somekind
2018-12-12 01:55

Ja to mam jakiegoś dziwnego pecha.

somekind

Millenium - ale strona, a nie aplikacja mobilna. Ech, czemu słabe banki mają dobre systemy, a w sensownych bankach IT leży? :/

vpiotr

Fake, w 1971 nie było internetu.

cerrato

@somekind: to jak z kobietami - wybierasz ładną albo mądrą :D Ewentualnie wersja z facetami - wolisz miłego i troskliwego, czy bogatego gbura? :D

czysteskarpety

przy pornhub premium też miałem podobny błąd, ale jakoś sobie poradziłem i nie narzekam

scibi92

Żona pyta męża: "Wolisz kobiety mądre czy ładne". Mąż na to "ani takie, ani takie. Ty mi się najbardziej podobasz"

Desu

Wpisz null, może zadziała :D

somekind

Ani null ani undefined nie działały. :(

cerrato

ciekawe, z jaką datą zaksięgowałoby zlecony przelew ;)

somekind

Ja bym się bardziej o saldo martwił. :P

cerrato

@Hispano-Suiza: to było poniżej pasa. Może na priw Ci napiszę, ale tutaj wolę nie ryzykować, bo jeszcze przeczyta i będzie dym w chacie :D

jarekr000000

Co do pecha. Spędzam dość dużo czasu na korespondencjach z różnymi supportami. Zwykle okazuje się, że z niezrozumiałych względów moje konto ma problemy z 2FA, albo nie chce sie aktywować. Uber, github, google(profil do płatności). Najfajniej jak słyszę, że im sie też nie udaje z ich tooli i wrzucą / przestawią mi rekordy ręcznie w bazie. Normalnie jak VIP sie czuje.

WeiXiao

@somekind: Puść ten swój system pod takim samym obciążeniem, pod jakim są te sensowne banki, to wtedy ocenimy które it lepsze :)

somekind

No tak, to okienko z wpisu pokazało się na stronie banku Millenium, gdy chciałem przelew zrobić.

WeiXiao

@somekind: Nie, nie. Miałem na myśli system w banku, w którym pisałeś soft vs systemy tych innych pod tym samym obciążeniem :P

somekind

Nie pracowałem nigdy w banku. Pracowałem dla zagranicznego TFI. Ale nawet gdybym w banku pracował, to i tak nie widziałbym związku.

WeiXiao

@somekind: Nie pracowałem nigdy w banku. :O Ale nawet gdybym w banku pracował, to i tak nie widziałbym związku. Ech, czemu słabe banki mają dobre systemy, a w sensownych bankach IT leży? :/

somekind

Kiedyś w liceum napisałem pracę, w której jakieś 30% stanowiły cytaty, i dostałem 2. Ciekawe, co Ty byś dostał za to powyżej.

WeiXiao

@somekind: Masz chyba jakąś traumę z tym liceum, że aż tak Ci utkwiło w pamięci :D Zresztą nie chodziło o ilość cytatów, a o to, że te pozostałe 70% było słabe :/

WeiXiao

@somekind: Zawsze możemy sprawdzić, ale musiałbyś dać kontakt do swojej Pani od języka Polskiego lub samemu to załatwić :>

jarekr000000

Trauma ? Ja kiedyś dostałem 1, bo jakaś taka nieciekawa ta praca. Co gorsza, to była prawda (normalnie zaskoczenie... ).

somekind

@Aryman1983: może i ładnie, i tak nie rozumiem o co chodzi. Sztuka nowoczesna nie jest dla mnie najwyraźniej. No chyba, że to jakiś żart, ale @WeiXiao jak zwykle zapomniał uprzedzić 2 dni wcześniej.

WeiXiao

@somekind: :O Oznacza zdziwienie, bo akurat Ty o tych bankach to często się wypowiadasz, więc wydawało mi się, że pracujesz jako SE w jakimś banku. Jeżeli chodzi o systemy IT to przy założeniu, że pracujesz w banku, to twoja wypowiedz po prostu brzmiała jakbyś chciał pojechać konkurencji :D

Aryman1983

@WeiXiao: w sumie to nie dziwię się somekind bo ja tak samo nie wiedziałem co oznacza ten :o ale teraz dzięki Tobie wiem :-)

somekind

Ja akurat wiem, co znaczy ta emotka, ja nie rozumiałem całej reszty. :P Nie pracuję w banku, ja mam uczciwą pracę, sprzedaję ludziom szczęście bez wyciskania na siłę i ukrytych opłat. Nigdy w banku nie pracowałem, jedynie w tym TFI, ale to też finanse i ten sam poziom raka: pseudosecurity utrudnieniające pracę, korporacyjna architektura zmyślona przez gości z wieży oraz zacofane technologie. Te obserwacje potwierdzają moi znajomi pracujący w bankach.

jarekr000000

@somekind pracowałem w bankach nawet kilku. Ludzie z wieży to nie problem. Zacofane technologie to nie problem. Wszystko to da sie obejść. Natomiast bylejakości niestety nie da się przetrawić. Nie będę opisywał szczegółów, ale powiem tylko tyle - banki to jedyne miejsca pracy, gdzie widziałem kibel prawie tak obsrany "jak na dworcu". Jakość sprzętu, infrastuktury i podejście ludzi do pracy - adekwatne do tych kibli. Tylko garnitury ładne, koszule niepomiete, nie wiem jak oni to robią (ja nawet jak założe koszule to już o 10 tej rano jest "pomnięta" jakbym przeszedł szlak bojowy 2 armii ludowego wojska polskiego).

