Zabezpieczenie zdjęć

0

Witajcie,
poszukuję efektywnego sposobu, który uchroni mnie przed pobieraniem zdjęć ze strony. W witrynie będzie znajdywało się kilka unikalnych zdjęć i zależy mi, żeby przeciętny użytkownik internetu nie pobrał ich przez PPM. Opcja ustawienia jako tło divu odpada - ma to być galeria. Blokowanie przez JS prawego przycisku nie wydaje się zbyt rozsądne.
Jakieś pomysły? :)

1

naciskasz F12 i na zakładce "Resources" masz dostęp do wszystkich zdjęć nie ważne jak je zabezpieczysz
skutecznym utrudnieniem jest pocięcie zdjęcia na kilkadziesiąt małych fragmentów i ułożenie ich cssem na stronie ale nadal jest możliwość zrobienia zwykłego screenshota a tego nie uniemożliwisz nigdy

zostaje znak wodny

2

Plik->Zapisz jako i wszystkie zdjęcia i tak wylądują u kogoś na dysku.

Nie ma skutecznej i nieutrudniającej życia metody zabezpieczenia obrazków. Jeżeli interesuje Cię PPM to na litość boską nie blokuj prawoklika na całej stronie, bo jest tam wiele przydatnych opcji, których brak powoduje irytację użytkowników (a też można to obejść instalując dodatki anty-blokady PPM).

Zrób grafiki jako tła divów - tak, wiem, że tak nie chcesz, ale każdą galerię da się zmodyfikować tak, żeby nie musiały być to elementy IMG ;) Dodatkowo, żeby zabezpieczyć się przed "zapisz tło jako" (bo FF coś takiego ma AFAIR) to po prostu narzuć na diva z tłem drugiego diva o identycznych wymiarach, który jest kompletnie bez styli - ot przezroczysty, ale wyłapujący kliki ;) To chyba jedyna nieinwazyjna i w miarę prosta metoda do zapobiegnięcia przed najprostszymi próbami skopiowania zdjęć przez byle laika. Ale jak ktoś będzie chciał to i tak ukradnie.

Lepszą opcją jest wycenienie zdjęć na dwadzieścia tysięcy każde i sypanie pozwami jak ktoś będzie kopiował ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0