sumowanie wyników popranych z bazy danych DynamoDB po stronie klienta

0

Cześć,
To moje początki pracy z bazami danych i mam na tapecie teraz DynamoDB.
Zadanie jest takie, aby pobierać dane z bazy - imię i nazwisko pracownika oraz wykonane zadanie.
Dane te pobieram i wyświetlam w tabelce w przeglądarce.
ALE wyświetlają się wszystkie wydarzenia w kolejnych wierszach, tzn. Jan Kowalski - 1 (wyświetla się w kolumnie "zrobił sobie kawę"); Jan Kowalski - 1 (w kolumnie "włączył komputer"); Jan Kowalski - 1 (w kolumnie "zrobił sobie kawę").
A potrzebuję, aby te dane były sumowane, tzn. żeby w tabelce pokazał się tylko raz Jan Kowalski a w kolejnych komórkach były zsumowane zadania, które wykonał (no i godzinę sobie odpuszczę): Jan Kowalski - 2 (w tabelce "zrobił sobie kawę") - 1 (w kolumnie "włączył komputer"). Chodzi o to, żeby zrobić jakby ranking, tego, co zrobił Jan Kowalski i ile razy.

Jak mogę to zrobić? Próbuję napisać funkcję, ale ciężko mi ogarnąć, jak powinna wyglądać. Piszę w javaScript. Jakich metod powinnam użyć?

Jak sprawdzi w javaScript czy wartość klucza (czyli imię i nazwisko u mnie) w obiekcie się powtórzyła/wystąpiła po raz wtóry w tablicy asocjacyjnej?

0

Pomoglbym ale nie wiem w jakim formacie dostajesz te dane. Jezeli chodzi o pytanie nr 2 to tablice asocjacyjne w js to obiekty:

for(var i in obj){
  if(obj.hasOwnProperty(i) &&
    someArray.indexOf(obj[i]) !== -1 )){
     // nie ma w tablicy, zrob cos tam
      someArray.push(obj[i]);
  }
}

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0