Które z tych książek? HTML/CSS

0

Czołem.
Przygniotła mnie trochę ilość książek do webmasteringu, a dokładnie HTML/CSS.
Przerobiłem kurs HTML/CSS na Codeacademy, teraz siadam do JavaScript/JQuery, po tym chcę już zacząć uczyć się "w praktyce", ale nie wiem które książki wybrać - jest ich dużo.
Lista zebrana z jednego z tematów na forum:
Kuloodporne strony internetowe. Jak poprawić elastyczność z wykorzystaniem XHTML-a i CSS
Projektowanie serwisów WWW. Standardy sieciowe. Wydanie II
**Wstęp do HTML5 i CSS3

Jednocześnie też pytanie - czy powinienem naraz uczyć się HTML, CSS, JS i JQuery? Czy np. przez kilka miesięcy siedzieć nad pierwszą dwójką, a potem kolejną?

2

Bardzo dobra i przyjemna w czytaniu pozycja: "CSS3 Nieoficjalny podręcznik", autor: David Sawyer McFarland.
Możesz się uczyć jednocześnie, nawet lepiej. Przy czym warto poznać najpierw solidne podstawy JS, zanim zabierzesz się do jQuery, żebyś nie skończył jako programista jQuery ze słabą znajomością JS. ;)
Stare, ale warto zerknąć: http://youmightnotneedjquery.com/ oraz http://addyosmani.com/resources/essentialjsdesignpatterns/book/ jak już trochę ogarniesz JS.

0

Mikroodkop.

W jednym konkursie zdobyłem książkę "jQuery: Od nowicjusza do wojownika ninja", E. Castledine i C. Sharkie, wyd. Helion. Najlepsza książka o webmasteringu, jaką kiedykolwiek miałem w rękach.

0

ale nie wiem które książki wybrać - jest ich dużo.

i większość pewnie nieaktualna, biorąc pod uwagę opóźnienie w jakim są wydawane i sprzedawane książki w Polsce.

0

Ucz się również JS i jQuery. Nauka nie będzie nudna a nie ma szans żeby obie rzeczy Ci się myliły (html/css i js/jquery).

Od siebie polecam książkę:
http://helion.pl/ksiazki/java[...]ce-stoyan-stefanov,jascwz.htm

Jedna z najlepszych jakie czytałem. JS to język bardzo różniący się od innych a w tej książce jest przedstawione jak powinien być wykorzystany i jak nie popełniać błędów. Kosztuje grosze więc szczerze polecam.

0

Nigdy nie mogłem się przekonać do nauki z książek, chyba, że chodzi o podstawy podstaw.. najlepiej uczy stawianie sobie zadań i rozwiązywanie problemów, które przy tych zdaniach się pojawią, wtedy google i jazda ;) Sprawdzone na sobie ;)

0

Podstawy podstaw HTML i CSS to najlepiej poczytać w sieci. Jest masa dobrych i polskich poradników. Pamiętam jak kiedyś na studiach miałem przedmiot, na którym mieliśmy mieć projektowanie i tworzenie stron WWW. Kupiłem wielgachną biblię do HTML 4.0 jeszcze wtedy i co? Do dzisiaj stoi nietknięta na półce, bo wszystko było w sieci.

Co innego programowanie, chociaż też można wiele poradników bardzo dobrych znaleźć :) W książkach bardzo często są ciekawostki i kruczki, których nie znajdziemy w sieci.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0