jarekr000000
2017-08-12 15:11

Bawie się https://www.codingame.com i rozrabiam przykłady haskellowe. Niby głupie (dostajaesz na twarz jakiś algorytm opakowany w historyjkę z grafiką i animacjami), ale to o tyle fajniesze niż rozwiązywanie jakiś abstrakyjnych przykładów lub pisanie kolejnego webserver (nawet w haskellu). Da się przy tym zaprzyjaźnić z IO Monad (wreszcie zaczynam ogarnić).

Ogólnie congingame wydaje się całkiem fajne do uczenia języków. Wspierają ze 25 jezyków - chwała im za Haskell, ale jest i Rust, Ruby. Scala, Dart,
Swift, F#. I cała masa standardu C, C++, Java, C#.

Koziołek

@Julian_: nie ma też SQLa, wniosek chyba jest oczywisty, R nie jest językiem ogólnego zastosowania, podobnie SQL, więc nie ma sensu tam go pchać.

Julian_

@Koziołek: te zadania które tam są spokojnie da się pyknąć w R. Próbowałem roziwązać 3 javą... ni cholery... a Rem to bym w 30 sekund je rozwalał... factor, potok i jedziemy z koksem.

Lukasz_

@Julian_: Ja tam też dam radę garnkiem kotlety schabowe roztłuc. Wynika z tego że garnek jest do tego lepszy niż tłuczek?

jarekr000000

@Julian_ skoro te zadania rozwalasz w 30 sekund to nie ma sensu żebyś je robił. Zrób trudniejsze sam na boku w R - albo rozpykuj w czymś innym co jest ciekawe ( Scala, Haskell, Rust) - jakiś będzie z tego zysk. Zadania są proste - ale właśnie np. w mi Haskellu zajmuje mi to długo (ogarniam IO i uczę się dziwaznych funkcji). (Map_ kurde - kto tak to nazwał ?). Nie żeby R nie był ciekawy ... ale skoro już znasz.

c7

@jarekr000000: przecież @Julian_ to naczelny troll R :D

Julian_

@Lukasz_: nie widziałeś zadań. Zadania są algorytmiczne w stylu: wypisz na ekran ciąg cyfr, jeśli na wejściu masz w 1 linii: 1 4 , w 2 linii 6 7, a w 3 lini 9. Powinno być (1 4 + 6 7) * 9 = "432". Java do takich zadań jest jak tłuczenie schaboszczaka garnkiem. Do takich rzeczy jest R.

vpiotr

To trolowanie jest przemyślaną strategią. Przez to nikt nie chce się przyznać do programowania w tym języku i wszyscy myślą że to jakaś zabawka a tymczasem: https://rosettacode.org/wiki/Category:R

kate87

@Lukasz_: Ja tam mam cały zestaw szpilek więc jakoś daję radę bez tłuczka :D A poważnie, zastanawiam się kiedy skończy się Julianowi ochota na to trollowanie ;)

Visual Code

@jarekr000000: Po przeczytaniu zarejestrowałem się i teraz bawię się przy Coders Strike Bike, dzięki.