Jak `oszukać` PageSpeed Insights by mieć zielony wynik

0

Cześć, mam bloga na Jekyllu i wydawało by się oczywiste że w PageSpeed Insights blog ten będzie miał wynik powyżej 90 czyli będzie w kategorii zielony.
Jednak po zmianie szablonu na Minimal Mistakes doszło mi tyle JSa że wynik stał się czerwony XD
Zrobiłem jakieś proste optymalizacje (wyrzucenie niepotrzebnych skryptów, minifikacja itd) i przeszedłem w okolicę 70-80 punków (zależy od strony), ale to jeszcze nie jest to co chciałbym osiągnąć.

TLDR
Mam pytanie. Jest jakiś prosty sposób żeby wycisnąć więcej? Myślę głownie o opóźnionym wczytywaniu JSa. Np na scrollowanie lub po akceptacji coockiesów (Tych dwóch rzeczy PageSpeed Insights nie robi)

0

Chyba wrzucenie skryptow na sam dol (a nie w head) pomaga bo wtedy content sie szybko wczytuje.

Albo zamiast wrzucac skrypty bezposrednio to dorzucic maly dom-appender, ktory po wczytaniu strony doczyta wlasciwe skrypty.

1

Poza tym Google Insights daje rekomendacje co zrobić żeby poprawić wynik i nawet odsyła do swoich tekstów na ten temat.
Jeśli są to skrypty szeroko używane (np. jQuery) to z tego co pamiętam pomaga używanie CDNa zamiast ładowanie ich ze swojego serwera. Poza tym Google daje też punkty za zrobienie skryptów z atrybutem async: https://www.w3schools.com/tags/att_script_async.asp

No i o jakiej kategorii mówisz pisząc "wynik zielony"? Bo może też np. accesibility jest na kiepskim poziomie i zaniża ogólny wynik, a nie sama wydajność.

0

Zadbaj o lazyload, odpowiednie dopasowanie obrazu do rozdzielczości (znacznik source), skrypty async.
Jeśli chcesz rzeczywiście oszukać to kiedyś poprzez PHP dodałem wyjątek aby pewne treści nie były ładowane gdy strona jest testowana przez bota Google...

2

Generalnie nie powinieneś oszukiwać bo google tego nie lubi.
Moje wytyczne na osiągnięcie 100% to optymalne zdjęcia ( mogą być duże ). Dodatkowe skrypty JS typu callpage, facebook itp. ładować po wykryciu faktycznej akcji użytkownika a nie w głównym wątku, robić małe czyste CSS no i szama szybkość serwera też odgrywa rolę. Warto też używać cache dla HTML bo sam czas generowania HTML też daje kilka punktów.
Zauważyłem też, że łatwiej osiągnąć 100% na stronach pisanych od "0" niż na korzystających z szablonów / gotowców. Takie rzeczy jak źle użyty bootstrap czy jquery czasem uniemożliwia dobrą optymalizację bez grubych modyfikacji. No i paradoksalnie nie warto używać fontów z serwera google a lepiej mieć u siebie :-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1