Artur Protasewicz
2013-10-07 06:17

Customer-oriented…?

(noc)

Forum 4programmers.net jest chore. To jest struktura sieciowa, a nie posortowana lista. Sieć losowo wygenerowanych w czasie zdarzeń, powiązanych też losowo w czasie. Proces stochastyczny, a nie informacja dla człowieka-klienta - ponoć będącego w centrum systemu informatycznego, który chce poczytać forum jak książkę.

Przeczytałem sobie o znaczeniu higieny dla zdrowia psychicznego.

Przykład: pilnowanie rytmu dobowego snu – chodzisz spać i wstajesz o tych samych porach i śpisz dokładnie tyle godzin, ile potrzebuje twój organizm. Mój potrzebuje 6 godz. snu na dobę.

Patrzę na godziny logowań i pojawiania się wpisów. Myślę "poszli spać".

Wniosek: Tylko ja jeszcze się tłukę po nocy. Idę spać.

Pech chciał, że dzisiaj i tak nie zasnę, bo ostatnio mój rytm dobowy nie chce wrócić do normy. Wcale nie zaburzyło go przesiadywanie po nocach przy komputerze. Rytm był zadbany. Ale w stresie w pracy padł.

Pech chciał, że zacząłem przeglądać forum Coyote, a ten temat mnie ostatnio zainteresował, i nawet było trochę dialogu z samym Adamem Boduchem, czyli nie gadam do pustki.

Żeby przetrwać noc bez nudy, zacząłem przeglądać wątek "nowy-layout strony głównej".

Widzę zrzuty ekranu, jadę po postach i zastanawiam się: "gdzie tu jest początek, a gdzie koniec?"

Każde sortowanie coś wstawia na początek listy albo na koniec listy i tak, czy inaczej układa 1, 2, 3 albo układa 3, 2, 1...Ale to kolejka z priorytetami - też losowymi.

Na końcu (3) jest dość świeży post sprzed godziny i zrzut ekranu, więc chyba post (3) był ostatni, a w dodatku ktoś też siedzi po nocy, co więcej obrazek zawiera czcionki Bold.

Tahomę 8 Bold używam pisząc od lat programiki do pracy dla mojej koleżanki. Ona ma plus 3,5 dioptrii i jakoś nie zmieniła Dpi przez te lata.

Spróbuj napisać program na stare XP w Turbo Delphi (2006), kiedy twoja kadrowa ma rozdzielczość ekranu zmienioną ze znamionowej rozdzielczości na 1024x768 i nie ma panoramicznego monitora, bo stare dobre programy pod DOS w Clipperze okazują się lepsze, niż współczesne i śmigają, jak burza po DBF, a ona prawie nie używa myszki, bo od lat stuka te same skróty klawiaturowe. Jest szybsza niż niejeden hacker i prawie ślepa, a ja nawet formę mierzyłem na czucie, nie mówiąc o rozmieszczaniu kontrolek. Projekt upadł.

Budżet na IT jest zero. Jestem legalny z softem do pisania programów. Delphi XE5 nikt mi nie kupi.

Wróciłem na mikroblog "Z chaosu ku porządkowi". [przyp., tytuł książki nt. teorii chaosu – Ilya Prigogine]. Tu jest przejrzyście. Jest higiena.

Ból oczu zmusza mnie do pójścia spać.

(rano)

A jednak zasnąłem i się wyspałem.

Jeszcze 30 minut i trzeba wychodzić do roboty. A… Pośpię z otwartymi oczami i będę ściemniał, że jestem bardzo zajęty...

ŁF

@Artur Protasewicz: coś wąchałeś wieczorem?

ŁF

@Artur Protasewicz: Proponuję, żebyś założył własnego bloga na serwisie służącym specjalnie do tego. Mikroblogi na 4p nie są miejscem na wypowiedzi tego typu. Chcielibyśmy tekstów możliwie technicznych i merytorycznych.