Co to jest user agent, dlaczego czasami warto go blokować?

0

Cześć, może mi ktoś na chłopski rozum powiedzieć czym jest "user agent" i co należy do jego działań? Zauważyłem opcję zablokowania tego w jednym z pluginów WP, dlatego chciałbym się dowiedzieć dlaczego w ogóle można zablokować coś, co informuje stronę jaka przeglądarka próbuje się z nią połączyć, oraz ogólnie takie może jakieś zasady dlaczego warto blokować, od czego zależy i co się z tym wiąże.

Dziękuje ślicznie.

1

https://docs.sucuri.net/websi[...]-blacklist/block-user-agents/

Chyba nie chodzi tu o blokowanie przepływu danych, tylko o "banowanie" specyficznych agentów, żeby nie mieli dostępu do strony.

4

User-agent to napis, który rozróżnia od siebie przeglądarki - podaje ich nazwę, numer wersji i rodzaj urządzenia, które z niej korzysta. Przydaje się blokowanie niechcianych requestów, jeśli user-agent jest niechciany np. ktoś sobie strzela jmeterem czy postmanem, niemniej zmiana user-agenta jest banalna - zmiana jednego headera.
Warto też przemyśleć czy nie wyświetlać ostrzeżenia, gdy np. użytkownik ma za starą przeglądarkę lub bardzo dziwną.

3

User-agent to jeden z nagłówków żądania HTTP, mówi nam na jakiej przeglądarce, OS, architekturze ma być wyświetlona strona. Chyba najbardziej oczywisty przypadek to banowanie programów ściągających strony, jak wget. Zabezpieczenie liche, bo w praktycznie każdym programie można zmienić User-agent i to obejść. :p

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0