Search Box

0

Cześć,
chcę stworzyć search box, który będzie umożliwiał sprawdzenie czy w danej miejscowości jest świadczona usługa.
Przykładowo coś w stylu jak na stronie https://www.upc.pl/
moje pytanie brzmi następująco, w jaki sposób stworzyć bazę danych i zintegrować ją z taką wyszukiwarką, którą potem będzie można umieścić na stronie internetowej?
Byłbym wdzięczny za udzielenie jakiejkolwiek konkretnej odpowiedzi, która mnie nakieruje jak się za to zabrać.
Pozdrawiam serdecznie,
Stawiam piwo za pomoc :)

2

**1) **musisz mieć jakiś serwer, na którym będziesz trzymać bazę oraz całe "bebechy". Może to być jakiś hosting współdzielony, serwer VPS, albo nawet jakaś maszyna, którą będziesz trzymać u siebie (zwłaszcza na początku, podczas tworzenia i testowania). Hasła do poszukania: VPS, hosting, serwer linux

2) musisz mieć tam odpalony serwer WWW oraz bazę SQL. Hasła do poszukania: LAMP, SQL, Apache

3) to, co widzi klient, czyli strona z wyszukiwarką musi być napisana w HTML i trzymana na opisanym wcześniej serwerze. Hasła do obczajenia: HTML, CSS, JavaScript

4) Jeśli ma to działać w miarę płynnie, a wyniki się pokazywać bez przeładowywania strony, to zapoznaj się z hasłami: **AJAX **oraz/lub fetch API

0

Dziękuje za odpowiedź,
pozwolę sobie sprecyzować, sam serwer mam wykupiony wraz z domeną i stroną. Rozumiem,że to co widzi klient jest napisane w HTML bo jakieś podstawy w tym zakresie znam, natomiast interesuje mnie bardziej jak to wszystko współgrać od strony technicznej niż wizualnej.
Czuli posiadając już serwer na którym znajduje się strona, jest napisana w html, js, + css chcę stworzyć takie rozwiązanie, więc od czego powinienem zacząć? Nigdzie nie potrafię znaleźć informacji,żeby ktoś tłumaczył w jaki sposób można napisać taką wyszukiwarkę, która będzie szukała po danych znajdujących się na serwerze czyli np miejscowościach, ulicach.

1

No to zacznij od stworzenia bazy, na której będziesz pracować. Na poczatek użyj Google i wpisz tam coś w stylu kurs SQL albo podstawy SQL. Ogarnięcie tego powinno ci zająć 2-3 dni.

Skoro masz już swój serwer to musisz też na nim zainstalować serwer SQL. Często jakiś MySQL jest już w standardzie, jeśli u ciebie go nie ma, to polecam zamiast MySQL zainstalować postgres.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1