Wątek przeniesiony 2020-07-06 09:05 z Off-Topic przez cerrato.

Prędkość strony a pozycjonowanie

0

Prędkość strony jakie waszym ma znczenie przy seo . Mam pewną domenę - wiek rok , niewiele ruchu , linków parenaście sztuk. Dzisiaj w ramach testu przeniosłem ja na szybki hosting - prawie na maksa powyciągłem wyniki w Gtmetrix (A,A) , czas 2.3 s , wczesniej ok 7.5 s. Jak Waszym zdaniem to wpłynie na pozycje ?

1

Niestety nie mogę teraz znaleźć źródeł, a i Google nie podaje informacji oficjalnie tylko pisze, że "zalecają" coś zrobić. Z tego co wiem i gdzieś tam dostaję info to prędkość ma to duży wpływ. Gdzieś mi się przewija wartość 3 sekund do pokazania treści jako prędkość, która jest ok. Jakiś czas temu doszło sprawdzanie prędkości wczytywania w wersji mobile więc na pewno będzie to istotnym czynnikiem.

1

W większości przypadków z jakimi się spotkałem, czas ładowania miał marginalne znaczenie lub nie widziałem ani wzrostu po przyspieszeniu ani spadków po spowolnieniu. Zapewne zależy od branży, tam gdzie jest spora konkurencja, strony są zoptymaliziwane i ich popularność jest znacząca, pewnie wtedy jako jeden z kluczowych czynników wpływających na pozycję będzie czas ładowania. No ale bądźmy realistami, Google chce ładować strony do 2 czy 3 sekund a sam tych wytycznych nie przestrzega. Ważne jest natomiast aby osoba, która odwiedza stronę nie czekała długo na ladowanie bo może byc to denerwujące i nie będzie chciała już się zapoznać z treścią. Taki test prędkosci strony znajdziesz na smartbees

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1