User agent - przeglądarka i jej wersja

0

Czy z nagłówków http da się odczytać przeglądarkę i jej dokładną wersję? Wiem że jest pole user agent, ale tam jest w dziwny sposób to zapisane. A potrzebowałbym to do sprawdzania z poziomu języka Perl czy użytkownik ma przeglądarkę internet Explorer 8 lub niższą.

1

Dla człowieka User-Agent jest mało czytelny ale tam jest informacja o systemie, przeglądarce i jej wersji. Są niezłe biblioteki do php które to sprawdzają, używam jednej z githuba i działa dobrze. Jeszcze się nie pomyliła.

0

Wiem że jest mało czytelny, ale chciałbym jednak ogarnąć jak odczytać z user agent wersję Internet Explorer. Jeżeli ktoś wie jak to zrobić to byłbym wdzięczny. Chyba że to naprawdę jest tak skomplikowane że potrzeba do tego osobnych bibliotek ale nie sądzę.

1

User Agent to jest piekło i jedna z gorszych rzeczy, która przytrafiła się webowi. Jeżeli chcesz odnajdywać tylko jedną konkretną przeglądarkę - wyszukaj "MSIE 8.0;" - niemniej miej na uwadze, że User Agent może być fałszowany nawet przez samo IE, a także przez inne przeglądarki. Więc możliwe, że nie wykryje Ci to IE8 w trakcie, gdy użytkownik korzysta z tej strony, a możliwe, że wykryje Ci IE8, gdy użytkownik z tego nie korzysta.

0

No bez jaj xD Mam w aplikacji webowej napis "Aplikacja nie jest wspierana przez przeglądarkę Internet Explorer 8 i niższe". Chciałbym, aby wyświetlał się tylko jak jak użytkownik ma IE8 lub gorszą przeglądarkę. Da się to zrobić po stronie serwera (Perl) lub klienta (Javascript)?

1

Nie ma sensu tego robić po stronie serwera. IE ma idealne do tego narzędzie - komentarze warunkowe.

<!--[if lt IE 9]><div class=ie-ssie>MASZ IE STARSZE NIZ 9, WEZ COS CIEZKIEGO I WALNIJ SIE W LEB</div><![endif]-->

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0