LukeJL
2018-08-07 12:53

Pamiętacie Janusza? Niespełniony przedsiębiorca IT, który spotkał bliskie spotkanie z wilkołakiem i stał się ofiarą shape-shiftera i mind-hackingu.

Załamany Janusz postanowił się nie poddawać. Zaczął uczyć się JavaScriptu. Postanowił zostać programistą. Dzięki znajomości JSa będzie hakował konta bankowe Chromem przez Dev Tools.

Po opanowaniu podstaw Dev Toolsów z łatwością zamienił sumę na swoim koncie - dopisał sobie trzy zera. Ucieszony wyłączył komputer i poszedł parzyć sobie herbatę. Po zaparzeniu oraz wypiciu jej, ponownie włączył komputer.

I co się okazało? Że bank poleciał w ch… Zmiana czyniona w Dev Toolsach nie zapisała się na serwerach. Postanowił zadzwonić na infolinię. Zadzwonił do pani Katarzyny z Banku Leśników Polskich.

  • Próbował pan otworzyć stronę w Internet Explorerze albo wyczyścić ciastka? Czasem to pomaga, jak są problemy z naszą stroną.
  • No nie próbowałem.
  • To proszę spróbować.

Tak też zrobił i cud! Otworzył stronę w IE i udało mu się shakować stronkę. Dopisał sobie milion złotych i postanowił zrobić zakupy.

Co by kupić za taką kasę? Przejrzał serwis ProductHunt i oto, znalazł. Jakiś startup z USA wymyślił okulary, które po założeniu uczą cię programować. Możesz w pięć sekund poznać wiedzę, którą normalnie byś chłonął 5 lat.

Okulary kosztowały 918 tysięcy złotych. Kupę szmalu, ale się opłaci.

Zamówił i czekał.

Paczka jechała do niego miesiąc. Ale w końcu doszła.

Przeczytał instrukcję "należy założyć okulary i skupić się na dziedzinie, której chcemy się nauczyć. Po 5-10 sekundach należy zdjąć okulary. Zbyt długie trzymanie okularów na nosie może spowodować: (i tutaj długa lista skutków ubocznych)."

Założył okulary, po 5 sekundach zdjął. Hurra! Miał już 5 lat doświadczenia w JavaScripcie. Czuł się mocny. Może czegoś jeszcze się nauczyć?

I tak nauczył się fizyki kwantowej (poziom studiów magisterskich), psychologii, języka japońskiego i historii starożytnej. Czuł się erudytą.

Tak przygotowany podrobił papier z uczelni i został wykładowcą japońskiego na uniwerku.

Jednak wciąż wracając do domu sięgał po okulary. Najpierw robił maks 5 sekundowe sesje. Potem jednak coraz bardziej go to wciągało. Zaczął dochodzić do 10, 20 czy 30 sekund. A w końcu przesadził.

Trzymał okulary na nosie przez całe 2 minuty. Gdy je zdjął, stało się coś dziwnego. Zaczął widzieć przez ściany.

  • O k..., Basia! Ja widzę przez ściany! - rzekł zachwycony do swej żony.
  • Co ty ćpałeś? - rzekła zniechęcona. Od jakiegoś czasu mąż się dziwnie zachowywał. Konsultowała się już z prawnikami i pozew rozwodowy już znajdował się w jej szufladzie.
  • Nic nie ćpałem, naprawdę! Założyłem okulary i oświeciło mnie!
  • Okej...?

Pan Janusz widząc, że zaczyna być kimś więcej niż normalnym człowiekiem, założył w internecie vloga, na którym opowiadał o swoich wizjach. Pewnego dnia Adrian, młody przedsiębiorca IT spytał go o pewien problem.

  • Wie pan, bo wszedł ten split payment, i co ja mam zrobić? Pieniądze mi chcą blokować chamy.

  • Proszę poczekać chwilę. Już nawiązuję kontakt.

Wyszedł na balkon i zaczął czynić projekcję astralną. Wszedł astralnie do banku. Zobaczył na podłodze milion monet. Wziął ten milion monet w rękę i wrzucił do worka z napisem "Adrian".

Wychodząc jednak ujrzał postać w kapturze, która machała świetlnym mieczem. Był to astralny strażnik banku, duch założyciela. Na początku chciał z nim walczyć, więc odruchowo sięgnął po swój świetlny miecz. Cholera! Przecież on nie ma żadnego świetlnego miecza! Nie pomyślał, żeby wziąć. Czuł się jak ci ludzie, którzy wychodzą bez parasola w deszczowy dzień.

  • Co więc robić? - zastanawiał się Janusz i szukał gorączkowo rozwiązania. - Jednak zaraz, przecież mnie tu nawet nie ma! Jestem naprawdę na balkonie swojego mieszkania - pomyślał, rozproszył myśli, i wrócił na balkon. Zapalił papierosa i uśmiechnął się. To był cholernie produktywny dzień.
czysteskarpety

nie wiem co brałeś, ale w sumie się opłaciło :D

somekind

Tyle pić przed 12...

Aryman1983

przereklamowane te dev toolsy w chromie :-( U mnie dalej bida na koncie :-(

yarel

Nie zakładaj za często tych okularów :P

Aventus

"I co się okazało? Że bank poleciał w ch…" made my day :D @Aryman1983: próbowałeś przez Painta? ;)

superdurszlak

ja po zmianie zawsze zapisuję stronę do pliku np. "na_mieszkanie.html", "na_emeryturę.html"