik

@axelbest: no i ćwiczenia są po to, żeby wyrobić sobie jakieś odruchy i wzorce zachowania w takiej sytuacji. Przy takim stresie spowodowanym niezapowiedzianą akcją raczej ciężko się czegokolwiek nauczyć. Zresztą sam scenariusz jest na tyle nierealny, że ktoś mógł pomyśleć, że to jest atak terrorystyczny, a nie akcja policji.

stivens

Podstawowe pytanie: niby jak szkola ma byc w jakikolwiek sposob przygotowana na atak terrorystyczny? Po co to w ogole? XD Plan ewakuacji podczas pozaru mozna przecwiczyc. Ale jak wpadna terrorysci to co? Maja ich przechytrzyc niczym w "Air Force One" czy ki wuj? A moze maja po prostu nie dostac zawalu? - no to fajnie jesli dostana podczas cwiczen...

tdudzik

@stivens: ale to nie było przygotowanie do ataku terrorystycznego, tylko antyterrorystycznego xD

axelbest

@tdudzik: moim zdaniem to było przygotowanie dyrektorki to zmiany pracy :)

Hispano-Suiza

@axelbest: Na przestrzeni ostatnich 4 lat - jakieś 7 razy bronią, i 11 razy nożem gdy zamiennie przebywałem w Brazylii i Meksyku. W Polsce raz nożem. Tylko ja jestem trochę inną grupą docelową, bo kilka lat temu spędziłem ponad półtora roku w innym kraju w jednostce bojowej. Tam jedną z pierwszych rzeczy po marszach wytrzymałościowych było przygotowanie psychiczne na takie, i gorsze sytuacje.
Jprd.... Mogli uprzedzić chcoiaz jednym zdaniem, że "W przyszłym tygodniu będzie takie I takie szkolenie, proszę poinformować uczniów, jak ktoś nie wyraża checi na takie akcje może tego dnia nie przychodzić do szkoły."
https://pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_w_Columbine_High_School - powiedz to ofiarom tej masakry. Powiedz, że mogły zostać w domu tego dnia...oh wait! Nikt im nie powiedział, że wpadnie do szkoły, i zacznie do nich strzelać albo grozić bronią.
Cała ta sytuacja tylko dowodzi, że taka szkoła, i nauczyciel nie jest przygotowany do takiego scenariusza. Nie ma pojęcia jak się zachować gdy ktoś idzie do niego z bronią. Gdy zauważy kogoś z bronią, a ów napastnik nie zauważy tej jednej osoby. Gdy ktoś idzie z nożem lub trzyma nóż na gardle - nic. Zero. I jeðli dojdzie do takiego scenariusza, że rozweselony gnojek wpadnie naćpany do szkoły z nożem, i przystawi nauczycielowi do gardła, i dajmy na to ów nauczyciel zginie to myślisz, że co później będzie?
Skowyt potępiających akcje testowania z zaskoczenia. Będzie skowyt, i ból pękających d..p, że można było szkolić placówki szkolne na taką okoliczność! I wiesz kto będzie tak krzyczeć? Nie, nie ja. Tylko ludzie, którzy dzisiaj krytykują to co się wydarzyło :]

tdudzik

Na szczęście już wszystko przećwiczone. Wszyscy w takiej sytuacji się położą i będą płakać albo zemdleją. Teraz już taka masakra im nie grozi, uff.

stivens

Jesli te cwiczenia bylyby udane to podstawieni napastnicy by juz nie zyli :D :D super plan. Serio co z nich niby wynika oprocz tego co tdudzik wyzej wypunktowal?

TurkucPodjadek

E tam, Wy się znacie, to była kara za strajk pewnie.

stivens

A co to za logika ze "cywil nie jest przygotowany na stawienie czola uzbrojonemu terroryscie". No kurde nie jest, wszystko sie zgadza :D chyba ze ma (prawdopodobnie nielegalnie) bron i go odstrzeli albo napastnik jest nacpanym nastolatkiem z nozem (no ale to nie ten scenariusz)

WeiXiao

poprzez ćwiczenia naginasz m.in prawdopodobieństwo na swoją korzyść

WeiXiao

mam wykazać, że osoba po 10 po takich akcjach będzie lepiej przygotowana niż osoba po 0?

