4programmers.net
2017-04-19 13:17

Code Europe - święto programistów w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu

Podczas największej konferencji programistycznej w Polsce o JavaScript, IoT, czy AI opowiedzą światowi liderzy branży IT. Oprócz prelekcji każdy uczestnik będzie miał szansę przetestować innowacyjne urządzenia i osobiście porozmawiać z ekspertami tworzącymi nowe technologie.

Druga edycja największej konferencji programistycznej w Polsce to okazja do wymiany doświadczeń i uczenia się od 150 światowej sławy prelegentów. Są wśród nich: Christian Heilmann z Microsoft, Simona Cotin z Arista Networks, czy Martin Kalvāns ze Spotify. Co sprawia, że eksperci z całego świata pojawią się tej wiosny w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie?

Po pierwsze merytoryka

Organizatorzy Code Europe zadbali o to, by agenda była jak najlepiej dopasowana do umiejętności i preferencji tematycznych uczestników. To dlatego wykłady i warsztaty poruszają tematykę ponad 40 technologii. Jest wśród nich JavaScript, o której w Krakowie opowiadać będzie sam James Thomas, na co dzień Software Engineer w IBM.

“Chcecie wiedzieć, jak w prosty sposób podłączać urządzenia takie jak Amazon Echo do Raspberry Pi? JavaScript daje możliwości podłączania inteligentnych gadżetów do sieci bez skomplikowanej pracy i wyważania otwartych drzwi.” - mówi James Thomas. Więcej praktycznych szczegółów zdradzi podczas prelekcji “Internet of (JavaScript) Things”, którą poprowadzi o 9:00, 26 kwietnia podczas Code Europe w Krakowie.

O najnowszych możliwościach, jakie daje IoT, opowiadać będzie w Krakowie sam Kenneth Rohde Christiansen z Intel. “Wielu ludzi używa obecnie pojęcia “Internet Rzeczy”, ale urządzenia nie muszą się łączyć z internetem, żeby być smart” - mówi o IoT Kenneth. - “Lubię myśleć o inteligentnych gadżetach, jakby były to te urządzenia, które mają troszeczkę mądrostek w sobie (ang. smart - sprytny, mądry, inteligentny). Na przykład mogą być programowane lub możliwe jest łączenie się z nimi za pomocą rozwiązań mobilnych.”

Podczas prelekcji “The web in an era of smart devices” Kenneth zaprezentuje case studies funkcjonalnych inteligentnych urządzeń i odkryje, w czym tkwi sekret ich sukcesu. W wystąpieniu będzie można wziąć udział podczas Code Europe w Krakowie, 26 kwietnia, o godzinie 11:30.

Pełną listę prelegentów i ich wystąpień można znaleźć pod adresem: https://www.codeeurope.pl/pl/prelegenci.

Ucz się od najlepszych programistów i wymieniaj się doświadczeniami

Code Europe to nie tylko największa konferencja w Polsce, ale także platforma wymiany doświadczeń. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli nie tylko wziąć udział w wykładach i warsztatach specjalistów, postawić na networking, ale także poszukać nowych wyzwań zawodowych. Informacje o perspektywach pracy i możliwościach rozwoju przekażą im specjaliści największych firm IT, obecni na Code Europe, m.in. IBM Intel, Microsoft, Netflix, Oracle, Spotify i Uber.

W przerwach pomiędzy prelekcjami, będzie można przetestować technologiczne gadżety: AR, MR, VR, roboty i drony. Na uczestników konferencji czeka także poczęstunek w postaci darmowej pizzy i kawy. 500 pierwszych osób, które zarejestruje się na konferencję w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu, otrzyma oryginalny giftpack.

Szczegóły na www.codeeurope.pl i www.facebook.pl/codeeurope.

Organizatorem konferencji programistycznej Code Europe jest Grupa Absolvent.pl. To już druga edycja Code Europe. W pierwszej wzięło udział ponad 6000 osób.

Kiedy i gdzie odbędzie się Code Europe?

  • Kraków, 26 kwietnia, ICE Kraków
  • Wrocław, 23 maja, Hala Stulecia
  • Warszawa, 25 maja, PGE Narodowy

Partner technologiczny: Motorola Solutions, SAGE

Clean Code Partner: Dassault Systemes, G2A, IGT, Scaleworks, StepStone Services

Mecenasi: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego, Miasto Kraków, Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń

Partnerzy medialni: Gadzetomania, Komputer Świat, PC Format, 4programmers.net

Lukasz_

Niestety, zamówienie biletów jest niemożliwe, przynajmniej pod Chrome. Przycisk "Płacę teraz z PayU" nie działa.

Adam Boduch

Dziwne, ja sprawdziłem i zadziałało (również na chrome). Ale może mają inny błąd? Najlepiej będzie jeżeli im to zgłosisz na [email protected]

dochaty

Możecie polecić któregoś z prelegentów (Kraków)? Z doświadczenia wiem, że lepiej iść na prelekcję dobrego mówcy, który omawia słaby temat, niż iść na prelekcję słabego mówcy na ciekawy temat.

Afish

@dochaty Lambla i Olejarka są nawet spoko, byłem też ostatnio na Ślaskim i troszkę nudził, ale nie było źle.
Reklama: jeżeli ktoś wybiera się w Krakowie, to zapraszam na stoisko firmy Intive, będę się tam kręcił w pobliżu.

litrmleka

Jedzie może ktoś z lubuskiego?