Shalom
2017-10-18 17:29

Mój znajomy szuka kogoś do swojego zespołu, może ktos się skusi. W szczególności zwracam uwagę na to, że potencjalnie można tam wskoczyć jeszcze będąc studentem i realizować pracę magisterską, a można też na dłużej do "zwykłej" pracy.

@kq @Patryk27 @Azarien @hauleth @Sparrow-hawk @kmph @atmal @akasei @MarekR22

CERN is looking for a C++ programmer!

The BE-CO-HT section at CERN [1] is looking for a talented C++ programmer.

We are a team of 15 engineers, working on data acquisition systems (such as [2]), synchronization systems (such as the White Rabbit project [3]) and hard-realtime embedded software. We also actively contribute to a number of Free/Open Source Software projects.

You will work in our team on KiCad [4], a Free/Open Source suite for the design of electronic schematic diagrams and printed circuit boards.
Ideally, you should have the following competencies:

  • Experience in multi-platform C++ programming (Windows/Linux/OSX).
  • Experience in OpenGL and GUI toolkits (preferably wxWidgets).
  • Experience with Git, CMake, valgrind and similar tools.
  • Basic knowledge of PCB design.
  • Knowledge of Python will be an advantage.

Students are particularly welcome - there's a possibility to do a part of the work assignments as a Master of Science project/thesis.

If you feel like working next to the Large Hadron Collider, with a multinational team of cool people, send us an e-mail: tomasz dot wlostowski at cern dot ch.

Contract conditions available upon request.

[1] https://be-dep-co.web.cern.ch/content/ht-hardware-and-timing
[2] https://www.ohwr.org/projects/fmc-adc-100m14b4cha
[3] https://www.ohwr.org/projects/white-rabbit/
[4] https://www.ohwr.org/projects/cern-kicad/wiki

Stawka zależy raczej od kontraktu, bo jako Technical Student (przyjazd na rok, możliwość oparcia pracy magisterskiej o to co się robi) można liczyć na jakieś ~3500 CHF, a jak PJAS (kontrakt do 3 lat) na jakieś ~4500 CHF.

#cern #praca #realtime #embedded

Afish

Uważaj, bo jeszcze rekruterzy wyczają, że oprócz działu Praca można spamować na mikroblogu :P

czysteskarpety

@Afish: It's funny cuz it's true :)

Julian_

tak pojeżdżałeś, że rekruterzy nie piszą stawek, a sam nie podałeś...

Sceptyczny Dinozaur

@Julian_: plusuję dopóki jeszcze nie wycięte

Julian_

Biorąc pod uwagę koszty życia wg numbeo wychodzi jakby mieć w PL 4000 brutto.

czysteskarpety

wychodzi jakby mieć w PL 4000 brutto. to już wole php :D

Shalom

@Julian_: no nie wiem, to są dochody tax-free, a jeśli zamiast w centrum Genewy mieszkasz sobie w spokojnej Francuskiej wiosce 10 km od centrum Genewy to koszty też nie są wcale takie znów wysokie ;) Są też inne plusy jak godzina drogi do Chamonix. No i jakoś trzeba zacząć. Stawki na lepszych kontraktach są znacznie wyższe.

Julian_

No, dla studenta super...

vpiotr

Musiałbym się cofnąć w czasie na 5 minut przed momentem gdy kupiłem pierwszą książkę o Javie. Albo gdy nie miałem kredytu. Albo studiowałem... :)

alagner

To KiCada ktoś w ogóle używa? Tzn. wybacz ironię, ale miałem okazję dwa lata temu go włączyć i naprawdę to był soft dla masochistów, ew. studentów, którzy totalnie nie chcieli piracić. Nawet najwięksi "janusze" kupowali Eagle'a. Zatkało mnie właśnie.

vpiotr

@alagner: jak masz duże środki to warto czasami zrobić coś swojego (albo jak tu rozwijać OSS na własne potrzeby), bo często nawet wypasione produkty nie mają tej jednej kluczowej funkcji albo jest ona niewygodna.

alagner

@vpiotr ja bym powiedział, że to bardziej zdanie się na łaskę-niełaskę dostawców. Na rynku EDA prym wiodą/wiodły (nie siedzę w tym od paru lat, mogło się pozmieniać) Cadstar/Zucken i Mentor Graphics (w PL głównie w automotive), Altium/Protel też trzyma się dzielnie. To produkty z półki bardzo wysokiej, same np. potrafią przeliczać kształt ścieżek dla minimalizacji EMC czy opóźnień w parach różnicowych przy w.cz. Eagle swego czasu był dla hobbystów (limit wielkości płytki) darmowy a i cena dla przedsiębiorstw nie powalała więc wszystkie mniejsze firmy używały tego. Cudów się robić nie dało, autorouter był o wiele gorszy także wielki FPGA bywał już trudniejszy do ułożenia, konwersje mil na mm zaokrąglały się dziwnie, ale nadal się dało w miarę wygodnie pracować. I teraz wyobraź sobie, że taki Altium przechodzi na licencjonowanie abonamentowe zamiast stanowisk roboczych np. No może być niektórym z deka ciepło. A ceny już mają zaporowe.

xfin

Ja generalnie polecam. Kontrakt Tech to super sprawa, zwłaszcza jak się trafi do porządnego zespołu, który chce z Tobą rozwijać jakiś projekt, a nie odbębnić misję edukacyjną (bo i takowe się zdarzają).
Trafiłem o tyle fajnie, że dotykam różnych rzeczy - od analizy ruchu sieciowego, przez c++/qt do interfejsu H2M, składowanie danych pomiarowych, do (obecnie) wybranych narzędzi ML, żeby trochę wspomóc model matematyczny kompensacji pomiarów.

@Shalom: gdyby nie moje obecne cernowe powiązania, to bym próbował ;)

@Julian_: nie powiedziałbym. Biorąc pod uwagę po prostu jednostki monetarne jako ilość (czyt. bez przeliczników) to mieszkania dosyć podobnie (chociaz postronie francuskiej mozna miec kawalerkę za 700-800e i dojechac do pracy w 15-20 minut), jedzenie tańsze (i dużo smaczniejsze). Francuska strona w ogóle jest dosyć fajna, bo np. w Thoiry był mały sklepik z codzienni świeżymi warzywkami, które schodziły do zera ;)

A poza tym wina, sery i czekolada są smaczne ;)

Pinek

Niby do Cernu tak trudno się dostać, a jednak brakuje rąk do pracy i trzeba szukać na polskim forum ;)

Maciej Cąderek

A jaki bootcamp trzeba skończyć by składać papiery?

Wypierdzisty

A jak przebiega rekrutacja?
Jakieś zadania,
Czy biorą każdego?

Shalom

@Wypierdzisty: każdego jak leci, wystarczy że zrobiłeś 2 dniowy bootcamp i dasz radę hello world z tutorialem naklepać ;)