Pozycjonowanie aplikacji webowej

0

Witam

Napisałem applikacje webową z użyciem stosu technologii: java, spring boot, angular 2.
Aplikacja jest zdeplywana na hostingu heroku jako war.

W pliku index html mam określone tagi które powinny działać w wyszukiwaniu przez google:

<head>
	<meta charset="utf-8">
	<title>Mastablasta </title>
	<meta name="description" content="Mastablasta application">
	<meta name="keywords" content="mastablasta">
	<meta name="fragment" content="!">
	<base href="/">

Aplikacja działa poprawnie wszystkie strony się wczytują, ale po wpisaniu w wyszukiwarkę google nie widać jej w rezultatach.

Czy coś jeszcze muszę zrobić ?
Dajcie znać bo nie znam się na pozycjonowaniu.

0

Po pierwsze Google potrzebuje czasu, żeby w ogóle odwiedzić stronę i ją zaindeksować w swojej bazie. Trwa to pewnie z tydzień-dwa.
Po drugie aktualnie algorytmy pozycjonujące są dużo bardziej złożone i już nie wystarczy powrzucać na stronę dużo słów kluczowych i linków. Teraz duże znaczenie ma treść jako całość i struktura strony (czy np, znaczniki pozwalają łatwo rozróżnić główny conent od menu itd). Bardzo możliwe, że keywords w sekcji head ma teraz praktycznie zerowe znacznie bo ludzie wrzucali tam wszystko.
No i ostatnia rzecz to wybicie się w wynikach. To już jest długa droga, wymagająca dbania o jakość aplikacji, a nawet miejsc, które do niej linkują - na pewno im więcej "dobrych" stron linkuje do Twojej aplikacji tym lepszy wynik w Google. Ale pozycjonowaniem nie zajmuję się zawodowo więc tutaj mogłem baaardzo uprościć.

0

@Marek

dzięki za info, czyli muszę poczekać tydzień lub dwa, bo ja wczoraj wrzuciłem apke.

0

Po pierwsze Google potrzebuje czasu, żeby w ogóle odwiedzić stronę i ją zaindeksować w swojej bazie. Trwa to pewnie z tydzień-

Najlepiej odpalić analytics czy search console i powiedzieć Google o twojej witrynie (przesłać sitemap strony, wysłać żądanie indeksowania). Inaczej możesz czekać i że 100 lat na zaindeksowanie...

0

Jeśli aplikacja działa, to polecam pozycjonowanie aplikacji mobilnej. Jest wiele firm,które się tego podejmą a jeśli zrobią to skutecznie to pieniędzy nie zabraknie tobie do końca życia !

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1