Zapisywanie danych po stronie klienta

0

Witam wszystkich!

Mam następujący problem, odczytuje dane ze sterownika (siemens S7-1200), takie jak temperatura i ciśnienie. Dobrze by było gdyby istniała możliwość zapisu tych danych co jakiś ustalony interwal czasowy (np co 5 sekund) i uzupełniania w ten sposób pliku wyjściowego, każda kolejna porcja danych w nowym wierszu. Świetnie by było gdyby takie coś można było zrobić po stronie klienta i mozna bylo wybrac docelowe miejsce zapisu.
Ktos ma jakis pomysl? Z tego co sie zorientowalem, sterownik nie obsluguje PHP.

0

php to technologia webowa, a czy Twój problem ma związek z web w ogóle?

te dane to gdzie Ci się KONKRETNIE objawiają - co robisz, żeby je wyświetlić?

0

Ufff przepraszam, jeżeli niejasno się wyraziłem, od nie dawana mam z tym coś wspólnego.

Zrobiłem webserver, który odczytuje dane ze sterownika i je wyświetla w przeglądarce (tutaj działa wszystko bez zarzutu). Aplikacja została napisana w JavaScript przy użyciu Ajaxa, tak aby dane odświeżały się w tle, nie przeładowując strony. Teraz chciałbym abym mógł te dane zapisywać w do jednego pliku który byłby aktualizowany co np 5 sekund, przy czym poprzednie dane nie byłby usuwane, tylko nowe pojawiałby się w nowym wierszu, następnie taki plik mógłby być otwarty normalnie w txt, czy tam Excelu (to już zdecydowanie mniej ważne).

Dane pobierane są za pomocą: "$.getJSON"

1

w HTML 5 masz file API, więc możesz coś takiego zrobić po stronie klienta (skoro nie może tego z jakiegoś powodu zrobić sam webserwer):

http://updates.html5rocks.com[...]ated-files-on-the-client-side

0

Dziękuję bardzo za pomoc, zabieram się za czytanie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0