Hispano-Suiza
2018-11-01 20:47

Pobierając dziś oprogramowanie ot JetBrains zupełnie przypadkiem natrafiłem dziś na sekcję Educational Products. I tak oto do wyboru są 4 ścieżki tematyczne:

Każdy język został fajnie podzielony na działy. Każdy dział ma swoje poddziały, a te dane zadanie z dokładnym opisem tego co należy zrobić. Kod odpalamy, mozemy debugować wykonując krok po kroku. Cały pomysł wydaje się bardzo sensowny.
Dostęp do szkoleń mamy z poziomu Intellij IDEA Community lub PyCharm Educational. Druga opcja to instalacja poprzez Edutools Plugin.

Java - jest w wersji Beta.
Scala - na razie jest nieaktywna z powodu braku kursów. Możliwe, że są w trakcie produkcji dopiero więc trzeba cierpliwie zaczekać. Wiec jeżeli ktoś posiada jakieś ciekawe materiały związane ze Scala można podrzucić im tweeta na @JetBrains_Edu

Dregorio

Jak wprowadzali PyCharm w tej wersji to się interesowałem bo to były moje początki z pythonem, ale kurs sam w sobie mnie nie powalil, może teraz jest bardziej dopracowany i wszystkie przykłady się odpalają. Natomiast z IDE zostałem do dziś w wersji pro :)

revcorey

Ba jak prowadzisz projekt opensource i napiszesz do jetbrains i udowodnisz że wydajesz co jakiś czas realsy dostaniesz od nich pełny zestaw narzędzi.

Hispano-Suiza

@revcorey: Interesujące. Coś więcej na ten temat?

revcorey

jako opiekun projektu się zgłasza i dostajesz licencje możesz dostać więcej jak jedną. Ja akurat dostałem jako członek projektu. Wszystko od phpmystorm przez clion po Rider(ale bez CI, czy toooli do review). Ale te IDE są tylko do zastosowań open source wtedy. Co jakiś czas trzeba licencje odnawiać(czyli pokazać że projekt żyje).

Cr0w

@recovery: cos jak studencka. jakies wymogi co do wielkosci projektu?

revcorey

niestety nie wiem jakei są wymogi, kolega załatwiał ja dostałem dostęp(numer subskrycpji).