Bulldogjob
2018-11-13 10:47

Czy polscy programiści są najlepsi?
Przemyślmy, ile prawdy leży w stwierdzeniu, że developerzy z Polski należą do czołówki i na czym polega związany z tym paradoks.

Łukasz Sentkiewicz, Przemysław Dębiak czy Tomasz Czajka - to nasze dobro narodowe 🇵🇱

czysteskarpety

Znaczące projekty tworzą najczęściej ludzie młodzi. Przed trzydziestką byli żaden dowód, twórca Java był po 40stce, Python'a czy Javascript'u był spokojnie po 30stce ;) a nasi programiści są po prostu bardziej pragmatyczni co widać po wątkach o zarobkach.

czysteskarpety

@Aryman1983: właśnie o dziwo 27, to musi być jakaś anomalia

Shalom

Przecież ten artykuł pisał ktoś upośledzony.

Gdy spojrzymy na rankingi najbardziej wpływowych programistów, nie znajdziemy na nich Polaków

https://en.wikipedia.org/wiki/Michał_Zalewski

For his continued research on browser security, he was named one of the 15 most influential people in security and among the 100 most influential people in IT.

No ale faktycznie, nie ma :D A może po prostu autor guzik się zna w tym temacie?

Czy znacie jakiś szeroko używany projekt, którego inicjatorem był Polak? Gdy w myślach wertuję znanych autorów wolnego oprogramowania, to nikt z Polski mi nie przychodzi do głowy.

No tak, bo kto kiedykolwiek słyszał o Mockito, najpowszechniejszym frameworku testowym dla Javy, albo o Gradle, drugim co do popularności build systemem.

Afish

Do tego Joanna Rutkowska i Qubes OS.

tamtamtu

No i jeszcze jest ANS Jaroslawa Dudy.

WhiteLightning

Artykul niekompletny, nie ma nic o Security. https://ctftime.org/ ani wzmianki o kilku bardzo dobrych osobach z tej dzialki. Nie ma Mockito. Nie ma wzmianki o branzy gier. Nie ma tez wspomnianej chocby informatyki teoretycznej, chocby Lukasiewicz i Odwrotna Notacja Polska. Ale trzeba sie niestety zgodzic ze wiekszosc uzywanych na codzien technologii pochodzi zza granicy.