Jaka technologie wybrac pod urzadzenia mobilne.

0

Czesc, chcialbym napisac prosta stronke, w ktorej po wcisnieciu na link rozpozna nam wielkosc urzadzenia i jesli bedzie odpowiedni dla urzadzen dla mobilnych przekieruje na strone, ktora wlasnie chce zrobic. Jaka technologie polecacie pod napisanie strony na mniejsze urzadzenia? Myslalem nad jquery mobile. Dobry wybor? Czy polecacie moze inne srodowisko, jak tak, to jakie?

3

A dlaczego chcesz robić osobną wersję dla mobilnych? Słyszałeś o RWD i media queries?

0

Pewnie, ze slyszalem, ale to nie ma byc caly serwis, tylko tak naprawde jedna podstrona w jednej duzej stronie. Aktualnie nie jest ta podstrona responsywna i wchodzac w nia w urzadzenia mobilne nie jest tak fajne jak na duzych monitorach. Trzeba ciagle zjezdzac i szukac. Chcialem zrobic, tak aby ulatwic to dla uzytkownikow urzadzen mobilnych, bo na pcetach wszystko jest ok. Dlatego pomyslalem o jquery mobile.

1

Zrób sobie responsywną stronę i będzie ok. Szkoda bawić się z rozmiarami ekranów.

0

To na co jest jquery mobile, skoro i tak kazdy robi responsywna strone?

1

jQuery mobile jest po części frameworkiem do FWD, ale głównie tu chodzi o obsługę zdarzeń swipe/tap, może być także wrapperem na html5 history state (alternatywnie można użyć sledzenia hasha), dodatkowo jakieś widżety i inne pierdoły - wszystko typowo pod webaplikację lub coś, co udaje, że nie jest webaplikacją (czyli appka mobilna zawierająca tylko ramkę przeglądarki).

Do zwykłej strony i tylko dostosowania treści i paru styli do ekranu - nie ma sensu się w to pchać (podobnie zresztą w Bootstrapa moim zdaniem, to kobyła).

Od jQuery powoli się odchodzi - to wciąż prawie "must-have", ale coraz więcej rzeczy jest wspierana natywnie przez przeglądarki/przez CSS, a inne rzeczy (wygodniejsze skakanie po DOM, fajne przypinanie zdarzeń) można ogarnąć bardziej lekkimi frameworkami, które nie zajmują się duplikowaniem działania natywnych funkcji przeglądarki.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1