4programmers.net
2018-07-03 20:02Sponsorowane

Rozwiązaniem godnym polecenia szczególnie małym przedsiębiorcom, którzy często są zmuszeni mierzyć się z problemami natury finansowej, jest mikrofaktoring w inviPay.com

Artur, młody przedsiębiorca - freelancer IT przez dwa lata pracował przy projekcie stworzenia platformy carsharingu. Współpraca układała się perfekcyjnie do czasu sprzedania firmy carsharingowej zagranicznemu inwestorowi. Nowy właściciel stwierdził, że jeżeli pracownicy są zatrudnieni na kontrakcie, to wydłuży im terminy płatności za faktury z 14 do 45 dni.
Początkowo ta zmiana przeraziła Artura, ale praca bardzo mu odpowiadała i nie chciał z niej rezygnować. Znajomy zaproponował mu współpracę nad drugim projektem.

“Pomóż mi napisać moją aplikację, a nie będziesz musiał pracować w obecnej firmie”.

Artur długo się nie zastanawiał i zaczął tworzyć. Po miesiącu kodowania, gdy nasz freelancer miał wystawić fakturę za pracę, okazało się, że nie ma kontaktu ze znajomym, a projekt okazał się oszustwem. Zrozpaczony Artur pozostał z ogromnym problemem.

“Płatność z firmy carsharingowej dopiero za 1,5 miesiąca, a ja straciłem cashflow”.

Zaczął czytać i szukać rozwiązania, aż w końcu doznał olśnienia. Kolega jego ojca, Pan Marek, który prowadzi firmę outsourcującą programistów, wspomniał na swoim blogu o inviPay.com i przyspieszonych płatnościach. Długo nie myśląc Artur zadzwonił do kolegi ojca, wypytał o szczegóły i się ucieszył.

“Artur, zarejestruj się z mojego linka, a ja w zamian dam Ci kontakt do Pani Magdaleny z inviPay.com, która Cię poinstruuje tak, że pojutrze będziesz miał pieniądze na koncie”.

Następnego dnia Artur zadzwonił do Pani Magdy, która pomogła mu w formalnościach.
Tym razem Pan Marek się mylił, ale na korzyść dla Artura. Po potwierdzeniu faktury w firmie carsharingowej pieniądze otrzymał tego samego dnia, poprawiając w ten sposób swoją sytuację. Był tak ucieszony z rozwiązania, że polecił Pani Magdalenie 8 swoich kolegów, którzy również skorzystali finansowania w inviPay.com, a za polecenia koszt faktoringu obniżył się aż o 80%. Artur zapewnił sobie płynność finansową, której potrzebował i pomógł kolegom borykającym się z podobnym problemem.

Bądź jak Artur - polecaj inviPay.com i zarabiaj na tym.

janusz_h4ck3r 1337

Fabuła jak w Ukrytej Prawdzie.

wartek01

Ile zapłacili za tego posta? Chyba całkiem dużo patrząc po jakości

endrius

Ciekawe skąd kradną maile, żeby spam rozsyłać

cerrato

a gdzie wielki napis "ARTYKUŁ SPONSOROWANY"?

grski

cóż, to oczywista reklama, ale mnie to cieszy na przykład, bo to świadczy o jakimś tam rozwoju forum oraz tym, że jego autor może dostać jakieś grosze za kawał dobrej roboty, którą robi ;)

cerrato

@grski: z tego co kojarzę to kasę ma z ogłoszeń w dziale "praca". Zresztą dobrze, niech ma - w końcu odwala tutaj kawał dobrej roboty,a ponadto utrzymanie forum też kosztuje.

jarekr000000

Jestem za tym, żeby w takich sytuacjach było jasne "ARTYKUŁ SPONSOROWANY", w sumie i tak wiemy, ale wolę jasność. Sam produkt nie wiem jak działa, ale pomysl sensowny - pamiętam jak miałem takie problemy. Historyjka 4 na 10, nie jest źle, dobry pomysł, ale chyba można było finezyjniej. a ja straciłem cashflow => tego nie pisał programista. Trzeba było powiedzieć, że flaga SF po operacji na koncie zapalona i wszystko jasne :-)

wartek01

@cerrato @grski nie kwestionuję zasadności reklam, ani nawet przydatności usługi oferowanej przez inviPay, ale treść przekazu jest bardzo mocno niedopasowana do forum. Wystarczy poczytać odpowiedzi dotyczące spraw fiskalnych, żeby zrozumieć że takie dziwne historyjki tutaj raczej się nie sprawdzą - zwłaszcza że w tekście pomijają kluczową kwestię jaką jest koszt usługi.

danek

subtelność tej reklamy jest taka, że aż się muszę przejść po pokoju

janusz_h4ck3r 1337

A potem okazało się, że pani Magda jest w ciąży z jednym z 8 kolegów Artura, a Pan Marek kolekcjonuje psie odchody.

