Środowsiko porgramistyczna dla JS,JQuery

0

Witam, czy istnieje jakieś fajne środowisko, które oferuje intellisense( jak w VS) i debuger? Programuje na co dzień w VS i pisząc cokolwiek w JS, Jquery jest katorga :P No chyba, że można skonfigurować VS pod skrypty, dlatego prosiłbym o pomoc.

0
Mały Pomidor napisał(a):

No chyba, że można skonfigurować VS pod skrypty, dlatego prosiłbym o pomoc.

Można.

0

Do JavaScript zazwyczaj korzystam z VSCode, nie jest to IDE tylko edytor. Z grubej rury to WebStorm z JetBrains, jednak mi specjalnie nie przypadł do gustu. Skoro korzystasz z VS to podejrzewam że nie robisz w JS cudów na kiju jak cała aplikacja napisana w np. NodeJS. VSCode powinien styknąć. Poza tym Brackets, Sublime, Atom i co tam Ci jeszcze wyskoczy w google. Sam VS jest tragiczny do JS szczególnie jeśli pisze się w ES6.

0

Programuje na co dzień w VS i pisząc cokolwiek w JS, Jquery jest katorga :P

programowanie czegokolwiek większego w jQuery raczej będzie katorgą tak czy siak... natomiast pytanie też, jak sobie wyobrażasz dobry edytor, bo od tego pytania bd zalezalo czy dla ciebie bedzie lepszy WebStorm, Sublime, Atom, VSCode, Brackets czy Vim albo jeszcze inny edytor. Każdy ma zalety i wady, mocne strony i braki (osobiscie uwazam, ze wszystkie edytory do JSa są dosc kiepskie, ale jednak w czyms trzeba pisać).

2

Ja uzywam WebStorm + SublimeText. W zasadzie to samo jezeli chodzi o php, pythona itp.
IDE od JetBrains uzywam jezeli pracuje z klasami, ktorych nie znam, debugguje, mam do napisania cos wiekszego i ogolnie jest jakis hardcore coding to IDE bije na glowe edytory.
SublimeText ma taka przewage, ze jest bardzo szybki. Nie ma nawet co stawiac obok niego IDE. Jezeli mam do napisania cos malego lub jakies poprawki, czy jakis HTML to wole uzywac Sublime. Glowna zasada to nie strzelaj do muchy z armaty :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1