Szykość ładnowania strony

0

Witam,
Sprawdziłem sobie narzędziem czas ładowania mojej strony http://indywidualista.com.pl i wyszło mi 4,5 sekundy. Jest to bardzo dużo. Nie wiem kompletnie co mogę poprawić i jaka jest tego przyczyna. Wtyczki? obrazki? co mogę poprawić?
Prosił bym o pomoc aby ktoś wszedł na stronę i przeanalizował :)

Czekam na pomoc.

4

Na dzień dobry:
Weź wypieprz ten durnowaty skrypt uniemożliwiający prawoklik na stronie, bo i tak kto będzie chciał to sobie skopiuje przez źródło, zapisanie strony na dysku, narzędzia deweloperskie, screenshotem, albo czymkolwiek innym.

Nie dość, że i tak nie uchronisz treści, jeżeli ktoś naprawdę będzie chciał ją skopiować (a jak skopiuje to go pozwiesz i lepiej na tym wyjdziesz), to jeszcze uniemożliwiasz skopiowanie np. Twoich danych osobowych, więc nie wyślę ich np. siostrze na Skype. Cholernie irytujące. No i traktowanie każdego na dzień dobry jako złodzieja.

A co do ładowania strony:

W zasadzie większość rozwiązań wymaga wiedzy programistycznej. Jesteś na forum dla programistów, więc zakładam, że cośtam umiesz programować.

  1. Zainstaluj jakieś cache do wordpressa (btw: masz tyle pluginów, że polecam stale pilnować Ci tej strony, wordpressowe pluginy słyną z dziur). 2,5 sekundy generuje się HTML, który w zasadzie stale jest taki sam, z wyjątkiem momentów, gdy coś aktualizujesz. Nie wiem co Ci muli w Wordpressie, bo tego bez kodu php nie da się profilować, ale tu leży bardzo poważny problem

  2. Skrypty! Masz ich na stronie DWADZIEŚCIA DZIEWIĘĆ! Slidery, powiększenia, wykresy, cholera wie co jeszcze. Nie będę Ci sugerował pozbycie się większości i napisanie lekkich alternatyw (np. wykres kołowy to kilkanaście linijek kodu, a cała libka ma 2KB (zdaje się skompresowana i zminimalizowana)), choć sam bym tak zrobił. Najszybsza opcja to wrzucić je wszystkie do jednego pliku - przeglądarki domyślnie limitują ilość jednoczesnych połączeń do 20 plików. W trakcie, gdy przeglądarka bawi się z Twoimi skrypcikami - mogłaby już ściągać obrazki. Gulp, Grunt - to dwa narzędzia do automatyzacji zadań takich jak łączenie wielu skryptów (i ich minimalizowanie) w jeden.

  3. Fonty! Aż 5? Czy używasz subsettingu w fontach, tj. font zawiera tylko używane przez Ciebie/powszechnie dla języka polskiego znaki czy cały zestaw jaki w foncie był.

  4. Sekcja "Klienci" - kolejne ze 20 małych plików. Mogłyby być to sprite'y, zdecydowanie przyśpieszy ładowanie strony, ale uniemożliwi wygodną edycję sekcji z CMS + wymaga ciut zabawy.

  5. Style. Znowu ze 20 plików. Złącz w jeden i zminimalizuj. Gulp, Grunt mają do tego pluginy.

  6. Opóźnij ładowanie mapy javascriptem. W tym momencie mapa ładuje się przed stylami strony, więc nic się nie pokaże dopóki mapka skłądająca się iluśtam bloków, mało krytyczny element strony, się nie załaduje. Opóźniając inicjalizację mapy strona pojawi się szybciej i gdy użytkownik spędzi sekundę patrząc na górę i scrollując w dół - to mapka się w międzyczasie wtedy załaduje.

Generalnie jest bardzo kiepsko i duże pole do poprawy. U mnie łączny czas ładowania to 6 sekund.

1

25 plików css, 47 js... Pojechałeś po bandzie. Do tego megabajty obrazków, na komórce ściąganie tej strony potrwa tyle, że się zestarzeję. Pomyśl o dynamicznym doładowywaniu obrazków, jpegi zapisz z jak najmniejszą jakością, png zoptymalizuj (np. https://tinypng.com), małe obrazki połącz w sprite'y. Tak jak radzi dzek, js złącz do wspólnych plików, to samo z css, przemyśl też zasadność stosowania tak dużej ilości pluginów. Co do szybkości generowania samego html - u mnie 5s, IMHO niemal o rząd wielkości za dużo jak na tak prostą stronę.

0

Dziękuję Panowie za pomoc. Bardzo ładna analiza o to mi chodziło.

0

typowe przywary bootstrapowych themeforestowych tematów (i to podejrzewam sporo płatnych) które wyglądają okazale, lecz technicznie leżą i kwiczą, to samo zrobiłbyś zwykłą darmową templatką i wtyczką animate, z zyskiem dla prędkości, same zdjęcia aż tak dużo nie ważą, widziałem większe ;)

p.s. zmień nazwę pierwszego administratora (admin) drugi (indywidualista) może być

0

U mnie doszło do 13.5 sekundy.

  1. Przede wszystkim usuń błędy JS (w konsoli masz "Uncaught SyntaxError: Unexpected token <").
  2. Możesz też włączyć kompresję plików w .htaccess

Prócz tego już przedmówcy sporo powiedzieli na ten temat.

0

Była by osoba chętna podjąć się zlecenia polepszenia jakości strony ? jaka cena?

0

@indywidualista mogę dać Ci namiar do chłopaka, który pracował u mnie ostatnie 4 lata (wystawia faktury vat). Jednak powiem uczciwie, widzę że to wordpress, a więc jest tam jedno piekło wtyczek i dodatków (każdy dołącza co chce i gdzie chce), dlatego sprawa wymaga gruntowego przebudowania.

0

Bardzo bym prosił o kontakt. Ile +/- takie pracy by kosztowały ? Z tego patrzę na https://webspeed.intensys.pl to najwięcej zajmują zdjęcia.

0

przecież nie od dziś wiadomo, że wordpress+home.pl = problem ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1