LukeJL

W sensie to wpis ironiczny? Najpierw historia, że gościowi jedna firma chciała opóźnić wypłatę, a druga firma go oszukała, a potem odnalazł trzecią firmę (windykacyjną?), która pomogła mu ściągnąć dług z pierwszej firmy, pod warunkiem, że poleci 8 znajomych? Ten cały tekst brzmi jak jedna wielka przestroga ala bezpiecznik czy wykop i nic nie rozumiem. To firma inviPay jest ta dobra, czy jest to piramidka finansowa? o.O

LukeJL

Jeśli to reklama/tekst sponsorowany, to bardzo sprytny (napiszę tekst sponsorowany w taki sposób, żeby wywiązać się z obowiązku napisania takiego tekstu, ale jednocześnie napiszę go w ten sposób, żeby na pewno nikt nie skorzystał z usług danej firmy).

watpliwosci

"Tym razem Pan Marek się mylił, ale na korzyść dla Artura" - a kiedy się nie mylił ? Nie rozumiem tego zdania

4programmers.net

Tak, oczywiście jest to reklama :) Treść wpisu dostarcza klient.

loza_szydercow

Nieważne co mówią, ważne że mówią.

no_solution_found

co ciekawe - ten wpis winien szybko zniknąć w ciemnych zakamarkach mirkoblogu, ale swoimi komenarzami sprawiamy, że jest najpopularniejszy i ładnie świeci na głównej :D

cerrato

@no_solution_found: nieprawda. Mój wpis z tego samego dnia ma znacznie więcej komentarzy - Ten tekst pierwotnie miał by... , ale i tak jest poniżej wpisu reklamowego. Po pierwsze - z tego co zauważyłem (aczkolwiek są to jedynie moje przypuszczenia, może mechanizm promowania wpisów blogowych jest inny) nie liczy się ilość komentarzy, ale ilość polubień. A po drugie - ten wpis jako płatny/reklamowy na pewno został "na sztywno" przypięty na pewien czas na górę listy i nie sądzę, żeby jakiekolwiek działania użytkowników (czy to milion komentarzy, czy tysiąc lajków) względem innych wpisów mogły zrzucić reklamę z pierwszego miejsca.

Burdzi0

@4programmers.net: Jak potrzebujecie hajsów to dodajcie reklamy, a ja wyłączę Adblock'a. Ale sponsorowane wpisy na mikroblogu to średnie zagranie. Ewentualnie zróbcie konto na PayPalu to raz na rok coś podeślę, żeby na paczkę kawy było. Nie róbcie z tego miejsca reklamowego piekiełka

cerrato

@Burdzi0: Ostrożnie.. Jak kiedyś w wątku dotyczącym blokowania możliwości dostępu anonimowego do 4P napisałem, że byłbym skłonny nawet ponosić jakieś niewielkie miesięczne opłaty - zostałem wyśmiany, zakrzyczany i potraktowany jak totalny debili... Uważaj, co piszesz, żebyś nie skończył tak samo :(

jarekr000000

@Burdzi0: Bez przesady - to pierwszy taki tekst w tym roku. Nie wiem czy nie pierwszy w ogóle. Baardzo daleko do reklamowego piekiełka. Lepiej by było, żeby klienci w tekstach się trochę bardziej postarali, i dla nas i dla nich.