Hispano-Suiza

@jarekr000000: kupujesz koszule z tektury. Kup porządną (niestety nie bywa tanio) to i będzie ładna cały dzień :-)

jarekr000000

@Hispano-Suiza: nie wiem jaką. I ile to nie jest tanio. Zgaduje, że dałbym radę pognieść nawet zbroję pełnopłytową, ewentualnie zajmie mi to trochę więcej czasu.

Hispano-Suiza

@jarekr000000: Zapytaj jakiejś kobiety w sklepie. Żony? Trzeba jakiś sensowny materiał tej koszuli ale ja się nie znam na nazwach. Jak pomacam (koszulę, nie Panią w sklepie) to wiem :-)

jarekr000000

W tych sklepach zawsze są kobiety i zawsze pytam. Jakkolwiek fakt, że zwykle najwięcej czasu zajmuje mi znalezienie koszulu w moim ulubionym różowym kolorze. W zeszłym tygodniu testowałem inną opcję - koszula tak pognieciona, że już nawet tego nie widać. IMO to najlepsza z dotychczas wyprac(s)owanych opcji. Btw. i tak chodzę w t-shircie zwykle, po prostu zastanawiałem się nad zmianami w stylu.

Hispano-Suiza

Mam taką. Po praniu skręca się ją i zawiązuje na supeł (tak była w sklepie). Idealna :-)

mad_penguin

@jarekr000000: napiszesz/napisałeś coś więcej o obchodzeniu architektów z wieży i zacofania? :)

jarekr000000

@mad_penguin: jak bym napisał za dużo, to miał bym z tym większe problemy. Podstawowe zasady są proste: 1. nigdy nie pytaj czy coś jest dozwolone, tylko rób. 2. Korpo jest bezradne jak nie przestrzegasz reguł. 3. Dalsze instrukcje jak nie być frajerem na wideo: https://www.youtube.com/watch?v=dESS1g4JSBY

jarekr000000

@mad_penguin: nie zawsze się udaje. Niedawno wrzucaliśmy kotlina (i to się nawet udało). Ale wywalenie na śmieci application serwera ktoś z wieży dostrzegł. Następnym razem będzie wyższy poziom maskowania.

somekind

@jarekr000000: Ludzie z wieży to nie problem. Zacofane technologie to nie problem. Wszystko to da sie obejść. Natomiast byle jakości niestety nie da się przetrawić Źródłem bylejakości jest właśnie architektura z wieży i błogosławione technologie, to przeszkadza dobrze programować. Ale ok, Ty jesteś młody i pełny ideałów, to możesz siedzieć w banku i walczyć. Ja wolę mieć taką, w której ja decyduję o technologii i architekturze, nie musząc przy tym kombinować jak ją ukrywać i potajemnie przepychać.

jarekr000000

@somekind: zawsze są ludzie z wieży, nawet jak wdrażasz cms dla warzywniaka. Jak nie widzisz nikogo z wieży to może znaczyć, że włašnie jesteš tym gościem.

jarekr000000

@n0name_l: thx. Te koszule odpadają ze względu na kolory, ale szelki zarypiste. Natchnęły mnie. Bede je nosił do krótkich spodenek, ale poczekam na wiosnę

n0name_l

@jarekr000000: A jakiego szukasz? Bo generalnie jest opcja "Stworz wlasna koszule" i tam jest mnostwo kolorowych tkanin do wyboru.

jarekr000000

@n0name_l: faktycznie w tej opcji jest i różowy i czarny. Super!

jarekr000000

@scibi92: interesuje się trochę kulturą, w tym również tą lżejszą: koleś git, piesek leszek, człowiek biegunka. Nie tylko ciężkie, wielowymiarowe dzieła typu "kapitan bomba", "koń rafał" czy "dziady iii"

Hispano-Suiza

@jarekr000000: zawsze doceniałem Twój wkład w to forum. Widać po postach, że jak już coś piszesz to byle jak (max. 30%). Tak więc dorzuciłbym do Twojego spisu jeszcze odrobinę kultury: Kaliber 200 volt, Bulgarski Pocisk , Bulgarski Pościkk, Sarnie żniwo, Wściekłe pięści Węża,

somekind

@jarekr000000: zawsze są ludzie z wieży, nawet jak wdrażasz cms dla warzywniaka. Jak nie widzisz nikogo z wieży to może znaczyć, że włašnie jesteš tym gościem. To smutne, że tak uważasz, brzmi jakbyś nigdy nie pracował w sensownej organizacji.

jarekr000000

@Hispano-Suiza: byłem kiedyś na maratonie filmowym Wścieklych pięści węża. Najlepszy maraton ever. Ludzie śpiewający piosenki z filmu. Cała sala recytująca monolog o bracie Andrzeja (o tym co nie miał brody na brodzie).