CMS pod sklep

0

Jaki jest najbardziej wydajny CMS pod sklep? Myślałem o opencart i prestashop, ale nie wiem na który się zdecydować.

0

Zdecydowanie Prestashop

0

ja wiem, że to ciężka praca... http://bit.ly/1bQHyEi

0

Ewentualnie Magento (aktualnie pracuję na takim), tylko do tego potrzeba mocnego serwera :P

0

Z mojej strony Prestashop i Drupal

0

Napisz coś więcej o wymaganiach. Czy będzie to sklep polski czy za granicę, czy produkt będzie np. konfigurowalny, w jaki sposób zamierza właściciel prowadzić sprzedaż itd.
Presta, Magento, Opencart itd. są dobre jeśli sprzedajemy za granicą lub jeśli chcemy mieć tani start i po tym jak biznes się rozpędzi to będziemy znali swoje potrzeby i oczekiwania.

W zasadzie pracowałem już przy wdrażaniu lub optymalizacji SEO lub modyfikacji designu / funkcjonalności sklepu na każdym popularnym silniku.

Jeśli miałbym polecić coś na start za tanie pieniądze to Shopgold, mimo swoich wielu wad i ograniczeń (chociażby zamknięty kod) to na start jest to rozwiązanie które daje najwięcej jeśli przeliczymy proporcje cena / funkcjonalność. W pakiecie są wszystkie popularne wtyczki do płatności, realizowania wysyłki, porównywarki, opinie, allegro w 2 strony, prosta integracja z Subiektem itd. Nie ma drugiego sklepu który za tak niską kwotę (ok 400) daje takie możliwości na start.

Drugi typ wg. mnie to Sote w wersji darmowej (ma swoje ograniczenia ale za darmo daje sporo).

Trzeci to Sote w wersji komercyjnej.

Następnie Presta, pozycja czwarta bo brak wielu wtyczek przydatnych na polskim rynku lub są drogie.

Magento, Opencart mniej więcej na podobnym poziomie. Mają swoje wady jak kiepskie wsparcie dla PL modułów (OC), spore wymogi systemowe (Magento).

Podobnie też oceniam Virtue Mart (z którym najwięcej się użerałem) i WooCommerce któremu sporo jeszcze brakuje i oba nadają się wg. mnie do sprzedaży incydentalnej.

Oprogramowania SaaS i rozmaitych wynalazków nie brałem pod uwagę.

Należy rozróżnić 2 potrzeby:

  1. oprogramowanie sklepu które pozwala prezentować produkt i go sprzedawać (jakoś tam) - tu w zasadzie każdy soft spełniający wymogi formalne się nada.
  2. oprogramowanie które da się zintegrować z systemami usprawniającymi prowadzenie biznesu czyli automatyzacja wysyłek, płatności, integracje z magazynami, systemami finansowo księgowymi - w tym przypadku warto policzyć koszt całości sprawnie działającego systemu handlu w sieci.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1