Burdzi0

@jarekr000000: Zawsze utożsamiałem to miejsce jako wolne od reklam i generalnie komercyjnych zagrywek. Nie twierdzę, że jest źle, ale bardzo szybko może się to zmienić. Apetyt rośnie w miarę jedzenia ;)
@cerrato: Przykro mi to słyszeć. Jestem gotów podjąć takie ryzyko. Jeżeli zamiast konstruktywnej krytyki pojawi się to o czym mówisz to trzeba się zastanowić, czy jest sens tutaj przebywać. Korzystać z 4p mogę zawsze jak że Stacka - zbieram info i uciekam

loza_szydercow

Dalej uważam że remedium na wszystkie finansowe bolączki forum 4P jest dodanie zakładki "Związki/relacje" z opcją płatnych miniaturek. Ale nikt mnie nie słucha jak Kasandry :(

jarekr000000

@loza_szydercow: i do tego diagram związków/relacji

loza_szydercow

@jarekr000000: To będzie w wersji dostępnej dla klientów enterprise.

czysteskarpety

przecież Adam nie będzie do końca życia sejakiem jeździł dajcie mu pożyć, hajs musi się sypać i tyle, tym bardziej w okresie urlopowym, gdzie na foczki się wyskoczy na plażę, na piwko, czy do klubu, trochę zrozumienia ludzie :/

LukeJL

zastanawiałem się, co to jest ten sejak, a to herbata koreańska https://eherbata.pl/sejak-979.html może spróbuję kiedyś.

czysteskarpety

dobre zioło nie jest złe

Julian_

ile kosztuje taka przyjemność przy zarobkach programisty? (tzn. przy kwocie 15k ?)

loza_szydercow

Uwaga, it's a trap! Ten wpis to honeypot na trolle. Szykują się żniwa.

several

A ja dałem +1 bo chce, żeby autorzy 4p dostawali pieniążki. Taki wpis na mikroblogu to niewielki koszt.

loza_szydercow

@several: bo chce, żeby autorzy 4p dostawali pieniążki - w takim razie, gdzie są moje pieniądze?

several

@loza_szydercow: napisałem że chce, a nie że dam ;) ale specjalnie dla Ciebie będę chciał trochę mocniej, może to coś da.

kate87

@loza_szydercow nie chcesz wiedzieć co sobie wyobrazilam :D

loza_szydercow

Cała przyjemność po twojej stronie :P

kate87

No nie wiem czy przyjemność chyba jednak wole nie mię aż tak bujnej wyobraźni.:P

cerrato

koleżanka jakoś ewidentnie niedopieszczona :P

kate87

@cerrato a kto mówi o pieszczeniu. Mówimy o wyobraźni.:P

cerrato

Ale z bogatego doświadczenia życiowego wiem, że bujna wyobraźnia i reagowanie na nawet mało intensywne bodźce i dyskretne wynika z braku zaspokojenia na zadowalającym poziomie pewnych potrzeb. Tak samo jak większość z nas przejdzie bez większych emocji obok bułki w sklepie, ale dla osoby, która niczego nie jadła od tygodnia taka bułka będzie spełnieniem wszystkich marzeń i fantazji :D

kate87

@cerrato no wiesz nerwowa ostatnio chodzę i ubiła bym jedną osobę, więc jak ona powiedziała by trzymaj mój miecz i podała mi katanę to nie wiem czy odmówiła bym sobie tej przyjemności żeby tę katanę wykorzystać ;)

cerrato

@kate87 - każda forma gry wstępnej jest OK,pod warunkiem że pasuje obu (w sumie to przecież może być większa ilość uczestników - więc zamieniam słowo "obu" na "wszystkim") uczestnikom. Jeśli Was to kręci, to może być nawet miecz samurajski wykorzystany do tego ;)

kate87

@cerrato zasadniczo ani nie jestem rzeźnikiem ani nekrofilką więc chyba jedyną grę wstępną z tym człowiekiem jaką widzę to wystawienie go za drzwi. Aczkolwiek pofantazjować można zwłaszcza o tym jak spada tępy czambuł.

cerrato

Czyli kręcą Cię przebieranki i odgrywanie ról... to tez ma swój urok :P A co do nekrofilii - póki pacjent jeszcze ciepły, to jakoś nie jest to bardzo niestosowne.

loza_szydercow

O... widzę że kolega mnie ubiegł, dobrze, nie przeszkadzam - bawcie się dobrze :D

kobuz80

wymagać pragmatycznych zachowań od korporacji nie ma sensu :)

cerrato

@kobuz80: a jaki ma związek to co pisałeś z nekrofilią? ;)

kobuz80

nie umiesz czytać "między wierszami",toteż nie będę tutaj pisał elaboratu na zadany temat xDD

kate87

No właśnie ja też nie wiem o co chodzi z tą całą grą wstępną.. @cerrato możesz wyjaśnić co miałeś na myśli?

