Pytanie - odpowiednie języki do gry którą chce stworzyć

0

Witam wszystkich użytkowników a przede wszystkim tych którzy znaleźli chwile aby przeczytać moje pytanie :D

Sprawa wygląda następująco: poszukuję informacji na temat stworzenia gry real-time - żeby odświeżała wszystko w czasie rzeczywistym, GRA TYPU VIA WWW (w przeglądarce).

Dokładniej nie wiem jak ująć taki pomysł co do języka programowania więc napiszę mój pomysł i może ktoś wpadnie na to jakim językiem programowania byłoby to najlepiej ogarnąć:

  1. zbieramy grupkę 10 graczy którzy mogą zarejestrować się w lobby - koszt rejestracji to jakiś tam bilet który będzie można kupić w sklepie - oczywiście real-time aby wszyscy wiedzieli ile aktualnie jest zarejestrowanych graczy bez odświeżania
  2. po uzbieraniu 10 graczy wszystkim odświeża się strona i przenosi już do gry (ważne dla mnie jest żeby w tym samym czasie wszyscy mieli ten sam widok ekranu)
  3. rozpoczynamy grę w pytania - każdemu użytkownikowi wyświetla się ekran na którym są do wyboru 4 odpowiedzi, a po 3 sekundach pojawia się pytanie i od tego czasu odlicza się w rogu 15 sekund na odpowiedź - każdy ma widzieć oczywiście ten czas który pozostał na zaznaczenie odpowiedzi gdzieś tam w rogu
  4. po upływie 15 sekund wyświetla się ekran na którym pisze np.: zbieramy wyniki poczekaj 5 sekund
  5. po 5 sekundach gracze którzy odpowiedzieli dobrze wyświetlamy komunikat - brawo przechodzisz do nastepnego pytania, gracze ktorzy zle odpowiedzieli to komunikat bledna odpowiedz i przenosic ich do lobby z powrotem
  6. następne pytanie po 5 sekundach i na nowo 4 odpowiedzi po 3 sekundach pytanie i znów 15 sekund na odpowiedź i po boku informacja ilu graczy pozostało, chciałbym aby pytania pojawiały się aż do wyłonienia jednego gracza zwycięzcy

Chciałbym żeby to było fajnie zgrane aby każdy miał te 15 sekund na odpowiedź i żeby wszyscy mniej więcej w tym samym czasie mieli okienko o poprawnej lub błednej odpowiedzi. Nie wiem może trochę na mieszałem ale nie mam pojęcia jak zrobić takie coś w programowaniu bo w PHP mi się nie uda :D liczę na pomoc i odpowiedzi które naprowadzą mnie w odpowiedni temat.

1

Możesz to napisać naprawdę we wszystkim. Nawet w PHP :D
Strzelam, że brakuje Ci po prostu sporo wiedzy w temacie projektowania takiego real-time systemu i to pewnie jest największy problem, a nie technologia. Możesz pisać takie coś i w JS i próbować z Unity. Większość rzeczy, które prezentujesz w swoim opisie realizuje taki kurnik.pl - stoły > odpowiednia ilość graczy etc. Tak więc nie ogranicza Cię technologia tylko brak wiedzy :-)

0

W php zrobic gre real time? Zartujesz? Masz racje brak mi wiedzy w takim razie

0

JS + back-end z bazą. Może być w PHP, gdzie widzisz przeszkodę?

0

Po prostu cale zycie mi wpajano ze php to jezyk skryptowy i nie nadaje sie do realtime z tego wzgledu ze ciezko zrobic cos animowanego w php. Moze ktos zatem podac przyklad jak cos takiego ogarnac w php?

0

W PHP standalone można nawet aplikacje okienkowe pisać. Ale w grze przeglądarkowej możesz np. zapisywać wyniki z użyciem PHP. Jednak rzeczy real time i tak obsługuje wtedy JavaScript.

Hispano-Suiza napisał(a):

Możesz pisać takie coś i w JS i próbować z Unity.

Nie stawiaj Unity i JS tak blisko, bo gość pomyśli, że trzeba pisać w JS, żeby zrobić przeglądarkowego builda gry w Unity.
JS w Unity chyba już jest całkiem deprecated. No i builda dla WebGL można oczywiście zrobić z kodem napisanym w C# ;)

0

Wporzadku czyli php i javascript beda odpowiednie zeby cos takiego ogarnac?

0

Jeśli masz kilka lat na development, to tak :D
A jeśli chcesz szybciej, to nie rób w niskopoziomowych technologiach, tylko weź do tego odpowiednie biblioteki, czy nawet środowiska jak Unity.

0

Jeju juz oglupialem z tych propozycji xd moze zapytam teraz w ktorym jezyku byloby to najprosciej zrobic??

1

Wydaje mi się, że z obecną wiedzą lepiej zacząć od tutoriali, a dopiero potem pisać na czysto...
Obojętnie jaki język wybierzesz, trzeba trochę mieć praktyki, żeby projekt nie upadł...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0