Portfolio szyte na miarę, czy czy stworzone na Wordpressie

Odpowiedz Nowy wątek
2019-10-09 23:23
0

Jestem freelancerem tworzącym oprogramowanie. Na codzień projektuję UI/UX aplikacji mobilnych i kiosków multimedialnych. Nie zajmuję się stronami internetowymi i nie za bardzo się na nich znam. Mam zamiar odświeżyć firmowe portfolio.

  1. Obiło mi się o uszy, że strony oparte na Wordpressie są 'nieprofesjonalne'. Jest tego jakiś powód? Intuicja podpowiada mi, żeby unikać właśnie cudacznych, wewnętrznych cms'ów, niż ogólnego standardu.

  2. Jeżeli strona powstałaby na Wordpressie, jak wygląda możliwość jej edycji w przyszłości? Czy do wykonania takiego projektu, konieczne jest zatrudnienie agencji, czy po kilku dniach wdrożenia, można zająć się tym samemu?

Pozostało 580 znaków

2019-10-09 23:33
3

1) Z tego co widzę to (tam gdzie zaglądam) jakieś 2/3 klientów oczekuje strony zrobionej na Wordpressie. Jeśli twoją ofertą nie jest robienie stron, to wybór platformy raczej nie rzutuje na odbiór twoich kompetencji w innych dziedzinach. Byle ten Wordpress był zrobiony z głową, bo widziałam i minialistyczne, szybko działające motywy (mniejszość) i rozbuchane kobyły, co używają czołgu do wbijania gwożdzi.

2) Osobiście nie używam, ale widzę, że radzą z nim sobie nawet ludzie, których bym nie podejrzewała (oraz tacy, którzy ewidentnie nie powinni tego robić). Wordpress ma tę zaletę, że to popularna platforma, więc nie jesteś technicznie przywiązany do twórcy autorskiego CMS-a.


Pozostało 580 znaków

2019-10-10 00:12
1

W skrócie, robienie rozbudowanych stron/portali/systemów na wp to walka z wiatrakami na każdym kroku. Wp się sprawdza dopóki robi się to na gotowych popularnych dodatkach lub robi się zwykłą wizytówkę no i nie ma problemu gdy ktoś się włamie i skopiuje cała bazę danych :) W każdym innym przypadku powinno się stosować inne systemy, a gdy jednak powstają na wp to potem nikt tego nie chce utrzymywać, koszty klientowi rosną, klient nie chce płacić bo za drogo, strona upada.

Aktualnie potrzebuję wizytówki + portfolio + ewentualnie formularz wyceny. Strona na zamówienie będzie lepsza? - Kamil Raju 2019-10-10 00:20
@mr jaro Na pewno ciężko jest się "ścigać z koniem", bo nie wyprodukujesz tylu opcji, pluginów, tematów itp, które są dostępne w przypadku popularnych narzędzi. Z drugiej strony te kombajny są kombajnami właśnie. Można kombajnem kosić sobie ogródek albo próbować przerabiać go na robota do artystycznego strzyżenia żywopłotów, ale niekoniecznie jest to zawsze najlepsza metoda. - Freja Draco 2019-10-10 03:34
@Kamil Raju na wizytówkę się nada @Freja Dracokombajny tego typu mają tę wade, że nastawione na pewne z góry określone opcje. Dam ci przykład sklepu który robiony na kombajnie zajął jakieś 600h pracy bo klientka coraz bardziej w customowe rzeczy chciała i zrobienie tego na tym kombajnie wymagało kilka razy więcej casu niż robiąc na jakimkolwiek frameworku. Dla podsumowania sklep upadł po 1,5 roku bo kombajn okazał się dziurawy i były włamy, bo żeby robić customa tego co chciała klientka trzeba było przerabiać sam silnik :D -- to był odziedziczony projekt. - mr_jaro 2019-10-10 13:45

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0