TurkucPodjadek

A zrobiłeś już jakiś większy projekt w którymś z tym języków (to znaczy taki, co ma wiele plików/modułów, wiele źródeł danych z których pobiera i do których zapisuje, robi wiele rzeczy z takimi danymi w "locie", oraz najlepiej, jak korzysta z niego na dodatek wielu użytkowników) i trafiłeś na jakieś mierzalne problemy z wydajnością, które faktycznie były "zasługą" języka czy wciąż zastanawiasz się, który Ci szybciej "Hello World" wyświetli?

Tenonymous

@TurkucPodjadek: C, C++ i Go używam na ARMach, zatem trochę nietrafiona uszczypliwość. ;)

TurkucPodjadek

A to przepraszam. Nie ten poziom widzę, że też śmiałem tak głupie pytanie zadać... idę wybrać sobie karę.

AMD64

Szkoda, że Apple i JetBrains(jest tylko pod Apple pakiet dmg), nie udostępnili IDE na Linux, bardzo ciekawi mnie ten język.

Tenonymous

@AMD64: ogarnij sobie Cliona jak masz licencje(wtyczka do Swift) , lub po prostu wtyczkę do Sublime Text. Do sprawdzenia powinno wystarczyć

Hispano-Suiza

@AMD64: Poziom spier...dzielenia w tej firmie jak zwykle sięga sufitu. Stworzyli język, który chcą promować, a dostęp z innych platform niż OS X utrudniony. Obudzą się za kilka lat jak będzie odrobinę za późno o ile już nie jest ;-)

AMD64

Microsoft też nie udostępnia swojego Visual Studio, tylko trzeba się ratować jakimiś MonoDevelopami :)

AMD64

Po prostu nie interesowałem się .NET, ostatnio jak chciałem sobie programować w C# pod Linuksem, to było tylko MonoDevelop. I co to jest to samo IDE Visual Studio, do którego Windows 10 kazał sobie wraz z nim pobrać ponad 7 GB danych?

Hispano-Suiza

VS Code z wtyczką. Ewentualnie Rider od JetBrains. Instalacja samego Core to 3 linijki w Terminalu i o dziwo działa. Chociaż ostatnio jak kończyłem tego używać to niedomagało (Ubuntu 18.04 nie miał wsparcia).

AMD64

VS Code to instaluje jednym poleceniem sudo pacman -S code, ale to się raczej nie nadaje do programowania w C#, bynajmniej bez wtyczek, których nie sprawdzałem!

Hispano-Suiza

.NET Tutorial - Hello World in 10 minutes - wybierz po prawo Linux, dystrybucję i gotowe. Wtyczka C# i chyba tyle.

Tenonymous

@Hispano-Suiza: no przecież tak samo to wygląda ze Swiftem - w sensie wtyczki.

Hispano-Suiza

Nie mam pojecia z racji uczulenia na Apple. Ale skoro tak mowisz to moze zerkne ktoregos zimowego wieczora :P

Tenonymous

Dla fana Go, ten język to nieco bardziej rozbudowany Golang :D nawet jest func i brak nawiasów przy ifach, forach, etc :D

Hispano-Suiza

@Tenonymous: "Fanatyka". Coś jak pasta o fanatyku wędkarstwa :-D