Flickity w head co to jest? Może włam?

0

Znalazłem przypadkiem w sekcji head w kodzie jakieś css z Flickity. Nie kojarzę tego w ogóle i w pierwszym momencie pomyślałem, że to włam. Tym bardziej, że w kodzie szablony w header.php tego nie ma. Zgrywam teraz wszystkie pliki i spróbuję przeszukać PSPadem, ma taką funkcję szukania w plikach. Przy czym jeżeli nie ma tego w kodzie szablonu to chyba z bazy ładuje. To bazę też będę musiał przeszukać. Ewentualnie przychodzi mi do głowy, że jakaś wtyczka dodaje ten kod.

To jakieś chyba api do responsywnych karuzel, więc pomyślałem też, że ktoś mi jakieś reklamy podrzuca, ale nić mi się nie wyświetliło dziwnego. Przy okazji jakiś czas temu Adsense przestał działać tam. Też nie mogę dojść dlaczego. Wiem, że ta strona wymaga uaktualnienia szablonu, a w zasadzie zrobienia na nowo. Tylko nie miałem za bardzo kiedy się nią zająć.

adres: https://kobietyn.eu
skrypt Worpdress.

Ktoś kojarzy co to może być?

1

To jest ta biblioteka https://flickity.metafizzy.co/

Jeśli nie możesz znaleźć tego w header.php to poszukaj w functions.php, bo tam też jest możliwość dodania styli funkcjami wp_add_inline_style, albo wp_enqueue_style.

Jak nic nie znajdziesz to pewnie kod pochodzi z jakieś wtyczki.

1

jeszcze niektóre hostingi mogą injectować jakieś skrypty (przynajmniej kiedyś tak miałem na darmowym serwerze)

0

Serwer jest płatny więc nie podejrzewam, żeby jakieś dziadostwa doklejali. Fakt, że te darmowe tak robią. Podejrzewam wtyczkę do wersji mobilnej. Muszę to jeszcze sprawdzić. Planuję zmienić w ogóle szablon, bo to wygląda jak z minionej epoki, ale czasem muszę znaleźć. Najbardziej się obawiałem włamania, bo to WP i już miałem nie raz mimo aktualizacji względnie na bieżąco. Zwykle wystarczy wgrać backup plików, ale znajomemu gdzieś w bazie się przykleił jakiś syf i bardzo dług nie potrafił sobie z tym poradzić.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1