Nagrywanie treści strony internetowej programem do przechwytywania ekranu

0

Witam.
Pytanie teoretyczne, Czy strona internetowa jest w stanie rozpoznać że treść (wideo) na tej stronie została nagrana przez jakiś program do nagrywania ekranu, np. obs studio?

0

Zależy jak to technicznie mogło by być. "strona" to bardzo ogólny byt. Strona to też jakiś serwer co serwuje ją. Może on przeanalizować film/plik w poszukiwaniu metadanych świadczących, ze dany program ten film zgrał. Jeśli w metadanych nic nie ma, może być pozostawione odcisk palca w postaci zmienionych określonych pikseli w danym interwale czasu. Taki odcisk trudno wykryć, jeśli się nie zna jego algorytmu, a wideo jest kompresowane. Nie wiem, czy programy o jakich myślisz to robią, ale technicznie jest to możliwe i wyżej wymieniłem 2 wymyślone na poczekaniu sposoby. Jeśli chcesz coś darmowego bo boisz się że ktoś cie złapie za piractwo to używaj ffmpeg lub ScreenToGif ;)

0

Dzięki za odpowiedź, nie zamierzam piracić tylko teoretycznie jest stronka z kursami online (profesjonalna więc mają też najwyższe umiejętności) i myślałem czy jakby ktoś sobie zgrał taki kurs na prywatny dysk tylko do swojego użytku edukacyjnego offline to czy przeglądarka internetowa jest w stanie poinformować ten serwer że klient serwera ma włączone przechwytywanie ekranu tej przeglądarki?

2

Ok rozumiem o co ci już chodzi. Jeśli strona ta nie instalowała jakiś dzikich pluginów typu ActiveX to nie ma szans, żeby wyskoczyła z sandboxa przeglądarki. Tj. co jakiś czas są luki, ale luki są łatane i służą do hakowania, a nie do kontroli przez poważne firmy. Idea jest taka, że przeglądarka ma swojego sandboxa poza który nie może wyjść, no chyba, że instalujesz rzeczy typu właśnie ActivX jednak z powodu, że to jednak jest jakaś luka bezpieczeństwa jest to wycofywane, lub nie instalujesz jakiegoś softu który nie zagada ze JS strony po WS na localhost, ale to już musisz wiedzieć co u Ciebie działa. Niemniej moim zdaniem można spokojnie to nagrć. Mimo to to i tak łamanie licencji - może nie programu, ale kursu ;) Są jeszcze bezpieczniejsze rzeczy jak np. grabbowanie sugnału HDMI, przez rejestrator. Lub odpalenie filmu w maszynie wirtualnej i grabbowanie obrazu ffmpeg gospodarza.

0

FFMPEG ma ograniczenie wielkości strumienia. Mega wkurwiające. Nie polecam.
Dzięki ludziom oddanym faktycznemu OSS mamy dziś program o nazwie PierjeCTT (riper A/V) rzeczywiście 100% FOSS, za darmo, bez aresVR, bez je***ych coś-za-coś sponsorów, po prostu sam program.

To jest rzeczywiste FOSS a nie - jak w przypadku PHP - SickSet jakiegoś zjeba.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0