czysteskarpety

ja bym chciał jeszcze podświetlanie tagów takie jak w notatniku, plus linia łącząca oba

LukeJL

z rysowaniem linii po kodzie też eksperymentuję.

LukeJL

tzn. nie wiem czy o tym mówisz, ale mam na myśli prawdziwe linie z jednego punktu w kodzie do drugiego, coś jak tutaj (tylko kliknij scopes, bo tam są linie) https://hex13.github.io/tutorials/es6/file.html

Afish

A tak docelowo, to co to ma robić?

LukeJL

zależy co masz na myśli "docelowo", bo jest ileś celów ;) Docelowo to własne IDE, ale ponieważ jest to trudny i ambitny cel to wolę podzielić to na mniejsze (w tej chwili zakładam sobie, że nie robię całego IDE/edytora, a raczej przeglądarkę do kodu, coś co będzie pozwalało łatwo przeglądać kod w trybie read-only, i ułatwiało jego zrozumienie, nawigowanie po nim, wyszukiwanie różnych rzeczy - kiedyś zrobiłem wtyczkę do Atoma w tym stylu, ale to kropla w morzu potrzeb, przynajmniej dla mnie - https://medium.com/@hex13code[...]-finding-way-out-700d96ef8c31 ), a potem mogłoby to otwierać plik w edytorze wybranym przez użytkownika (np. VSCode). Poza tym kombinuję też, żeby zrobić coś, co by ułatwiało edukację, tłumaczyło w jakiś fajny sposób zasady programowania (stąd tego typu pomysły jak w tym linku). No ale generalnie jest to jedno wielkie eksperymentowanie i patrzenie co wyjdzie.

tamtamtu

No to czas zaczac narzekac.... eee fajny projekt :).

cmd

Luke w czym to piszesz? Będzie bardziej zamulone niż atom?:D

Aryman1983

@cmd: pewnie electron, czekam na link do repo :-)

cmd

@Aryman1983: czyli demon szybkości to to nie będzie ;)

Aryman1983

@cmd: VSC nie jest taki zamulony, a cały czas poprawiają responsywność. Tylko Atom to muł.

LukeJL

piszę to w JS, na razie odpalam w przeglądarce klienta, który łączy się z serwerem Node. A potem zobaczymy, możliwe, że jakiś Electron czy coś. Co do szybkości to faktycznie wydaje mi się, że to Atom muli, a nie sam Electron. W końcu Chromium to szybka przeglądarka, chyba, że ją zamulisz czymś zasobożernym (tak jak zamulili ją goście z Atoma).

LukeJL

więc będę się starał zrobić tak, żeby nie zamulać specjalnie, powinno być szybko (przy czym jestem ograniczony widżetem edytora - teraz korzystam z CodeMirror, póki co działa szybko, ale nie wiem jak będzie na dużej liczbie dużych plików. No ale jeszcze mam do wyboru np. Ace czy Monaco - ten ostatni to widżet edytora z VSCode - w zasadzie goście z Microsoftu najpierw zrobili Monaco, a dopiero potem VSCode).

czysteskarpety

@LukeJL: tzn. nie wiem czy o tym mówisz no taki bajer jest fajny właśnie, oczywiście w edytorkach da się to wycisnąć w podobnym stylu ale z pluginem

LukeJL

są pluginy do tego? Ja właśnie nie widziałem, żeby ktoś gdzieś zrobił coś podobnego.

czysteskarpety

ya, np. do sublime bracket highlighter, chociaż inaczej podświetla

LukeJL

aa, myślałem, że mówisz, że pluginy do rysowania linii jak na tym linku po wciśnięciu scope, a ty mówisz o tym, co na screenie zrobiłem :) Patrzę ten Bracket Higlighter, w sumie widzę, że idea podobna do mojej, a nawet widzę, że bardziej kontekstowa, bo gutter jest zależny od tego, gdzie jesteś w kodzie https://facelessuser.github.io/BracketHighlighter/ (w sumie też mógłbym pomyśleć nad dodaniem jakiejś kontekstowości. W sumie pewnie mógłbym nawet odtworzyć działanie tego bracket highlightera.

czysteskarpety

no z liniami chyba nic nie ma niestety :/

LukeJL

W ogóle niewiele jest wtyczek, jeśli chodzi o coś bardziej nietypowego niż to, co robi większość wtyczek. Do każdego edytora powstaje masę wtyczek, które robią prawie to samo w bardzo podobny sposób, natomiast znaleźć wtyczkę choć trochę inną od reszty jest trudno, bo takich wtyczek jest po prostu mało. To straszne marnotrawstwo talentów i czasu programistów jak dla mnie - jakby ci wszyscy programiści, którzy robią kolejną wtyczkę do tego samego, zaczęli by robić coś bardziej odbiegającego od stereotypów, to naprawdę programowanie inaczej by wyglądało (pewnie nie musiałbym robić własnego IDE teraz, bo by istniały takie mega wtyczki, że się w głowie nie mieści).