Afish

A przeglądarki nie mają tego w sobie? Opera chyba ma.

nie100sowny

W firefox gdy otworzysz inspektor HTML na każdym węźle masz opcję "Zrzut ekranu węzła". Mi osobiście bardzo często przydaje się zrzut tylko jednego diva np. wykresu.

elwis

A jeśli chcesz skrypty pisać to firefox może to zrobić w trybie headless.

PerlMonk

Kiedy słyszę o takiej funkcji albo sam widzę, to myślę "aaaa tam, makowcy pewnie od dawna mają to pod jednym przxyciskiem. Co nie zmienia faktu, że to przydatna sprawa.

Silv

@PerlMonk: Firefox ma zrzuty ekranu pod trzema przyciskami na Linuxie. :) -> Firefox Screenshots Do tej p...

Nech

Firefox generalnie jest do tego świetny, ctrl + shift + s i można zrobić zrzut całej strony, widocznej części czy konkretnych elementów.

PerlMonk

@Silv: Niemożliwe. Nie używasz Linuksa.

Silv

@PerlMonk: co jest niemożliwe? Przecież pisałem na forum nieraz, że używam.

Silv

PS. Może najczęściej między wierszami, to rzeczywiście można było tego nie zauważyć.

PerlMonk

@Silv: Patrz pan, a ja myślał, że ty łindołsowiec.

Silv

@PerlMonk: rzadko je porównuję, może dlatego. ;) Mogę też poruszać się w każdym z nich (o ile mam zadania odpowiednie do umiejętności).

Maciej Cąderek

Podobnie Chrome, możesz zrobić zrzut całe strony, bieżącego widoku lub pojedynczego elementu w dowolnej rozdzielczości, możesz nawet zrobić sobie taki zrzut, bez żadnych wtyczek:
chrome screenshot

Silv

@Maciej Cąderek: zrzut ekranu urządzenia obsługującego przeglądarkę, która umożliwia zrobienie zrzutu ekranu urządzenia obsługującego przeglądarkę, która umożliwia...

PerlMonk

@Silv: cicho, niech przemyśli 😆

MasterOf

ctr + shift + printScreen (Linux) oraz Windows + shift + s (Windows)

LukeJL

@Maciej Cąderek jak to zrobiłeś? nie widzę takiej opcji w Chrome.

Maciej Cąderek

@LukeJL
-> Konsola chrome Ctrl + Shift + J
-> Toggle device toolbar Ctrl + Shift + M
-> Wybierz urządzenie na device toolbar
-> More na device toolbar
-> Show device frame (nie wszystkie urządzenia mają)
-> More na device toolbar
-> Capture screenshot.

Dodatkowo możesz zrobić powyższe wklepując polecenia do lini komend (Ctrl + Shift + P w otwartych narzedziach developerskich). Np area screenshot i node screenshot robię z linii komend, bo nie wiem gdzie to jest w interfejsie (i czy w ogóle).

LukeJL

@Maciej Cąderek oo, jest, faktycznie, ale schowali! Trochę szkoda, że jest to opcja ukryta gdzieś tam nie wiadomo gdzie (szczególnie, że normalny człowiek nie wie nawet, co jest konsola czy dev toolsy. Bardziej bym się spodziewał takiej opcji pod "Save page as" w głównym menu, czy Export albo coś takiego).

tomepaw

@LukeJL: Przeglądarki mają to już od jakiegoś czasu. W firefoxie np. jak klikniesz te trzy kropki na prawo od adresu masz możliwość wykonania zrzutu ekranu całej strony, tego co widać lub pojedyńczego elementu ;)