furious programming
2017-10-19 23:24

No i nadszedł ten dzień – kategoria Delphi i Pascal została zdetronizowana, jeśli mowa o liczbę postów. Nowym królem forum został dział Newbie, który przegania poprzednika w tym momencie o nieco ponad 400 postów. ;)

Następna w kolejce do tronu jest kategoria https://4programmers.net/Forum/C_i_C++, której do lidera brakuje niecałe 10.500 postów. A potem długo długo nic, bo kolejnej (w tym przypadku kategorii Java) brakuje jeszcze ponad 50.000 postów.

#4programmers

Akihito

@mar-ek1 u mnie na uczelni zrezygnowali już z niego ;)

furious programming

@mar-ek1: popularność kategorii Delphi/Pascal już od dawna jest dużo niższa, niż np. 10 lat temu, więc nie dziwne, że coraz mniej wątków się w niej pojawia. Za to świeżaków coraz więcej, więc i kategoria Newbie puchnie w coraz szybszym tempie. :]

A jeśli chodzi o język i edukację, to w Polsce wymieniono Pascala na Pythona w szkołach średnich, a jak jest na uczelniach to nie wiem – sam miałem Delphi i C. Natomiast popularność rośnie (jeśli mowa o Free Pascala i Lazarusa) za granicami – Niemcy i Rosja przodują w tym temacie.

Koziołek
2017-10-03 09:29

@jarekr000000: na JDD robi nam reklamę #4programmers

jarekr000000

@hcubyc: dzięki ! niedługo poleci troche wiecej hejtu na adnotacje od innych :-) ale ogólnie, jak będziesz robił z umiarem to będzie działać. A alternatywa jest nowa i wiadomo, że trzeba i tak poćwiczyć zanim się na produkcję ruszy. Zobaczymy co będzie za parę miesięcy jak sie Spring 5 bardziej przyjmie (jest tam możliwość pisania bez adnotacji i beanów. Ostatni projekt jaki zacząłem też musiałem wystartować w Spring 4 i z bólem tą decyzję podjąłem. Po wzięciu pod uwage tego co zespół już umie i czy warta świeczki jest jakaś walka z architektami bankowymi (nie warta w danym przypadku). (Ale tak czy siak polecam ćwiczenie w domu alternatyw - nie muszą być nawet w Javie (kotlin -
Ktor na przykład to fajna alternatywa do nauczenia)

hcubyc

Działa, działa :) w 1 klasie na moduł wiążę co trzeba (i aspekty działają chociaż niekoniecznie z 2+2 robią 7;)), tę samą klasę można użyć w unit testach, ale właśnie podejrzałem, że w petclinicu wciąż Autowired nad każdym konstruktorem ;(

4programmers.net
2016-09-05 18:36

Kolejny raz poszerzyliśmy grono moderatorów. Tym razem moderatorem działu C# i .NET, Newbie oraz Kariera został @DibbyDum.

#4programmers.net

lukas_gab

@pingwindyktator: btw to my mamy prawdziwy kanał na ircu ? Kiedyś jak na jakimś byłem to nikogo tam nie było ... Gdzie on jest ?

Koziołek
2016-07-06 10:36

Nie rozumiem zarejestrowanych użytkowników, którzy zadają pytania jako anonimowi... po prostu nie rozumiem...

#4programmers

czysteskarpety

@krzysiek050: "To że umiesz szukać lepiej, nie znaczy że możesz kogoś zmieszać z błotem." - chyba trochę przesadzasz, nikt tutaj nikogo nie miesza z błotem, ponadto to forum raczej nie jest dla osób co napisali 5 minut temu "hello world" raczej wymagana jest minimalna znajomość podstawowych zagadnień (jak pisałem wcześniej) aby zrozumieć w ogóle odpowiedzi, sęk w tym, że niektórzy liczą na gotowce na zaliczenie ;)

krzysiek050

@czysteskarpety: Może przesadzam, ale takie mam odczucie. Jak pisałem wcześniej, nie mówię to o leniach co chcą gotowce. Nie jednak problemu w odpowiedzi na banalne wręcz pytanie które zadaje osoba pisząca hello world. Jak zaczynałem to też miałem wiele banalnych pytań na które bałem się pytać. Dlatego teraz nie mam nic przeciwko odpowiedzi na takie pytanie.

bordeux
2016-03-24 02:07

Hmm kiedyś wpisując w przeglądarce liczbę 4, to od razu podpowiadało 4programmers.net ... a teraz 4chan.org ... coś we mnie się popsuło.

#oswiadczenie #4programmers

pingwindyktator
2016-02-24 21:14

Jeśli interesuje Cię czy abbreviated functions korzystają z auto type deduction czy template type deduction albo dlaczego koncepty są takie super albo chcesz porozmawiać z członkiem komisji standaryzacyjnej C++ to zapraszamy na irca, nie jakiś lamerski czat w przeglądarce ;D Poza chwilami narzekania na C++ jesteśmy całkiem normalni.

serwer: katowice.ircnet.pl/6667
kanał: #4programmers
można chociażby korzystać z https://kiwiirc.com/client/katowice.ircnet.pl/4programmers ;)

Shakaz

@kq: widziałem, podoba mi się ;)

PR1V4T3_R
2015-12-08 17:44

#4programmers ma jakąś appke mobilną w planach ;) ? Przydała by się taka na Windows Phone :p choćby podstawowa obsługa forum lub od biedy dedykowane powiadomienia na górnej belce lub możliwość szybkiej odpowiedzi na post (1 GB RAMu + WP 8.1 + IE potrafi się wyłączać 4 razy podczas odpisywania na jednego posta :/ poza tym przeglądanie tak rozbudowanego forum na 4" jest lekko mówiąc katorgą, a nie każdy da rade nosić przy sobie lapka.. :/ )

PR1V4T3_R

@Adam Boduch: fajnie by było :D kiedy planujecie wdrożyć?

Koziołek
2015-03-10 10:44

Jako, że @Gynvael Coldwind będzie miał speecha we Wrocławiu http://www.meetup.com/Sekcja-[...]ormacji-PTI/events/220725446/ to proponuję szybkie piwo 4p po spotkaniu. @Adam Boduch #4programmers

Koziołek

@somekind: tu nie ma co myśleć. Tu trzeba iść na piwo.

somekind

@Koziołek: Na spotkaniu na pewno nie będę, bo mam wtedy rozmowę kwalifikacyjną. A poza tym spotkania chyba też nie będzie, bo w tej sali w tym terminie jest wykład: https://zapisy.ii.uni.wroc.pl/classrooms/119