czysteskarpety

Strona poczty jest na... wordpressie, serio piszę :D

cerrato

Ponieważ skarpetka się PHP zajmuje, to liczyłem, że rzuci nowe światło na temat. Ale w to WP ciężko mi uwierzyć...

czysteskarpety

Dodatkowo jest wp contact form 7 (linia 18)

azalut

szczelam, że to Django 😁

siloam

Na 100% nie Django. Strona jest przecież w PHP.

smykowski

Co jest złego w django?

Pipes

Strona w Django... A się urla nie czytało ;)

kate87

Ja nie wiem gdzie te obrażone na cały świat baby z okienka i gdzie ci leniwi listonosze. Serio. Korzystamy z poczty bardzo często, przeprowadzalismy się więc tych poczt na które chodzilismy i chodzimy było sporo. Bliżej 20 niż 5. I powiem że poczta ma o wiele lepsze usługi i jest bardziej elastyczna niż taki InPost. Do tego bardzo mila obsługa. A że zostawiają awiza, jak wiedza że na pewno ktoś jest w domu i może zejść to zadzwonią. Nasza listonoszka wychodzi z poczty z 10kg workiem. Kolejki na poczcie robią sami ludzie. Poszłam kiedyś na pocztę ok 10-tego, stanęłam i że poczta nieduża więc słychać kto gdzie co wysyła. Poza 2 osobami było jeszcze z 7-8 osób które wysyłały pieniądze po lokalnych wiochach. Na prawdę ciężko jest podjechać na wieś, która jest 1.5 km od poczty i po prostu oddać pieniądze do rąk własnych? Nie ma co narzekać na pocztę.

czysteskarpety

Najgorzej to chyba kolejki w oddziałach, brak okienka tylko do paczek, a nie rachunków, czy innych duperel dla emerytów i pińcet plus itp.

kate87

Niestety panie obsługują na bieżąco tych którzy przychodzą. A spróbuj części emerytów wytłumaczyć że to jest okienko tylko do paczek. U mnie na Żoliborzu jest okienko tylko do rozliczeń kantorowych. I tak pchają się tam emeryci z listami. Na szczęście ostatnio zrobiony został system numerków i do tego okienka jest osobna numeracja więc w części problem się rozwiązał ale i tak czasem ktoś zapyta dlaczego przy tym okienku się nikogo nie obsługuje.

czysteskarpety

też wolę inposta za 8zł i odbieram kiedy chcę, a poczta 14zł, to już kwota kuriera praktycznie

kate87

No ja nie wolę inposta. Z co najmniej kilku powodów, ale po ostatniej akcji ich odradzam bo nie dość że zostałam wprowadzona w błąd przez kuriera to jeszcze nie było jak tego błędu naprawić. Także inni mają usługi takie jak kurier wieczorny, możliwość odbioru paczki z punktu, możliwość przekierowania paczki na inny adres itd. spróbuj uzyskać to od inpostu, a przynajmniej w Warszawie. Nawet paczki z oddziału nie odbierzesz bo w Warszawie go nie ma, do tego wiecznie przepełnione paczkomaty i przekierowania do innych paczkomatow na osiedlu, dzięki czemu targalam 1.5km paczkę o wadze 5kg.

czysteskarpety

Oj tm, trochę ruchu nie zaszkodzi, ileż można przy tym kąputrze siedzieć :]

kate87

No niby fajnie, ale po drodze były 3 inne paczkomaty i na prawdę można było przekierować gdzieś bliżej.

Azarien

jak wiedza że na pewno ktoś jest w domu i może zejść to zadzwonią - to listonosz bez dzwonienia zgaduje czy ktoś jest w domu? standardem jest sytuacja, że jestem cały dzień w domu a tu w skrzynce awizo się materializuje. nikt nie pukał, nikt nie dzwonił.

cerrato

@Azarien: gdzieś w necie znalazłem fajny sposób na listonoszy zostawiających awizo (wprawdzie było to pisane w formie żartu, ale trochę prawdy w tym jest ;) ). Jak zauważysz taką akcję, że pojawiło się awizo, a listonosz/kurier ucieka (mimo, że jesteś w domu) to trzeba go dogonić i obić mu buźkę. W razie problemów pokazujesz policji/w sądzie awizo, które świadczy o tym, że Ciebie w domu w danej chwili nie było ;)

kate87

U mnie listonoszka dzwoni domofonem i po prostu prosi żeby podejść, a też nie będę kazać kobiecie na 4 piętro wchodzić. Poza tym awizo nie jest żadnym dokumentem świadczącym o obecności/nieobecności w domu tylko informacją o tym że paczka jest do odebrania na poczcie.

cerrato

@kate87: oczywiście, że nie jest, Zresztą zaznaczyłem, że to jest w formie żartu. Nie zmienia to faktu, że w sytuacji, w której ktoś w domu jest, raczej nie powinno się pojawić awizo zachęcające do odwiedzin placówki pocztowej. A w temacie schodzenia na dół - bardzo miło z Twojej strony, ale to jedynie Twoja dobra wola. Pracą listonosza jest dostarczenie przesyłki pod wskazany adres. Jeśli chcesz jej pójść na rękę i pomóc - chwała Ci za to. Ale wcale nie musisz, a to, że ktoś nie zejdzie na dół nie upoważnia listonosza do wypisania awizo.

karpov

Wszystkie usługi prezentują czasami wątpliwy poziom. Poczta, kurierzy itp. W bloku gdzie mieszkam na dole jest ship center. Ostatnio moja paczka zmieniła status na "dostarczone" gdzie cały dzień czekałem na kuriera i się nie doczekałem. Idąc do sklepu coś mnie tknęło żeby tam zajrzeć. Okazało się, że kurier zostawił tam paczkę mówiąc właścicielowi, że poprosiłem o to....

smykowski

@Pipes: Tak ogólnie pytam co w tym złego :)

A co do poczty i tego jak funkcjonuje, to wasza dyskusja jest trochę bez sensu, ponieważ w różnych regionach pracują różni ludzie. I tak to że w takim Poznaniu poczta działa świetnie nie ma nic do tego że w Warszawie panie z okienka są hamskie a listy przychodzą miesiąc po terminie. Co region to inne klimaty.

Pipes

Uważam, że Django to bardzo dobry, nieco ciężki framework Pythona. Pewnych rzeczy nie ma "out of the box", ale z drugiej strony pozwala na dobór narzędzi np. do SQLa czy RESTa. Zwróć uwagę, że mój komentarz tyczył się tego, że strona "nie może być" napisana w Django, skoro jest "index.php" ;) "Nie może", bo oczywiście, że może - można taki route zrobić, ale kto by tak trollował? :D

czysteskarpety

Jak mieliby w ogóle routing robić to bardziej pod seo, bez index.php