stivens

No chyba ze po 10 sesjach plakania na podlodze jakas magiczna moc czyni cie kuloopornym

WeiXiao

chyba zbyt binarnie to traktujesz :P

stivens

Powiedzmy ze za tym 10 razem pewnie juz wiesz ze to cwiczenia i pewnie bedziesz cos kombinowal bo wiesz ze Cie nie zastrzela. Problem jest taki ze in real case nie mozna ot tak unieszkodliwic grupe roslych facetow z gnatami

stivens

Offtop: czy tylko ja zauwazylem? "W Zespole Szkół nr 3 w Pabianicach przeprowadzono nietypowe szkolenie antyterrorystyczne. Do jednej z sal w Zespole Szkół nr 5 wbiegli "

ccwrc

@Hispano-Suiza Nie rozumiesz powagi sytuacji. Zacytuję: policjanci nie wiedzieli, z kim mają do czynienia. Ze zgłoszenia wynikało, że w szkole słychać krzyki i strzały, policjanci, którzy pojechali na miejsce, mieli przy sobie broń. Policja też nie została poinformowana, mogli się nawzajem powybijać, to, że tego nie zrobili to kwestia... No, kto tam ma szczęście?

Freja Draco

I niech mi ktoś jeszcze powie, że PiS jest normalny. Ale w sumie nie dziwota i wygląda jak ćwiczenia przed wrześniowym powrotem do strajku w oświacie.

Hispano-Suiza

@ccwrc: Robisz gównoburzę, i oczywiście skupiłeś się na skrawku, który sam wyrwałeś z kontekstu. Nice try. Patrol policji przyjechał na miejsce, bo pracujący w pobliżu mężczyzna zgłosił, że w szkole słuchać krzyki i strzały. Gdy funkcjonariusze weszli do szkoły, zaczęli rozmawiać z dyrekcją, która poinformowała o przeprowadzanym szkoleniu + Dyrekcja zapoznała się ze scenariuszem szkolenia, nauczyciele nic nie wiedzieli.. Rozumiem, że masz żonę/mamę nauczycielkę?
@axelbest A coś więcej?
@Freja Draco Ja nie jestem fanem PiS ale co to ma do rzeczy w całej tej sytuacji? Tylko błagam. Nie bądź kolejnym internetowcem, który pod wszystkim co się złego wydarzy w kraju będzie pisać bo Pis (...)

Azarien

uważam, że powinna się akcji przyjrzeć prokuratura pod kątem czy nie doszło do prawdziwego ataku terrorystycznego.

Azarien

@Hispano-Suiza: a wyobraź sobie jakby nauczyciele w sali mieli broń. legalną. skoro nawet policja nie wiedziała o akcji "anty"terrorystów, element zaskoczenia mógłby mieć odwrotny że tak powiem zwrot.

axelbest

Hispano-Suiza: mam wrażenie jakbyś oprócz w tej jednostce o której pisałeś, spędził kilka srogich lat w WAT(a beton jaki tam siedzi jest opisany w stosownym wątku na forum) . W takim razie idźmy dalej, powołajmy sztab specjalistów co będą kobiety napadac, krzyczeć, strzelać i próbować gwalcic, by potem na koniec powiedzieć It's a prank. Przeciez kobiety nie są gotowe na przeżycie gwałtu, wiec aby były gotowe to trzeba je napadac i na koniec mowic że to tylko procedury przygotowawcze. Normalnie nic tylko się cieszyć że kobietom zafunduje się dodatkowe traumy. Polecam wszystkie takie niezapowiedziane cwiczenia testować na kobietach w ciąży. Przecież w columbine strzelcy nie pytali nikogo o ten błogosławiony stan prawda?

Na serio... Nie chce mi się produkować, bo mam wrażenie że trafiłem na taki beton, co na stadionach pierwszy leci do bojki. Skoro miałeś tyle niebezpiecznych akcji, to może pomyslales o tym by tego unikać? Czy raczej brniesz w to gonvo, myśląc że teraz jesteś twrdszy i bardziej macho? Może jescze w bmw jeździsz i jesteś ogolony a lyso.... Tyle razy uniknales zagrożenia, następny raz może być Twoim ostatnim I wtedy już nie pokozaczysz nigdzie.

