Korzystam z pluginu jQuery: http://fullcalendar.io/ i chciałbym żeby dla każdej komórki w tabeli (na przykładzie demo ze strony co 30 minut) wyświetlał się event(czyli ten kwadracik) z godziną której ta komórka dotyczy i cały czas miał funkcjonalność eventClick. Czyli ta informacja traktowana by była jak zwyczajny event, tyle że generowałyby się one automatycznie, a nie musiałbym niczego wczytywać z bazy danych bo to wydaje mi się nie ma sensu.
Generalnie chodzi mi o to że po kliknięciu takiego eventu będę mógł sobie wysłać informacje do kontrolera o jaką datę i godzinę chodzi. Następnie będę chciał zmienić kolor tego eventu i zrobić jakoś żeby był niedostępny do ponownego kliknięcia(chodzi o rejretracje użytkowników na daną godzine). Chyba że ma ktoś pomysł na jakieś lepsze rozwiązanie to bardzo proszę.

Wykminiłem tyle, że jestem w stanie zmienić żeby dla kolumny po lewej stronie wyświetlały się godziny w każdej komórce. Wydaje mi się że cała akcja będzie się dziać od komentarza Build DOM oraz Build Day Table w fullcalendar.js (tam też udało mi się wyświetlić godziny w pierwszej kolumnie, czy znaleźć fukncję ładującą eventy do kalendarza.

Nie oczekuje że ktos mi wrzuci gotowe, a raczej da jakąś poradę jak to zrobić.
W załączniku przedstawiam obrazek jak chciałbym żeby to wyglądało. Będę wdzięczny za pomoc, bo sam nie znam js i jquery. Tyle co z tutoriali dla początkujących obejrzałem przez ostatnie 2 dni.