lion137
2019-05-21 20:03

ALERT RCB

Uwaga! Intensywne opady deszczu i burze. Mozliwe lokalne podtopienia i przerwy w dostawie pradu. Nie chowaj sie pod drzewami. Jesli mozesz, zostan w domu.

Zastanawiam się, co będzie jak Ruscy walną atomówką:

ALERT RCB:
Uwaga, za dziesięć minut możliwy Armagedon, i przerwy w dostawie prądu (impuls elektromagnetyczny), jak mieszkasz blisko parafii idź po ostatnie namaszczenie, jak nie to szybko się pomódl. Nie chowaj się w opadzie radioaktywnym. Miłego umierania.
:-D:-D:-D

#czarny humor

Silv

Nie rozumiem, co ma jedno do drugiego. Co jest złego w alercie RCB?

lion137

Dałem tag, że humor; nie wypowiadam się od strony prawnej, politycznej, etc....

Silv

Zauważyłem, ale mnie chodzi o to, że ja nie widzę sensu (lub: potrzeby) żartowania z tego alertu.

lion137

Ja widzę, bo, ani piorunka nie słychać pod Krakowem, więc unikanie drzew to jakiś Monty Python:)

Silv

@lion137: w mojej ocenie alert RCB jest rzeczą pokroju "może się stać", a nie "musi". Nadto, nie wiemy, jak przebiega ocena, na jak rozległe terytorium rozesłać alert. Myślę, że kluczowe w tym przypadku są konsekwencje negatywne: w przypadku nierozesłania alertu, a wystąpienia takiej a takiej złej pogody, konsekwencje będą gorsze niż w przypadku rozesłania alertu, a niewystąpienia takiej a takie złej pogody.

superdurszlak

@lion137: pod drzewami nie ma co się chować, natomiast warto się wyposażyć w drugi parasol do zasłaniania od strony chodnika lub trzymać się minimum 3m od krawężnika w tych nielicznych miejscach, gdzie chodnik jest wystarczająco szeroki - możliwe przejeżdżające buractwo w samochodach marki BMW. A o tym już nie ostrzegli.