superdurszlak
2018-12-29 01:23

Schyłek Roku Pańskiego 2018.

Wchodzę sobie kulturalnie na portal Gazety Krakoskiej, żeby przeczytać (a wpierw znaleźć) artykuł. O wypadku. Kolejnym. Tramwaj rypnął w autobus, albo autobus w tramwaj - nie wiem. Myślałem, że się dowiem.

Wszedłem. Pyk, powiadomienie wyłącz AdBlocka wyskakuje. Klik, zamknąłem. Szczęście, że jeszcze można.

Pyk, pyk pyk - 3 okienka w rogach ekranu. Jedno automatycznie odtwarza jakieś wideo. Klik, wyłączyłem i zamknąłem. Jakiś clickbait do artykułu o czymśtam - klik, zamknąłem. Jakieś... a nie wiem co, od ich sponsora albo kogoś - klik, zamknąłem.

Artykułu nie znalazłem. Otwieram inny, jak już wszedłem to coś poczytam. Pyk, powiadomienie weźże wyłącz tego AdBlocka no dej nam zarobić centusiu jeden ty! Klik, zamknąłem. Pyk, znowu to okienko z autoodtwarzaniem - klik, wyłączyłem i zamknąłem. Można czytać.

Nie, jednak nie można. Coś zaczyna grać w tle. Scrolluję, szukam - ot, znowu jakieś samoodtwarzające się video, na końcu artykułu. Scrolluję, klik - wyłączam. Wracam na górę.

I wtedy znowu zaczyna grać. Scrolluję w dół, patrzę - samo się włączyło gdy tylko zescrollowałem. Klik - wyłączam znowu. I wracam.

I tak ze trzy razy, jak nie lepiej (ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

Jak tak ma wyglądać Internet, to może niech już sobie uchwalają te ACTY, RODO, podatki od linków i automatyczne filtry do wykrywania łamania praw autorskich. Niedługo i tak nie będzie się dało tego używać.

furious programming

4p ostoją normalności – tutaj nigdy nie będzie takiego chlewu. Mam nadzieję.

TurkucPodjadek

Można używać NoScripta czy ekwiwalentu dla Chromium - z reguły domyślnie blokuje z miejsca te wszystkie dziwne komunikaty i żebractwa dając treść do wglądu (ale bez funkcjonowania np. komentarzy)

czysteskarpety

Ja zawsze klientom staram się wyperswadować te wszelkie dodatki, a jak robię modale czy inne powiadomienia to zawsze jak najmniej inwazyjne, wręcz mikroskopijne na ile wymagają to ustawy :] p.s Natasza Urbańska w bardzo jasnym blond wygląda słabo :D

Aryman1983

@czysteskarpety: wisisz mi za onkologa :-) Faktycznie wygląda słabo w tych włosach :-P Ilość okienek przytłacza i to jeszcze z uruchomionym ublockiem i innymi tam blockerami :-(

youmound

kto normalny czyta coś od GAZETA? AGORY i tych innych? nie dość, że to nie jest dziennikarstwo to jeszcze chlew,zresztą płatny XDD

superdurszlak

@youmound ale wiesz, że Gazeta Krakowska i Gazeta Wybiórcza to nie to samo? nawet jednego właściciela nie mają :D

szarotka

eee tam, wygląda dobrze, po prostu jesteście przyzwyczajeni do starej wersji Nataszy

cerrato

nie, nie wygląda dobrze :(

Hispano-Suiza

@superdurszlak: https://addons.mozilla.org/en[...]refox/addon/disable-autoplay/ (do Chrome też jest). Ciesz się, że można zamknąć bo taki BusinessInsider dopóki nie wyłączysz to nie poczytasz. Dlatego nie czytam :-)

superdurszlak

No właśnie jakiś czas temu przestałem czytać BI przez anty-adblocka :D

Tenonymous

ublock origin - polecam. Niewykrywalny przez większość takich stron. :P

Hispano-Suiza

Mam chyba wszystkie blokady jakie istnieja i niestety wykrywalny coraz czesciej :P

Tenonymous

@Hispano-Suiza: a to też nie dobrze, zostaw tylko UO i testuj. :P

lion137

A z noscriptem i Firefoxem się zapoznać?

mr_jaro

wystarczy wyłączyć autoplay w firefoxe i już te wszystkie playery nie startują