Ja się poddaję.

tdudzik

@axelbest: ale łysych to Ty szanuj :D

axelbest

Szanuję, ale w dużej ilości przypadków łysy ziomek w bmw prędzej poleci do bojki niż inny kierowca. Na siłowni widzę dużych lysych I po tym jak rozmawiają, widzę ze nadaja na zupełnie innyn poziomie. Sprowadzilem moja nacechowana emocjami wypowiedź do kwestii stereotypu.

Dla mnie jak kogoś atakują nożami i grożą bronią tyle razy jak przedmówcy to jest cos nie tak, bo albo koleś ma totalnego pecha, albo jest na tyle mądry by pchać się w te same sytuację licząc na inny rezultat. Mi wystarczyła jedna taka akcja i mogę powiedzieć że to była trauma. Ale ktoś stara się mi święcie powiedzieć że to przecież pestka, że miałbym mniejszy stres w trakcie zdarzenia, gdyby ktoś na koniec powiedział że to były ćwiczenia. Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdzie takim nieświadomym uczestnikiem takiego szkolenia jest moja żona albo dzieci. Całe szczęście że nie doszło, do tragedii, bo mogło i była spora szansa na to. Polecam obejrzeć film "układ zamknięty' i zobaczyć jakie piętno odcisnela akcja CBA czy innej jednostki na dziecko jednego z bohaterów. Mimo że film tylko inspirowany faktami, to taka akcja jest jak najbardziej prawdopodobna.

W sumie idąc dalej... Niektórzy przestępcy torturuja swoje ofiary. W takim razie należy prowadzic szkolenia bez zapowiedzi polegające na przypalaniu ludzi gorącymi prętami, biciu i wykrywaniu zębów, przecież w realu tak może się zdarzyć, a dzięki takiemu szkoleniu będziemy odporni.

No krova.. Przeciez to genialne. Ja nie wiem jak się zachować gdy w wypadku urwie mi nogę, to przecież mogę ją odciąć teraz w ramach ćwiczeń i będę już wiedział... Proste i genialne... Brawo za ułomnośc.

Freja Draco

@Hispano-Suiza: "Ja nie jestem fanem PiS ale co to ma do rzeczy w całej tej sytuacji?"
"Dyrektorka szkoły wiedziała o wszystkim – zorganizowała to »przedstawienie« po namowie łódzkiego kuratorium oświaty".
"Kurator oświaty - kierownik kuratorium oświaty jako jednostki organizacyjnej wchodzącej w skład zespolonej administracji rządowej, wykonujący w imieniu wojewody na terenie województwa zadania i kompetencje w zakresie oświaty (...) uratora oświaty powołuje i odwołuje minister właściwy do spraw oświaty i wychowania na wniosek wojewody".

stivens

Wojewoda Lodzki jest (oficjalnie) bezpartyjny

Freja Draco

@stivens: "Wojewoda Lodzki jest (oficjalnie) bezpartyjny"
Rili?
"Zbigniew Rau 3 lutego 1955 w Łodzi (...) W 2005 był członkiem Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich (...) w wyborach parlamentarnych uzyskał mandat senatora VI kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości".

Hispano-Suiza

@Azarien: Wyobrażam sobie. Jeżeli wszyscy to zapewne jakiś napastnik dostałby kulkę, i po problemie.
@axelbest Akurat do miejsc typu WAT bardzo mi daleko. W takim razie idźmy dalej, powołajmy sztab specjalistów co będą kobiety napadac, krzyczeć, strzelać i próbować gwalcic, by potem na koniec powiedzieć It's a prank. co to za argument? Co on wnosi do szkolenia z umiejętności zachowania się w takich przypadkach jaki odegrano w tej szkole? Co wnosi do umiejętności opanowania nerwów, stresu, i nie drażnienia napastnika? Nic.
Włączyło Ci się białorycerstwo? Bo dostrzegasz tylko kobiety, a faceci też są nauczycielami.

