[CSS] i menu z zaznaczeniem pozycji aktualnej strony

0

Witam!

Ostanio zaprojektowałem sobie menu oparte na CSS i teraz mam takie pytanie: chodzi o to żeby po kliknięci w to menu np.: Home zaznaczył mi się ten link i tak pozostał do momentu kliknięcia w inny i tak pokolei. I kombinowałem i wymyśliłem takie coś :

<li><a href="index.php?go=one" <?php if("o"==$pgid) {echo 'id="active"';} ?>>Pierwsza</a></li>
<li><a href="index.php?go=two" <?php if("t"==$pgid) {echo 'id="active"';} ?>>Druga</a></li>

więc zależnie teraz od zmniennej $pgid doda mi do odpowiedniego linku id="active" co mi zostawi zaznaczony dany link co nie :) No tak to sobie pomyślałem i teraz problem jak uzależnić poszczególne strony od tego $pgid. Robiłem coś takiego, że na początku każdej z podstron dawałem : <?php $pgid="o" ?> dla strony pierwszej a dla drugiej <?php $pgid="t" ?> ale to nie działa :( Jakby to uzależnić od jakiejś ziemnnej ?

0

Hmm... A nie jest przypadkiem tak, że najpierw sprawdzasz wartość $pgid, a potem dopiero tę wartość przypisujesz w podstronie?

0

Hmmm no jak daje do podstrony np.: pierwszej taki kod: <?php $pgid="o" ?> to "oznaczam " tą stronę ziemną $pgid równą 'o' i wtedy jak ją zaciągam include'm do index, gdzie mam <?php if("o"==$pgid) {echo 'id="active"';} ?> to powinno mi rozpoznać że to strona "o" i wyświetlić w kodzie znacznika id="active" ale tak nie jest :( więc może błędnie to interpretuje :(

Kto ma jakiś pomysł ?

0

Zamiast tego poczytaj sobie o opcjach CSS'a takich jak a:visited ...

0

Heh :) jakbyś chciał wiedziec to nie da się tego zrobić bez użycia PHP lub JS :)

BW: już sobie poradziłem z tym wykorzystałem zmieną 'go' dzięki której wciągam odpowiednie strony do szablonu i działa idealnie poza małym jeszcze wyjątkiem :)

Ale to się dopracuje :)

Jak ktoś ma jakiś swój pomysł to niech pisze :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0