4programmers.net
2017-11-06 07:14

Czasami zdarza się że użytkownicy "demolują" własne posty, usuwając z nich treść. Cały wątek wtedy traci spójność i sens, a moderatorzy nie zawsze mogą wyłapać tego typu przypadki. Dlatego też wprowadziliśmy małą zmianę: usuwanie oraz edycja postu możliwa jest tylko wówczas, gdy nasz post jest ostatnim w danym wątku*.

*Nie dotyczy to użytkowników z reputacją >= 100 pkt. Oni mają uprawnienia aby edytować swoje posty.

#4programmers.net #coyote

Julian_

takie zmiany powinno się ogłaszać wcześniej przed wdrożeniem by ludzie isę mogli dostosować do ustawy.

krzysiek050

@Julian_: Nie pisz głupot, to nie będziesz musiał edytować lub usuwać.

Desu

Najlepiej jest, jak ktoś opisze problem, później znajdzie rozwiązanie, a na sam koniec edytuje główny post, usuwa wszystko i wpisuje "Rozwiązane, do kosza" :D

kate87

hmm nie zauważyłam :) #dobrazmiana :D

grzesiek51114

A ja popieram, bo już nie raz widziałem coś co opisuje @Desu

Shalom

@grzesiek51114: zawsze można to raportować i moderatorzy "naprawią", ale teraz powinno być juz trochę lepiej.

karolinaa

aczkolwiek zmieniłabym żeby wymagać reputacji >= 4000 punktów ale dobra

rubaszny_karp

@karolinaa: przypadek że masz więcej niż 4k ?

lion137

Ciekawe czy można jeszcze inaczej: pozwolić edytować posty, ale nie usuwać z nich tekstu, czyli dodawać coś na końcu, mniej więcej tak: (Post...) Edit: (...).

axelbest

@lion137: jest jeszcze opcja linku "Historia edycji"

furious programming

Dobra zmiana – większość użytkowników nie będzie mogła poprawiać swoich źle przygotowanych/sformatowanych postów (również na prośbę użytkowników) i wszystko spadnie na ręce moderatorów. Użytkownik będzie miał bardzo mało czasu, aby poprawić to co złe w poście lub aby dodać to, o czym zapomniał.

Teraz moderatorzy będą mieli o wiele więcej pracy z poprawianiem bzdurnych postów, w porównaniu z nakładem pracy związanym z przywróceniem zdewastowanego wątku. Wspomniane dewastacje zdarzają się wybitnie rzadko, a źle sformatowane posty codziennie.

To co by się koniecznie przydało to automatyczna blokada starych wątków (w których nikt nie odpowiadał np. od dwóch tygodni).

Burdzi0

@furious programming: Stwórzcie małą grupę do pomocy, np. przy formatowaniu. Zawsze zgłaszam jak widzę, ale mogę poprawiać formatowanie (żadnych więcej praw niż edycja i to np. z zatwierdzeniem moderatora - wtedy tylko przeglądacie, czy jest ok)

furious programming

to fakt – brakuje ludzi chętnych do poprawiania zwykłych postów.

Julian_

ja mogę poprawiać pod warunkiem nadania władzy do banowania.

Burdzi0

@furious programming: Jest sporo doświadczonych userów na forum (i nie mam tu na myśli siebie), którzy ogarniaj temat. Może warto spróbować zrobić grupę z niższymi prawami niż moderatorowie, którzy przejęliby część obowiązków? O ile się zgodzą ;)

furious programming

@Burdzi0: tu nie chodzi o doświadczonych użytkowników, a o tych chętnych do pomocy.

Każdy kto potrafi sformatować swój post, będzie w stanie poprawnić cudzy – wystarczy w minimalnym stopniu ogarniać markdowna, bo tego system używa do formatowania zawartości.

Burdzi0

@furious programming: Nie wierzę, że nie ma osoby chętnej ;) stawiam, że wystarczy popytać :P

lion137

Moze jak na stackoverflow im wyzsza reputacja tym wiecej praw nadajcie userom, Np. Do edytowania.

furious programming

Nie wyobrażam sobie, aby @Julian_ czy @karolinaa mieli wyższe uprawnienia. Co z tego, że mają punkty, skoro byli już wielokrotnie banowani i ciągle trollują. Jeśli już dawać komuś więcej możliwości, to tylko manualnie.

Panczo

mogę pomagać przy formatowaniu postów

furious programming

@Julian_: temu.
@Panczo: super, tylko że obecna wersja serwisu raczej nie pozwala podnieść komuś uprawnień, nie czyniąc z niego moderatora. :D

Julian_

akurat Ty nie jesteś na mojej liście do banowania, ale teraz dopiszę.

konserwa

Wandalizm został ukrócony.

Młodszy Programista

@Julian_ Ty się lepiej za kodowanie weź, a nie moderowanie Ci w głowie.

somekind

Ja tam jestem za tym, żeby dać @Julian_ prawo do banowania. Oczywiście samego siebie. To by nieco odciążyło moderatorów. ;)

gośćabc

byle dziecko jest w stanie nabić 1000+ reputacji mając 0 pojęcie o czymkolwiek, takie forum

lion137

"Moze jak na stackoverflow im wyzsza reputacja tym wiecej praw nadajcie userom, Np. Do edytowania." Rzeczywiście słaby pomysł, odszczekuję to:) na stackoverflow dostaje się reputację praktycznie za techniczne wpisy, lub ciekawie postawione problemy, a tutaj również za memy z Mickiewiczem, na przykład:)

Shalom

@lion137: nie rozśmieszaj mine tym stackiem. Na stacku nabic wysoki level jest dość prosto -> odpowiadając na banalne pytania z popularnych języków. Jednocześnie praktycznie nie masz szans na wysoki level odpowiadając na pytania trudne albo z niszowej technologii, bo zwyczajnie mało kto te wątki przegląda i plusuje. W efekcie guzik warta ta "reputacja".

lion137

@Shalom OK, kiedyś, owszem, ale teraz jest trudniej, bardzo dużo ludzi odpowiada, wiem, bo czasem dla treningu siedzę na stacku i skanuję najnowsze posty, i często zanim odpowiem, wyedytuję i przetestuję rozwiązanie, już jest zaakceptowana odpowiedź:) Pewnie jestem za wolny:)

Hispano-Suiza

@lion137: Ty pracujesz sam nad odpowiedzią, a po drugiej stronie jest 100 hindusów. Nie przegonisz ;-)

czysteskarpety

zamiast odpowiadać na posty ludzi którym się nie chce szukać samemu lepiej klepać swój projekt i na tej podstawie pokazywać skilla, proste

lion137

@czysteskarpety: zgadzam sie w takim razie, po co Jestes na tym forum i Odpowiadasz na posty zamiast klepać swój projekt?

czysteskarpety

@lion137: po prostu nie potrafię przejść obojętnie obok cierpienia ludzkiego i czasami się łamię, pod tą warstwą stalowych mięśni jestem zwykłym człowiekiem :/

Hispano-Suiza

Wzruszyłem się. Aż mi skarpeta się zapociła :-)

Haskell

"*Nie dotyczy to użytkowników z reputacją >= 100 pkt. Oni mają uprawnienia aby edytować swoje posty." - a jak ktoś ma 3000 pkt to jeszcze może edytować nie swoje? :D

LukeJL

na jakimś portalu tak jest (nie wiem czy nie na SO przypadkiem)