Jak stworzyc tabelke gdzie beda podswietlane dwa wiersze jednoczesnie?

0

NIe jestem dobry w html i nie wiem jak osiągnąć taki efekt jak na obrazkach. Teraz mam tak że dwa wiersze dotyczą jednego rekordu

<tbody>
<tr>
 <td rowspan="2">1</td>
 <td></td>
 <td></td>
 <td>1912-02-12</td>
 <td>brak</td>
 <td>costam</td>
</tr>
 <tr>
  <td colspan="2"></td>
  <td colspan="3">Prowadzi: </td>
  <td colspan="4">Status</td>
 </tr>
</tbody>

I jak najezdzam na to to mi sie podswietla jak widac.

Screenshot 2022-11-24 at 00.23.52.png

A mi zależy na tym żeby tez podswietlal sie ten pasek co jest ten tekst Prowadzi: i Status ale zeby pomiedzy tymi wierszami nie bylo odzielonej kreski. Jak to w ogole zrobic?

1

Ja bym poszedł w stronę osadzenia tabelki wewnątrz komórki/wiersza tabeli głównej.
W sensie - główna tabela ma postać drabiny - jedna kolumna, wiele wierszy na całą szerokość.
A wewnątrz każdej komórki osadzasz tabelkę, która dopiero posiada stosowny podział na 2 wiersze i wiele kolumn. I całą tą wewnętrzną tabelę sobie podświetlasz tak, jak chcesz.

Rzuć okiem na https://stackoverflow.com/questions/17088868/html-table-tr-inside-td:

putting table inside table is totally valid, write a simple html code where you insert a table inside the TD and paste it in the w3 validator: validator.w3.org/check You will notice it will passed. all errors are related to the doctype and head missing tags.

0
 1. Podany przykład nie jest spójny z obrazkiem
 2. nie podajesz motywów do obecnego wyświetlania, masz jakieś klasy CSS, ktorych nie ujawniłeś? Skoro się w ogóle podświetla, tzn masz coś wiecej niz ujawniasz
 3. podajesz rowspan tylko dla pierwszej komórki <td> *), wiec nie skutkuje dla następnych (nie skutkuje w pełni, wymiar jest ok, ale integralność już nie)
 4. Ścieżka @cerrato jest warta wczytania się - ale niekonieczna. Da się bez wewnętrzgo table opanować spanowane komórki, choć nie mam pod ręka przykładu. Też nie jestem frontowcemn.
 5. Opanowanie wewnętrznych krawędzi prowadzi przez border z czterema parametrami (jakby "dolne" komórki miały inne class niz górne)

*) sądzę, ze to widać na obrazku.

0

Dwa wyjścia.

 • Jedno, albo w ramach jednego wiersza podstawić jakiś pod-konter, który by robił za dwa wiersze, ale tak na prawdę nadal byłby w jednym wierszu, tak jak pisał @cerrato
 • Albo drugie, wyrenderować po prostu normalnie listę wierszy i podświetlać je w CSS, podświetlająć dwa wiersze na raz używając selektora tr + tr, oraz kombinując go z selektorem "co drugi" nth(2n).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1