lion137
2018-10-29 12:01

Na Poniedziałek: Zero:)

superdurszlak

E, czemu, świetna sprawa - otwierasz link żeby na szybko przeczytać artykuł, a potem szukasz okienka z filmikiem które jest gdzieś w 3/4 strony z przyciskiem wyłączenia na 5px. Idealne dla ludzi ze zbyt niskim ciśnieniem :)

john_klamka

jakoś strony porno już dawno to ogarnęły, no ale im akurat zależy na kliencie :P

Spine

do samego końca ;)

czysteskarpety

Disable HTML5 Autoplay ;)

filemonczyk

mnie bardziej wqrwiaja te wszystkie popupy wyjezdzajace FAAAAAAAAAK

Cogito

@czysteskarpety: Da się to zrobić od strony szarego użytkownika?

czysteskarpety

@Cogito: instalujesz dodatek do firefox czy chrome, pewnie też do innych, są różne więc najlepiej poczytać opinie i wybrać, nic trudnego

Cogito

Chyba lepiej wyłączyć głośnik. Za jakiś czas it marketerzy będą robić wszystko by te programiki obejść. Wyłączonego głośnika nie obejdą. Plus, to będzie tańsze

lion137

Niech mnie ktoś poprawi, jak sie mylę, ale nie widze opcji, żeby deweloper to włączył, jesli zmienię ustawienia przeglądarki (chyba, że np. devy z Firefoxa mu to umożliwią).

krwq

@lion137 - niektóre strony upewniają się że na pewno film leci po załadowaniu strony nawet jeśli masz to włączone np dodajać video dynamicznie albo ręcznie puszczając - ja mam za to swój skrypt który się upewnia że jeśli się któremuś udało to obejść to żeby go chociaż spauzował po chwili (timer co 30ms mi sprawdza czy się jakieś nowe video nie pojawiło i się upewnia że się pauzuje)

Spine

Kiedyś były wojny przeglądarek, a teraz są wojny z przeglądarkami :D

mlk

Tak jakby to najczęściej developer decydował o tym, czy będzie ten autoplay, czy nie...

Desu

@mlk: w brew pozorom developer ma dużo do powiedzenia. Możesz podejść do tematu biernie i po prostu bezmyślnie zaimplementować, albo spróbować przekonać "górę", że to słaby pomysł.

Spine

@Desu: ale project manager chce, żebyście zaimplementowali wszystkie feature'y, które sobie klient zażyczy. Bo przy czym innym byście mieli klienta naciągnąć na więcej kasy :D ?

mlk

@Desu wiem, że czasami się da, ale generalnie to nie jest decyzja developera...

LukeJL

Mamy rynek pracownika, podobno. A jeśli faktycznie go mamy, to jak developerowi się nie podoba, że musi implementować rzeczy szkodliwe dla użytkownika, to może zawsze odmówić i najwyżej liczyć się z tym, że będzie musiał zmienić pracę. No ale podobno "rynek pracownika", więc nową pracę znajdzie bez problemu. Podobno.

cerrato

@superdurszlak: " szukasz okienka z filmikiem które jest gdzieś w 3/4 strony z przyciskiem wyłączenia na 5px." - przecież nowoczesne przeglądarki (a na pewno FF, co do reszty nie jestem pewien i nie chce mi się sprawdzać) mają na górze (w pasku kart) ikonkę głośnika. W ten sposób od razu widzisz, która karta wydaje odgłosy, a jednym kliknięciem możesz od razu daną stronę wyciszyć. https://support.mozilla.org/en-US/kb/mute-sound-firefox-tabs

axelbest

@cerrato: na mobilnych też tak można? :) bo od jakiegoś czasu walczę z autoplayem na chromie i nic... Niektóre reklamy, albo skrypty wepchane w reklamy potrafią zakłócić mój spokój (np. głosem ivony "Gretulecje wagrales Ajfon")

cerrato

Nie wiem, może jest taka opcja. Ja akurat pisałem o desktopach