cerrato

@kate87: zdecydowanie za dużo wyjaśniania - musielibyśmy się cofnąć do miecza @loza_szydercow i Twoich z nim skojarzeń ;)

kate87

@vpiotr no właśnie, jeden co wie co mam na myśli, a reszta jakaś niewyżyta
:)

konfident

Znam ten film o babie co jeździła Cipkowozem

kobuz80

@kate87 uogólniasz ponieważ mi na przykład kiedy zobaczę kawałek piersi i pupy kobiecej rozum się nie wyłącza :-)

kate87

@kobuz80: a gdzie ja napisałam coś takiego? W ogóle co ma kobiece ciało do tego co napisałam?

kobuz80

/.../ a reszta jakaś niewyżyta/.../

kate87

@kobuz80: no bo @vpiotr wrzucił fimik który obrazuje to co pomyślałam od początku, a towarzystwu jakieś podteksty się włączyły.

kobuz80

@kate87 zwracam tobie honor a latem niestety to u facetów normalka xDD

kate87

Strach wyjść na ulicę jak tak jest... :P

loza_szydercow

@cerrato: i Twoich z nim skojarzeń - wypraszam sobie, to były skojarzenia @LukeJL

loza_szydercow

BTW: Czy wy faceci nie możecie się opanować? Jedna tutaj koleżanka a wy tylko o jednym :D

kobuz80

@kate87 ja mam tak samo z kobietami :( jeszcze nie spotkałem żadnej,która potraktowałaby mnie na poważnie :(

loza_szydercow

@kobuz80: A mężczyźni traktują cię poważnie? Jeśli tak to może to najwyższy czas by zrobić pierwszy krok :D

kobuz80

9 lipca kończę 38 lat za stary jestem na takie numery a poza tym wolę być sam,niż z byle kim :)

vpiotr

Na netflix jest taki film o facetach w Indiach, o tym ze kobiety chodzace np z odkrytymi kostkami wg nich "same sie o to prosza". Z tego watku wynika ze niedaleko nam do tego kraju.

kobuz80

@ypiotr Jest gorzej,bo czy wiesz,że gwałt jest ścigany z urzędu prokuratora dopiero od 2014 roku ?

loza_szydercow

@kobuz80: To pewnie dlatego że wcześniej radzono zaatakowanym na ulicy ludziom (czy też kobietom, wersje są różne) krzyczeć "gwałcą, gwałcą" zamiast "na pomoc". To mogło spowodować zatkanie prokuratury :)

kobuz80

@loza_szydercow prawda jest o wiele straszniejsza...istnieje przyzwolenie na przemoc seksualną w rodzinie,związku partnerskim a wszystko to "zawdzięczamy" indoktrynacji Watykanu juz od przedszkola:( Nie ma edukacji seksualnej :(

kate87

Teraz to mi przypomnieliście sytuację sprzed 2-3 tygodni, centralnie pod PKiNem kobitka krzyczy i tłucze jakiegoś gościa torebką, ludzie się patrzą, a ta jeszcze się nakręcała. W sumie to nie wiem czym ją tak zdenerwował, ale nie chciała bym być na jego miejscu bo ciosów trochę przyjął.

kobuz80

@kate87 Warszawianki znane są z krewkości,ale nie chciałbym się za bardzo na ten temat wypowiadać,gdyż moja rodzina również z Warszawy pochodzi :)

loza_szydercow

Powtarzając za pierwszym postem tutaj (świętej pamięci) janusza - Fabuła jak w Ukrytej Prawdzie. :D

kate87

No, a my Łodzianki grzeczne itd, rodzina, mąż, dzieci...

kobuz80

@kate87 szczególnie to na "deptaku" Piotrowskiej można zauważyć xDD

kate87

:D no gdzieś się trzeba zrestartować po ciężkim tygodniu nadskakiwania mężowi :P

kobuz80

@kate87 ja tam nigdy nie byłem a jedynie przejazdem PKP na stacji Łódź Kaliska :)

kate87

@konfident nie bo nie chodzę do kościoła. @kobuz80 fakt Pietryna jest specyficzna.. :D

kobuz80

@kate87 kolega muzyk ma tam rodzinę na tej ulicy i opowiadał,że takich hocków-klocków to nigdzie na świecie nie miał okazji zauważyć :)

konfident

@kate87: A to nieładnie! Zgłaszam do proboszcza.

kobuz80

Na szczęście mi staremu kawalerowi,który tylko intercyza+cywilny "ożenek" w ogóle nie grozi :)