4programmers.net
2017-05-17 08:34

Code Europe to największa konferencja programistyczna w Polsce. Już 23 i 25 maja odbędzie się we Wrocławiu i w Warszawie. To jedyna okazja do spotkania 150 ekspertów z największych firm IT na świecie, takich jak GItHub, Google, IBM, Intel, Microsoft, Netflix, Oracle, Spotify czy Uber. Organizatorzy przygotowali aż 50 prelekcji i warsztatów. Czego ciekawego można się będzie dowiedzieć?

Po raz pierwszy w Polsce, właśnie w Warszawie i we Wrocławiu, będzie można spotkać topowych programistów z największych firm IT na świecie:

  • Ian Philpot: developer @ Microsoft, pasjonujący się sztuczną inteligencją, uczeniem maszynowym i botami
  • Lauren Tan: ekspertka od JavaScript, na co dzień deweloper @ Netflix
  • Dustin Whittle: deweloper @ Uber, odpowiadający za UX w aplikacji
  • Hiroshi Shibata: ekspert od Ruby, na co dzień kodujący @ GMO Pepabo

Spotkania i warsztaty podczas Code Europe podzielone są na 3 bloki tematyczne: backend/frontend, big data i mobile. Znajdą tu inspirację programiści pracujący w JavaScript, Java i PHP, twórcy aplikacji na Androida, iOS lub Swifta. A także Ci, którzy na co dzień pracują jako specjaliści od baz danych i analitycy.

Code Europe to także przestrzeń do profesjonalnej wymiany doświadczeń, okazja do networkingu z ekspertami i pracownikami znanych firm. Podczas niezobowiązujących rozmów w kuluarach uczestnicy poznają możliwości rozwoju i metody pracy w najbardziej atrakcyjnych firmach technologicznych. Na wiosenną edycję konferencji zgłosiło się już 150 wystawców z branży IT, a wśród nich liderzy: GitHub, Google, IBM, Intel, Microsoft, Netflix, Oracle, Spotify, Trivago i Uber.

Pod koniec kwietnia, w Krakowie, odbyła się pierwsza z trzech konferencji Code Europe zaplanowanych na wiosnę w tym roku. Programiści i prelegenci z całego świata są pod wrażeniem poziomu i merytoryki organizowanych w Polsce wydarzeń. “Bardzo przyjemnie było poprowadzić wykład w Krakowie, do zobaczenia wkrótce!”, “To największa konferencja, na jakiej kiedykolwiek występowałem” - na Twitterze pojawiło się kilkadziesiąt pozytywnych wpisów na temat krakowskiej edycji Code Europe.

Organizatorem konferencji programistycznej Code Europe jest Grupa Absolvent.pl. To już druga edycja Code Europe. Pierwsza cieszyła się ogromną popularnością, wzięło w niej udział 100 prelegentów z całego świata i ponad 9000 programistów, chcących poszerzać swoją wiedzę.

Sprawdź agendę Code Europe: https://www.codeeurope.pl/en

Kiedy i gdzie zapraszamy?

  • Wrocław, 23 maja, Hala Stulecia
  • Warszawa, 25 maja, PGE Narodowy

Partner technologiczny: Motorola Solutions, Sage

Clean Code Partner: Dassault Systemes, G2A, IGT, Samsung, Scaleworks, StepStone Services

Mecenasi: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Marszałek województwa małopolskiego, Marszałek województwa mazowieckiego, Partnerstwo Miasta Krakowa, Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń, Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej

Partnerzy medialni: Gadżetomania, PC Format, Komputer Świat, 4programmers.net

Patroni medialni: bulldogjob.pl, crossweb.pl, decyzje-it.pl, di.com.pl, dotnetomaniak.pl, gomobi.pl, ictprofessional.pl, it-leaders.pl, kamiladryjanek.com, krakow.pl, kreatorzy.eu, linux-magazine.pl, mobirank.pl, osnews.pl, pcfoster.pl, pixel-magazine.com, pracodawcyit.pl, programistamag.pl, sekurak.pl, startupacademy.pl, thinkapple.pl, tuwroclaw.pl, virtual-it.pl, womenintechnology.pl, wroclife.pl

Społeczności: GeekWeekWro, KrakowJS, Netcamp, Stowarzyszenie Jug Łódź, Stowarzyszenie Polskich Użytkowników Pythona

Bilety do pobrania na: https://www.codeeurope.pl/en

Organizator Code Europe: portal www.absolvent.pl

spartanPAGE

@Burdzi0 bilet do wrocławskiego zoo jest droższy; + fajnie, że już można kupić bilet po wcześniejszym anulowaniu transakcji ;P

TomRiddle

Ta w Krakowie była średnia, szczerze mówiąc.

Adam Boduch

@TomRiddle: czemu średnia? napiszesz coś więcej?

TomRiddle

Byłem ze znajomym od 9:00 do 19:00, I te prezentacje na których byliśmy, kolokwialnie "d**y nie urywały". Pokrywały dosyć błache tematy, nie zawierały wielu informacji, 90% których można było łatwo wygooglować. Te "warsztaty" to jakiś żart, ponieważ 100% ich długości to wykład :D być może 10-15% z prezentacji były w jakiś sposób wartościowe. taka moja subiektywna opinia.

TomRiddle

Miały być reprezentanci światowych firm jak Google, ale próżno było ich szukać. 60% to były firmy z Krakowa szukające programistów.

arklin

Byłem w Krk i żałuję, celem nadrzędnym była rekrutacja

Rizorz

@TomRiddle: @arklin : mówicie? Czyli istnieje jakiś % szans żeby wbić się w środowisko IT na pierwsze praktyki/staż na takiej konferencji?

TomRiddle

@Rizorz: myślę że dużo większy % szans masz ucząc się programować i wysyłając cv do kilku firm.

Rizorz

@TomRiddle: mam zamiar to robić, ale mając okazje zapytałem też o konferencję bo nigdy na takowej nie byłem :)

Cr0w

wrocławska też nie porywała, ale było paru fajnych prelegentów. głupio wyszło im z ekranami: wielkie, a i tak siedząc w 5 rzędzie trzeba było porozciągać szyje.

Adam Boduch

Przede wszystkim był ogromny ścisk :/

spartanPAGE

Na porannym wykładzie Mateusza było przez to strasznie duszno, projektora też nie miał na sali najlepszego ;P Ale był metal slug, nadrabiał wszystko (y). Było też kilka mniejszych problemów typu mikrofon Richardsa z trivago który dupsł ale strzelam, że zawsze jest kilka takich incydentów

karolinaa

no właśnie to jest żałosne. takie problemy pierwszego świata. i to często tak jest. jest prezentacja o uber trudnych rzeczach - mikrofon, projektor shit. jest wykład matematyka o uber trudnych rzeczach - duchota na sali ze skupic sie na kwejku nie da a co dopiero na matematyce. ŻAL>PL!

Cr0w

Ścisk był po pizzę :D a sale na dole faktycznie duszne

spartanPAGE

@Cr0w nawet nie zauważyłem, że była pizza ;'(

Cr0w

@spartanPAGE: była jakoś o 13:50. kolejka nie do przeoczenia :D :D (w tym 'korytarzu' prowadzącym do Cupertino, ~naprzeciwko stoiska volvo)