tdudzik
2019-01-01 18:17

Dla osób, których postanowieniem noworocznym jest oszczędzanie pieniądzy polecam aplikację, która może w tym trochę pomóc: https://budgetbakers.com. Próbowałem rożnych aplikacji, łącznie z Excelem i żadna nie była dla mnie tak wygodna w obsłudze i użyteczna. Jest też możliwość połączenia z bankiem jeżeli ktoś by chciał. Polecam, bo sam szukałem czegoś podobnego i długo nie mogłem znaleźć ;)

somekind

Ale to współpracuje z polskimi bankami też?

tdudzik

https://budgetbakers.com/banks-to-sync widziałem, że mBank jest, a mojego bieda banku (Nest) nie ma. Reszty nie sprawdzałem.

somekind

Czyli z "moich" są: mBank, Millenium, Alior, Idea, za to nie ma: Getin, BGŻ BNP i TMUBDPAB. No chyba, że to ostatnie zadziała w ramach konnektora do Aliora. Tylko w sumie po co to dla banków, które sam potrafią tagować wydatki, takich jak mBank czy Millenium?

tdudzik

Po co Ci tyle banków? :) nie wiem, mój tego nie potrafi i w zasadzie nie wiem jak to wygląda w bankach które tagują wydatki.

somekind

Na początku miałem tylko mBank, to od zawsze był główny bank, mam tam też konto firmowe. W miarę jak mBank się rozrastał przestawał płacić sensowne odsetki, więc zacząłem zakładać lokaty w bankach, które w danym momencie płaciły najlepiej: Getin, Idea, BGŻ (zresztą w tym, to nawet jakieś 200zł dostałem za samo założenie konta). TMUBDPAB kiedyś nazywało się Alior Sync i dawało 5% zwrotu za zakupy przez internet, więc czemu nie skorzystać? W zwykłym Aliorze mam konto dlatego, że wykupił BPH, w którym brałem kredyt na mieszkanie. W Millenium mam konto z dziewczyną, na które przelewamy po równo i finansujemy z niego wspólne życie. Masz rację, dużo tego. Czasem się zastanawiam, czy by nie pozamykać niektórych, ale z drugiej strony - to nic nie kosztuje, a zamykanie konta jest wysiłkiem. No i potencjalnie, jeśli w którymś z tych banków znowu trafi się oferta z lepszymi odsetkami, to będę mógł z niej od razu skorzystać.

eL

Nigdy nie potrafiłem sensownie korzystać z taki aplikacji. Trzeba mieć w sobie naprawdę dużo samozaparcia żeby być wstanie nimi kontrolować budżet. Najpierw próbowałem zbierać paragony i wpisywać wydatki do aplikacji. Niestety nie dawałem rady ze wszystkimi więc później mi się wszystko rozjeżdżało. Według aplikacji miałem X zł na koncie a faktycznie było znacznie mniej. Zacząłem więc płacić tylko kartą i analizować wydatki na podstawie wyciągów z kont bankowych ale to też trzeba pilnować. Tu ktoś odda pożyczone pieniądze, tu żona pare złoty wypłaci z konta itd itd i potem wszystko i tak się rozjeżdża. Tak czy inaczej gratuluje jeśli komuś udaje się z tego sensownie korzystać.