MasterOf

W sumie to jak mówimy o serwerach. To Google po dodaniu swojej karty kredytowej przyznaje 300$ na wszystkie swoje usługi, na rok. Fajna sprawa, chociaż pewnie każdy o tym wie :D

OtoKamil

W sumie jak mówimy o GCE to z gitlabem dostaniesz $200 więcej jeśli zepniesz to z repo w ich serwisie (przynajmniej niedawno widziałem jeszcze ofertę)

Spine

Swoją drogą to szokujące, że ludzie (w tym programiści) wciąż w 2019 roku mogą za darmo do woli używać różnych serwisów obciążających serwery.
Ale kiedy chcemy postawić coś całkiem swojego, to trzeba za to płacić w zależności od użycia jak za czasów połączenia internetowego przez zwykły modem...

Możemy do woli wrzucać fotki na Facebooka, zapychać skrzynki Gmail, ładować gigabajty na GitHuba, wrzucać filmy na YouTube. Tworzyć stronki/blogi na narzędziach udostępnionych przez Google/GitHub/co tam jeszcze.. i to wszystko za free!
Ale własny serwis na Amazonie, nieee... za to trzeba płacić, i to zależnie od ruchu...

Pyxis

@Spine: to prawda, ale wyjaśnienie jest banalne. W przypadku darmowych usług płacisz prywatnością, reklamami lub swoją twórczością.

Spine

Niby tak, ale jestem pewien, że moja prywatność aż tyle nie kosztuje, żeby dawać mi tyle za darmo :D

Hispano-Suiza

@Spine: Zdziwiłbyś się jak bardzo jesteś cenny. Poza tym trzeba robić update Twoich danych personalnych więc trzeba Cię łowić cały czas na nowe usługi ;-)

czysteskarpety

@Spine: i też chodzi o czas dostępu do usługi, dobre hostingi, serwery, chmury to raptem 0.1s, teraz sobie porównaj przymułki facebooka :)

Hispano-Suiza

@czysteskarpety: Gdyby nie było tam zaprzęgniętego tyle JS to inaczej byśmy rozmawiali :-)