XLIV Spotkanie Warszawa-JUG

Koziołek

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG) zaprasza na 44. spotkanie, które odbędzie się 31.03.2009 (wtorek) o godzinie 18:00 w sali 5440 Wydziału MIMUW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat prezentacji: Java dla dużych chłopców, czyli Lego Mindstorms i leJOS
Prelegent: Jacek Kunicki

Podczas prezentacji Jacek przedstawi możliwości drzemiące w klockach Lego wzbogaconych o czujniki i silniki, czyli w zestawie Mindstorms. Będzie zarówno część teoretyczna, która pokaże jak można oprogramować Lego Mindstorms, jak również praktyczna demonstracja przykładowego robota - zarówno w działaniu, jak i od kuchni. Aby uczynić zadość tematyce grupy, prelegent omówi programowanie Lego Mindstorms z wykorzystaniem opartego o Javę - leJOS.

Jacek Kunicki jest absolwentem Wydziału EiTI PW. Obecnie pracuje jako programista Java EE w Javatech. Poza kwestiami zawodowo-technologicznymi pasjonują go piesze wycieczki po górach, zaś w tzw. międzyczasie obserwuje zjawiska socjologiczne występujące we współczesnym Internecie - zwłaszcza w serwisach społecznościowych. Jacek prowadzi bloga, w którym dość nieregularnie umieszcza wpisy o przeróżnej tematyce.

Planowany czas prezentacji to 1,5 godziny, po której planuje się 15-30-minutową dyskusję.

Wstęp bezpłatny!

0 komentarzy