Afish

No ale w praktyce używasz Linuksa, co innego, gdybyś wziął gnuwin32/unxutils + spoon + conemu + putty + xming.
Po co takie cuda? Jak korzystasz z Linuksa, to po co kopać się z koniem?

cepa

W części drugiej opisze porównanie do Cygwina bo tego też używałem dłuższy czas. Po co? Generalnie pod Windowsem działa więcej softu to raz, dwa pracuje i tak jak zauważyłeś w Linuxie (głównie Vagrant+Docker), ale wygodnie jest mieć basha lokalnie na Windowsie zamiast robić cyrki z wirtualką developerską. Kombinowałem już nawet z Nested Virtualization i póki co WSL najwygodniejszy.

vpiotr

bash lokalnie pod Windows instaluje m.in. także Git. Nie wiem na ile to użyteczne bo używałem tylko do Gita jak nie miałem GUI.

Sparrow-hawk

Na domowym PC mam Windows i Linux jednocześnie. Najbardziej w Windows brakuje mi porządnej konsoli. Cygwin działa dla mnie zbyt wolno, Git bash, jest mocno uproszczony i raczej niczego w nim nie doinstalujemy. Z drugiej strony pod Linuxem brakuje mi wsparcia dla One drive, One note. A najbardziej boli mnie, że wszystko dzielę pomiędzy 2 systemy, muszę potem robić porządki i mam 2 razy więcej roboty z uaktualnianiem wszystkiego :D.

karolinaa

lol i na co to komu. unsub

grski

ale wiecie, że teraz w windowsie w opcjach można sobie włączyć 'linuxa'? w sensie zostanie on zainstalowany na naszej maszynie i będzie dostępny z poziomu windowsa, bez vmek i innych bajerów dając wspacrie dla narzędzi natwynych pinginowi?

cepa

Dokładnie o tym jest cały post ;)

Afish

Przydałaby się technologia blokady komentowania przed przeczytaniem treści, ale co wtedy zrobiłby wykop?