Skoro miałeś tyle niebezpiecznych akcji, to może pomyslales o tym by tego unikać? Czy raczej brniesz w to gonvo, myśląc że teraz jesteś twrdszy i bardziej macho? Zapraszam do Brazylii albo Meksyku w okolice, które nie są typowo turystyczne. Ja nie potrzebuję sobie przedłużać fajki takimi akcjami. Nikomu też nie muszę pokazywać swojej twardości, a mając takie sytuacje przeżyłem jak widzisz. Może dzięki szczęściu, a może dzięki nie panikowaniu właśnie. Bo w prawie każdym przypadku chodziło o drobne typu 1$-2$. Co w tych krajach warto mieć właśnie na takie sytuacje. Zwłaszcza gdy jesteś turystą.
Może jescze w bmw jeździsz i jesteś ogolony a lyso.... co to za stereotyp? Łysy = bandzior? Mam znajomego, który łysieje, i postanowił ogolić się na łyso, a 90% kobiet na ulicy mogłoby mu wklepać. Mam też drugiego po chemioterapii. Powiesz mu to w twarz?
Tyle razy uniknales zagrożenia, następny raz może być Twoim ostatnim I wtedy już nie pokozaczysz nigdzie. ????????????. Gdzie kozaczę? Myślę logicznie, i nie bawię się w białorycerstwo jak Ty.
Masz zanim zbaraniejesz. Gdyby gnojka nie obezwładnił o ironio woźny to ciekawe co byś wtedy pisał, i jak bardzo nazywałbyś mnie twardzielem.

Azarien

@tdudzik @axelbest ale rozróżniajmy łysych wyłysiałych - to nie ich wina, no może w jakimś stopniu sposobu odżywiania się itp., od łysych ogolonych na łyso – niezależnie od tego czy ogolonych żeby ukryć stan wyłysienia czy żeby nie zawadzać grzywką o sufit w BMW :)

Azarien

@Hispano-Suiza bo facet powinien być twardy a nie mientki i jego stres ma mniejszy priorytet od stresu kobiet i dzieci :P

tdudzik

@Azarien: wyłysienie to jednak raczej geny, a wtedy jedyny słuszny wybór to ogolenie się do końca. :D

Azarien

a można się też - uwaga - nie golić do końca. wtedy przynajmniej widać że łysy bo wyłysiał a nie że miał takie widzimisię :P

tdudzik

@Azarien: ale przecież nie ma nic złego w byciu łysym. Na pewno lepiej to wygląda niż łysy czubek głowy. :)

LukeJL

najbogatszy człowiek na świecie jest łysy.

tdudzik

@LukeJL: oficjalnie najbogatszy :)

stivens

Liczysz razem z tymi, ktorzy sie swoim majatkiem nie chwala w jakichs smiesznych gazetach?

WeiXiao

kto się chwali w gazetach?

stivens

Chodzi mi o to ze rozne gazety prowadza takie rankingi. Ale skads musza taki stan znac bo sobie (chyba) liczby nie wymysla

LukeJL

No, jak ktoś żyje w szarej strefie i ma majątek z rzeczy, które nie są legalne, to się nie chwali.

stivens

Nawet nie musza byc nielegalne

somekind

Największym WTFem tutaj jest twierdzenie, że kraj nie ma przyszłości, bo na jakimś zadupiu być może niepoprawnie przeprowadzone zostało szkolenie.

ccwrc

@somekind To jest kropla. Tego po prostu dziś jest zbyt wiele. Dziś za torturowanie i zabójstwo człowieka kilku gości dostało wyroki na 2 lata więzienia. Dwa lata za tortury i zabójstwo. W tym kraju nic nie działa.

kate87

@somekind największym WTFem jest fakt że nie ma banów za spam na mikroblogu

gk1982

i tak chiny produkują więcej jabłek niż wszystkie kraje świata razem wzięte

LukeJL

Przyszłość jest jakaś w tym kraju. Bezrobocie tylko1,5% w Warszawie, i imigrują ludzie z Azji i ze Wschodniej Europy, jest to dla nich jakoś atrakcyjne, więc coś jest na rzeczy. Coś się dzieje. To już nie jest ta sama Polska co kilkanaście, czy nawet kilka lat temu (a raczej: to już nie jest ta sama Warszawa, chociaż w innych miastach, też chyba jakiś progres jest większy czy mniejszy).

Azarien

@LukeJL: ale wiesz, nie każdy się cieszy z „progresu” że imigrują ludzie z Azji i Europy Wschodniej.