Darmowe IDE do HTML/CSS

0

Jakie według Was jest najwygodniejsze IDE do pisania w HTML/CSS, najlepiej z jakimś podglądem bieżącego efektu.

2

Wszystko możesz mieć z podglądem efektu, to zależy jak sobie środowisko uszykujesz.
Ja od siebie polecam NetBeansa, SublimeText a jeżeli masz kasę albo jesteś na studiach to zainteresuj się ofertą JetBrainsa (PHPStorm, czy tam WebStorm).
Kiedyś szybkie edycje dokonywałem w Notepad++ ale Sublime jest wygodniejszy.

2

Brackets

3

Aptana Studio na zawsze ;)

0

Sprawdzam Bracketsa, wygląda ładnie i jest live preview, ale nie widzę opcji podziału ekranu na więcej niż 2 dokumenty. :(

0

Vim + pluginy :D

0

Brackets wygląda nieźle, od siebie dodam Notepad++ i ew. "Preview HTML" (tego nie używałem, ale wiem że jest).

Kilka wtyczek:
http://www.guidingtech.com/31357/notepad-plus-plugins/

1

Sublime Text i Notepad ++ to edytory, a nie IDE. Jeżeli robisz coś małego i/lub tylko HTML + CSS to nie ma sensu strzelać do muchy z armaty. Sublime w 100% pokryje Twoje potrzeby. Jest kilka super pluginów, dzięki którym kodowanie to czysta przyjemność np. Emmet :) Możesz sobie zainstalować chrome livereload, żeby mieć podgląd na żywo lub skorzystać z JSfiddle / codeanywhere. Polecam zapoznać się z tym drugim, z pierwszego czasem korzystam jak chcę na szybko coś napisać i sprawdzić jak wygląda. Podgląd na żywo to raczej opcja dla początkujących, bo później staje się strasznie upierdliwa (przynajmniej dla mnie), dlatego lepiej kierować się czymś innym przy wyborze edytora.

Swoją drogą jak się dopiero uczysz zamiast IDE to polecam jednak edytor. Podpowiedzi są dobre, ale dla kogoś kto już ma podstawy, bo przyspiesza to prace, ja osobiście szybciej potrafiłem zapamiętać to co robie właśnie dzięki temu że pisałem coś sam, a nie klikałem tylko shift + space + enter

TL;DR

Sublime Text dla szybkiej edycji / małych projektów
NetBeans darmowy / PHP Storm płatny dla większych projektów

1

Aptana Studio

0

Jakikolwiek edytor tekstowy Notatnik, Notepad++, Dreamwaver oraz plugin do FireFox'a LiveReload, wybieramy katalog w którym edytujemy stronę i jakakolwiek zmiana w którymkolwiek z plików, w FireFoxie od razu przeładowuje stronę, jeżeli mamy dwa monitory to sprawa jest idealna, na jednym edytor, na drugim przeglądarka i na bieżąco widzimy co się dzieje. LiveReload jest również dla przeglądarki Chrome.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1