Visual Studio 2008 oraz .NET 3.5

Ktos

Już wydane zostały finalne wersje (RTM) pakietu Microsoft Visual Studio 2008 oraz platformy .NET Framework 3.5, poprzednio znanych pod nazwą kodową "Orcas". Oficjalna premiera odbędzie się 27 lutego 2008 roku w Los Angeles, ale już można pobrać darmowe wersje Express - lub, o ile się jest posiadaczem subskrypcji MSDN - wersję normalną. Tak samo pojawiły się 90-dniowe wersje ewaluacyjne.

.NET 3.5 do spółki z VS 2008 przynosi wiele nowości w samej platformie (takich jak język zapytań LINQ, typy anonimowe w C# 3.0), w bibliotekach (na przykład wbudowane wsparcie dla techniki Ajax w ASP.NET 3.5) oraz w IDE - między innymi wybór wersji platformy .NET dla której powinna być kompilowana aplikacje, wsparcie dla Windows Presentation Foundation, narzędzia analizy kodu czy Code Metrics. Do tego dochodzą nowości związane z pracą grupową w pakiecie Team System oraz nowa wersja platformy dla urządzeń mobilnych dająca im wsparcie technologii Windows Communication Foundation.

2 komentarzy

extra, dotychczas miałem VS 2008 beta 2 i też nieźle chodziło. PS: zapomniałeś o jednym: JavaScript IntelliSense ;)

Mam nadzieje ze mi to systemu nie zwali nowy Framework , tzn ze nie bedą sie uruchamiały programy :) ale raz grozi utrata systemu... :)
http://download.microsoft.com[...]615c3aedb/dotNetFx35setup.exe
Ymm to sama instalka. Sciagnac trzeba 72mb poprzez nią.