Frontend'owy framework dla REST API

0

siema
przypuśćmy, że mam RESTful API napisane w Javie i chciałbym stworzyć do tego frontend dla przeglądarek. Szukam jakiegoś rozwiązania, które dałoby rade w miarę szybko pojąć, które byłoby dość przyszłościowe (tzn nie krzaczek z małymi możliwościami tylko coś czego nauka na przyszłość nie poszłaby na marne).

Myślałem o jQuery (bo to taki wszystko-mający-lib), później o AngularJS jako, że jest 'MVC' i ogólnie popularne itp, tylko dociera do mnie info, że wcale nie taki prosty jakby się mogło wydawać

W netach szukałem i właściwie każdy mówi co innego, jeden AngularJS, inny BackboneJS inny ExtJS, Dojo i tak dalej i dalej

Chciałem znać waszą opinie i zdać się na doświadczenie forumowiczów, który framework (lub co innego?) byłoby przyjemne do nauki, łatwe do zrozumienia i dające jakąś perspektywę na przyszłość? :)

edit:
aa właśnie, moją znajomość JavaScriptu określiłbym raczej jako: liznąłem, begginer

pozdr

0

oo JQuery jako framework do rest api :) ciekawe, ciekawe, pisz dalej. Najpierw naucz się js'a a nie bierz się za frameworki.

0

a co konkretnie ma ow front robic? jak ma przypominac mozliwosciami apke desktopowa to extjs / dojo, jak nie to angular, ember, albo i zwykle jquery z dodatkami.

0

@niezdecydowany
nie do rest api, tylko do obsługiwania serwisu restowego, czytaj uważnie

a czemu nie? skoro mogę nim pobierać JSONA z urli to nie widze problemu. po prostu byłoby to mało dobre w porownaniu do SPA np na angularze
po to chce się wziąć za to, żeby JS'a symultanicznie jednocześnie przyswajać

nie moge zrozumieć, czemu na forum niektórzy są tacy.. nad wyraz ekspresywni

@cepa_nz
właściwie nie ustalone :P po prostu chce jakiś front zrobić i myślę co by było ciekawe

0

Hmm, czyli panowie chcą mi napisać że JQuery jest frameworkiem ?

  1. Może zdefiniujmy sobie czym jest framework: "... Definiuje on strukturę aplikacji oraz ogólny mechanizm jej działania, a także dostarcza zestaw komponentów i bibliotek"
  2. ze strony jquery: jQuery is a fast, small, and feature-rich JavaScript library

Jquery nie daje Ci nic nowego jeżeli chodzi o wykonywanie ajaxów, nic... jest to tylko ładnie opakowane js'owe wywołania.

Jeżeli ma być szybko i bez bólu to jedynie angular.js - pierdyliard przykładów, dużo wbudowanych mechanizmów.

0

Chciałem znać waszą opinie i zdać się na doświadczenie forumowiczów, który framework (lub co innego?) byłoby przyjemne do nauki, łatwe do zrozumienia i dające jakąś perspektywę na przyszłość? :)

Ja pisalem prostego klienta w angularze 4fun i nie bylo jakos specjalnie trudno (nie znam JSa za dobrze), a wyglada on calkiem fajnie i przyjemnie. Nie wiem jak z czyms wiekszym do napisania, czy bedzie wszystko ok, ale polecalbym sprobowac bo fajnie sie prezentuje, jest duzo materialow i calkiem spore community jakbys z czyms utknal. ;)

0

@n0name_l
ooo takich opinii oczekiwałem :P też w nim kiedyś pisałem trochę (też z niewielką wiedzą o JS) i się podobał, ale szybko coś innego musiałem robić i jakoś tak o nim.. zapomniałem :)
ostatnio często widuje go gdzieś łażąc po sieci. community jest spore i wydaje się powiększać (tak samo jak i node.js (z reszta ciekawe co z tego serwerowego jsa będzie za pare lat))

no ale wracając do meritum, ktoś jeszcze coś o czymś?

0

Knockout JS jest całkiem przyjemny, ma strukturę MVVM no i w sumie do jego podstawowego opanowania wystarczy przejście 6 częściowego tutoriala na oficjalnej stronie.

0

Też poleciłbym angulara - od tak na poczatek bo łatwy do opanowania a napisanie prostego serwisu do obsługi api to banał na kilka linijek ;p

0

już się nim bawię od wczoraj wieczór i faktycznie jest całkiem przyjemny ;) dzięki za odpowiedzi, chyba, że ktoś jeszcze coś chce napisać

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0