[xhtml] walidiacja a serwer ;(

0

Mam konto na freestarthost.com, jak wiadomo wszystkim, jest to serwer darmowy. Wszytko ma się świetnie, dopóki nie zachciało mi się zaszpanować, ze jest zgodny z xhtml 1.0
Na stronie http://validator.w3.org/ są dwie możliwości walidiacji

  1. przez url - tej moja strona nie zalicza, bo free...com wspaniałomyślnie dokleja niezgodną z xhtml'em reklamę [glowa]
  2. przez upload - tu wszystko jest ok :)

stąd moje pytanie: jak moge zrobić, żeby strona zaliczała walidiację w pierwszym punkcie? zastanawiam się czy to w ogóle możliwe ;|

btw. kodząc znalazłem (przypadkiem) sposób jak "ominąć" reklamę na freestart...com. :D

0

Nie mozliwe. Zgadzajac sie na darmowy serwer musisz sie liczyc z reklamami itp.

0
maniek_2 napisał(a)

Nie mozliwe. Zgadzajac sie na darmowy serwer musisz sie liczyc z reklamami itp.

nie chcę się pozbyć reklamy całkowicie, a jedynie żeby walidator nie brał jej pod uwagę...

0

ominięcie tej reklamy to zerowy wyczyn - wystarczy IQ 10 i pięć sekund analizy kodu a walidator ci nie pokaże że coś jest zgodne jak nie jest - kup sobie pakiet bez reklam albo konto na innym serwerze (chyba bardziej opłacalne). Chociaż kiedyś zdaje się że przeczytałem gdzieś że w tym validatorze można "cheatować" że jak znajdzie cośtam w kodzie to bez niczego mówi że jest ona zgodna.

0
Milka napisał(a)

Wszytko ma się świetnie, dopóki nie zachciało mi się zaszpanować, ze jest zgodny z xhtml 1.0

Nie wiem dla kogo to jest szpan, jak strona mi sie dobrze wyswietla to mam gleboko gdzies cenzurke wystawiona przez walidator.

Smiesza mnie sytuacje, gdy strona wyglada jak 'hello world' + 'under construction', a na dole dumnie wisza zgodnosci z CSS, XHTML itp... Nikt Ci tej strony przez parser nie bedzie przepuszczal, olej to po prostu, albo sam sobie przyznaj tego swietego grala, przeciez FBI do domu nie wpadnie ;d.

Za miesiac wszelkie buttony typu "antipixel" (chyba jacys digartowcy ta nazwe wymyslili :P) beda generowac wiecej zbednych KB niz sama merytoryka serwisow.

0

Validator jest po to, by podpowiedzieć tobie, że strona ma szanse wyświetlać się w przeglądarkach zgodnych ze standardem lub nie.

Te logo o zgodności mają na celu nie wychwalanie strony, że jest ach och i w ogóle, ale raczej do promowania poprawnych stron. Czy jak zrobię poprawną stronę, a nie umieszczę na niej tego logo, to ona nagle przestanie być zgodna ze standardem? Ja umieszczam na swoich stronkach logo, bo mam nadzieję, że nie będzie mi się więcej zdarzać, że wchodzę na stronkę a tam krzaki. Mam nadzieję, że to autorom stron, chociażby przez przypadek trafiającym na moje stronki, da to troszkę do myślenia.

Roszi: wierz mi. Nawet stronkę hello world można zepsuć...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1