Koziołek

@Julian_: nie ma też SQLa, wniosek chyba jest oczywisty, R nie jest językiem ogólnego zastosowania, podobnie SQL, więc nie ma sensu tam go pchać.

Julian_

@Koziołek: te zadania które tam są spokojnie da się pyknąć w R. Próbowałem roziwązać 3 javą... ni cholery... a Rem to bym w 30 sekund je rozwalał... factor, potok i jedziemy z koksem.

Lukasz_

@Julian_: Ja tam też dam radę garnkiem kotlety schabowe roztłuc. Wynika z tego że garnek jest do tego lepszy niż tłuczek?

jarekr000000

@Julian_ skoro te zadania rozwalasz w 30 sekund to nie ma sensu żebyś je robił. Zrób trudniejsze sam na boku w R - albo rozpykuj w czymś innym co jest ciekawe ( Scala, Haskell, Rust) - jakiś będzie z tego zysk. Zadania są proste - ale właśnie np. w mi Haskellu zajmuje mi to długo (ogarniam IO i uczę się dziwaznych funkcji). (Map_ kurde - kto tak to nazwał ?). Nie żeby R nie był ciekawy ... ale skoro już znasz.

c7

@jarekr000000: przecież @Julian_ to naczelny troll R :D

Julian_

@Lukasz_: nie widziałeś zadań. Zadania są algorytmiczne w stylu: wypisz na ekran ciąg cyfr, jeśli na wejściu masz w 1 linii: 1 4 , w 2 linii 6 7, a w 3 lini 9. Powinno być (1 4 + 6 7) * 9 = "432". Java do takich zadań jest jak tłuczenie schaboszczaka garnkiem. Do takich rzeczy jest R.

vpiotr

To trolowanie jest przemyślaną strategią. Przez to nikt nie chce się przyznać do programowania w tym języku i wszyscy myślą że to jakaś zabawka a tymczasem: https://rosettacode.org/wiki/Category:R